Peter Schiff: Bitcoin už nikdy nedosáhne 69 000 dolarů

4.9
(7)

Peter Schiff, hlavní tržní stratég společnosti Euro Pacific Asset Management, se opět pustil do referenční kryptoměny Bitcoin (BTC). Prohlásil, že už nikdy nedosáhne své historicky nejvyšší ceny (ATH) z listopadu 2021 ve výši 69 000 USD. Jaké má pro své tvrzení argumenty?

Bitcoinová mánie je u konce

Ve svém tweetu tento dlouholetý bitcoinový skeptik a zlatý brouk zdůvodnil své tvrzení tím, že nárůst na 69 000 USD byl podvodem. Tomu napomohla bezprecedentní kryptoreklama a spekulativní nákupy financované pomocí pákového efektu. Toto tvrzení podpořil bankrotem burzy FTX a na závěr svého výlevu se nechal slyšet, že bitcoinová mánie je u konce.

Před rokem dosáhl Bitcoin hodnoty 69 000 dolarů. Jedním z hlavních důvodů této velkolepé rally byla veškerá páka, která financovala bezprecedentní #krypto reklamu a spekulativní nákupy. Bankrot #FTX dokazuje, že celá rally byla podvod. Už se nikdy nebude opakovat. Bitcoinová mánie je u konce.

Tento komentář není ani zdaleka prvním případem, kdy populární americký makléř oznámil zánik Bitcoinu, který podle něj dlouhodobě směřuje k nule. Po oznámení BlockFi, že pozastavuje výběry, Schiff poznamenal, že investoři by měli své BTC prodat, pokud ještě mohou.

Schiff také v srpnu předpověděl, že BTC směřuje k 10 000 USD, a doporučil lidem, aby z trhu odešli, dokud mají nějaké zisky. Podobný názor má i na druhou největší kryptoměnu Ethereum (ETH) a vlastně celý zbytek kryptotrhu.

Cena BTC od ATH i nadále klesá

Schiffův komentář přichází v době, kdy se cena této průkopnické kryptoměny propadla ze svého historického maxima (ATH) již o zhruba 75,5 procentních bodů. Cena BTC se v době psaní tohoto článku aktuálně pohybuje na hodnotě 16 490 USD.

Cena BTC – Zdroj: Kryptomagazin.cz

Aktuální přehled všech kryptoměn můžete sledovat pod přiloženým odkazem ZDE

Jedná se jen o mírné zotavení z propadu na dvouleté minimum na ceně 15 702 USD, ke kterému došlo na začátku tohoto týdne v důsledku odhalení, že FTX má ve svých účetních knihách “díru” ve výši přibližně 8 miliard USD. A tato sága pokračuje i nadále, protože FTX podala návrh na bankrot a údajně byla také napadena hackery.

Problémy způsobené kolapsem burzy měly efekt napříč celým kryptografickým trhem. Nikoho tak asi nepřekvapí, že tržní kapitalizace klesla až pod 830 miliard dolarů.

Závěr

Bitcoinový medvěd Peter Schiff je jedním z nejhlasitějších kritiků Bitcoinu a nikoho asi příliš nepřekvapilo, že si nenechal ujít příležitost a znovu se do BTC tvrdě opřel. Aktuální situace není růžová a o to víc je důležité si připomenout, o čem bitcoin vlastně je a jaké jsou jeho výhody. To vše zůstává neměnné. Mimochodem mnozí odborníci si naopak myslí, že z této mizérie nakonec Bitcoin vyjde mnohem silnější, než kdy předtím.

Jsme nově také na sociální síti LinkedIn. Máte-li jakýkoli dotaz týkající se kryptoměn, neváhejte se přidat do naší diskuzní skupiny na Facebooku. Nezapomeňte se také připojit na náš oficiální discord server KRYPTOMAGAZIN CZ, kde naleznete další zajímavý obsah. Máme také Youtube kanál, kde můžete dát odběr, aby vám neuteklo žádné video nebo stream. Podporu nám můžete vyjádřit skrze Patreon ZDE.

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 4.9 / 5. Počet hlasujících 7

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
8 Komentáře
nejstarší
Nejnovější S nejvíce hlasy
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
Darth Karel

Hrabě Dooku zase jede bomby?

Pandrhola & Trautenberk & Krkovička

Jen více takových! Výprodej zlevněných BTC se sám neudělá…

Milan
Hodnocení článku :
     

Podobně hlášky ten sulda říká už od zrodu Bitcoinu ne? 😁

Fantom

Kazí mu to kšefty se zlatem a proto krypto nenávidí. Ale s těma 10k má asi pravdu 😁🐻

Mako

Něco mi říká, že BTC bude na 69k $ dřív, než zlato na 69k Kč (za unci třeba). Odhady skeptiků a haterů (ale i propagátorů) nejsou moc relevantní, když je jejich sebeodbornější názor zkreslen osobním názorem nebo neznalostí a je to z velké částí přání, než predikce nebo analýza.

Pavel
Hodnocení článku :
     

Cui bono? CBDC. Jak prosté :-).

Zemekf

před 11-12 lety všichni tvrdili, že BTC nepřesáhne cenu 100USD ))))))
Pořizoval sem zhruba za deset, zdálo se mi to jako dobrá sranda….
Sranda to je, už sem byl několikrát korunový milionář )))))) 

BOB

Další z totálních nul se snaží zviditelnit , stačí klik a hned vidíte co je za velkolepého blbá z předměstí nějaké díry v Portoriku, je to asi stejně jako teplý Klauzík a jeho Story o oteplování .

spot_img