[HOT] Hacknutá kryptoburza KuCoin nahradí uživatelům veškeré ztráty

5
(2)

Zprávy a souhrny

[Večerní souhrn článků] • 93 630 BTC odesláno na kryptoburzy • a další články

Pokud máte málo času a nestíháte si procházet naše články po jednom, zkuste naše večerní shrnutí. Vše důležité, co...

[Polední zprávy] • Dnes vyprší bitcoinové opce za 1,3 mld. USD • Libra od Facebooku prý už v lednu 2021 • a další zprávy

Podívejte se na stručný přehled toho nejdůležitějšího, co se událo během uplynulého dne v kryptosvětě. Chcete si nakoupit kryptoměny, nebo...
Denisa Falta
Denisa Falta
Původem vystudovaná ekonomka, se zkušenostmi z bankovnictví, neziskovek a později s vlastním podnikáním. Přes sci-fi, zejména utopické a dystopické romány, jsem se dostala až ke kryptoměnám a blockchainu. Na nich mě fascinuje možnost sledovat v přímém přenosu to, co by dřív bylo považováno za sci-fi. A na práci šéfredaktorky kryptomagazinu.cz zase možnost alespoň částečně ovlivnit, co si vybereme, jestli utopii nebo dystopii.

Hacknutá populární kryptoburza KuCoin oznámila, že nahradí svým uživatelům veškeré ztráty.

Podle oficiální zprávy kryptoburzy o incidentu začal systém řízení rizik KuCoin detekovat neobvyklou aktivitu při výběru kryptoměny dne 26. září, kolem 02:51 (UTC + 8). Tým společnosti KuCoin poté zareagoval a zabránil další ztrátě finančních prostředků.

O incidentu jsme vás informovali včera v tomto článku: [HOT] Kryptoměnová burza Kucoin obětí hacku – odcizeno bylo 150 milionů USD v kryptoměnách

CEO kryptoburzy KuCoin, Johnny Lyu, poté naplánoval přímý přenos na 12:30 (UTC + 8), kde potvrdil, že všichni uživatelé zasažení hackem budou odškodněni prostřednictvím pojistného fondu společnosti KuCoin.

Náhrada fondů

Společnost KuCoin také tweetovala o svých plánech plně kompenzovat všechny dotčené uživatele. Mezitím jsou všechny vklady a výběry pozastaveny až do odvolání. Prohlášení na Twitteru bylo následující:

Ujišťujeme vás, že pokud tento incident ovlivní jakékoli uživatelské prostředky, budou plně kryty společností KuCoin a naším pojistným fondem. Abychom zajistili bezpečnost aktiv uživatelů, provedeme důkladnou kontrolu zabezpečení. Během tohoto období bude služba vkladu a výběru pozastavena. Službu obnovíme postupně po zajištění bezpečného stavu. Budeme Vás informovat.

Závěr

Pokud jste byli také zasaženi tímto posledním velkým hackerským útokem a přišli jste o kryptoměny, máte nyní slíbenou náhradu ztráty. V každém případě se opět potvrzuje, že ukládat kryptoměny u kryptoburz není ta nejbezpečnější varianta a platí heslo “Not your keys, not your crypto”. Pokud jste v kryptoměnách nováčci, doporučujeme prostudovat naše články na téma, jak nejlépe zabezpečit vaše kryptoměny před krádeží a hackerskými útoky.

Byl pro vás tento článek přínosný a dobře napsaný?

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 5 / 5. Počet hlasujících 2

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře