Schwartz v minulém týdnu vysvětlil, že existuje řada překážek, kterým Ripple čelí, což vedlo banky k neochotě XRP používat k vypořádání přeshraničních transakcí.

Schwartz napsal, že vidí problémy jako „regulační nejistota, problémy poslední míle, strach z odvetných opatření ze strany stávajících partnerů“. Dle něj tohle vše brání většímu přijetí.

Schwartz rovněž uvedl, že dalším důvodem neochoty bank přijmout XRP ve velkém měřítku je to, že produkt je velmi nový a získání odpovídající rychlosti bude trvat déle.

XRP není na seznamu Paypalu

Nedávno svět zahltily zprávy o tom, že společnost Paypal bude nabízet obchodování v kryptoměnách. Společnost však XRP na svůj seznam podporovaných měn nezahrnula, důvodem je možná i to, že Ripple čelí soudnímu řízení od společnosti New Payments Platform Australia (NPPA) kvůli používání značky „PayID“.

O dalších důvodech si můžete přečíst v našem článku.

Investorům situace nepřeje

Aktuální situace tokenu není příliš příznivá. XRP poklesl meziročně o 18,6 %, celkový pokles činí již více než 90 % z nejvyššího maxima.

Konkurence pro CBDC

Jedním z faktorů by také mohl být vzrůstající zájem centrálních bank o vývoj vlastní digitální centrální měny, CBDC. Již téměř všechny centrální banky na projektu pracují a některé, jako třeba čínská národní banka, už mají svou digitální měnu připravenou a nyní probíhají pilotní testy. Je pak logické, že tyto banky budou chtít používat vlastní digitální měnu.

Závěr

Ačkoliv XRP nyní zažívá těžší časy, jedná se o velmi významný projekt, posouvající hranici přeshraničních plateb na novou úroveň. Centralizovaná povaha tokenu vybízí ke spolupráci s mnoha finančními společnostmi a vládami po celém světě. Proto společnost během několika posledních let uzavřela mnoho nových partnerství a uskutečnila nové investice. Mohla by se uplatit jako prostředek pro vyrovnání mezibankovních transakcí.