KuCoin identifikoval osoby, které stály za nedávným bezpečnostním incidentem

5
(4)

Johnny Lyu, spoluzakladatel a generální ředitel singapurské kryptoburzy KuCoin Global, poskytl v sobotu (3. října) jednu velmi zajímavou aktualizaci bezpečnostního incidentu z 26. září, který vyústil ve ztrátu kryptoměn za zhruba 280 milionů USD.

Krátké připomenutí, co se vlastně stalo, určitě neuškodí. 26. září kolem 02:51 UTC + 8  (nebo 18:51 UTC 25. září), zjistili bezpečnostní pracovníci kryptoměnové burzy Kucoin, která až do této doby nebyla hacknuta, narušení bezpečnosti.

Celková suma zcizených prostředků stále není veřejně známa

Lyu během živého vysílání z 26. září, uvedl, že některé digitální měny byly převedene z hot peněženek burzy “pryč” a že KuCoin ihned kontaktoval další burzy a “mezinárodní úřady pro vymáhání práva”, aby se společně pokusili najít útočníky a (nebo) získat zpět ukradené prostředky.

Podle prvních dostupných informací se odhadovaná škoda pohybovala kolem 150 milionů amerických dolarů. Do dnešního dne burza KuCoin nezveřejnila skutečné číslo, ale Larry Cermak, ředitel výzkumu ve společnosti The Block 28. září sdělil, že podle jejich odhadu ukradli hackeři z burzy KuCoin virtuální aktiva v hodnotě téměř 280 milionů dolarů.


Včera poskytl Lyu první významnou aktualizaci tohoto incidentu (od svého živého vysílání) a ve zveřejněném tweetu sdělil, že KuCoin může dokázat, kdo za tímto incidentem stál, a že orgány činné v trestním řízení jsou připraveny přijmout opatření proti těmto jednotlivcům. Rovněž uvedl, že dosud bylo “obnoveno” 201 milionů ukradených kryptoměn:

Závěr

Lyu dále dodal, že KuCoin se „vrací ke své plné funkčnosti“ a že celkem pro 31 tokenů byla znovu zpuštěna služba vkladů a výběrů a další tokeny včetně $BTC, $ETH a $USDT budou brzy následovat.

A sluší se ještě dodat, že společnost KuCoin se k útoku postavila čelem a ihned po zjištění tohoto bezpečnostního incidentu přispěchala s ujištěním, že je připravena uživatelům nahradit veškeré ztráty – palec nahoru!

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 5 / 5. Počet hlasujících 4

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
spot_img