Pět nejpopulárnějších DeFi aplikací podle počtu uživatelů

3.7
(3)
Michaela Nocarová
Michaela Nocarová
Už od mala mě táhla technika a sci-fi. Studium IT mě dotáhlo až do světa kryptoměn, kde se pohybuji od roku 2014. Od té doby jsem se toho naučila již mnoho. A stále se mám co učit. Nejvíc mě na nich fascinuje, že spojují tolik světů dohromady a možnost svobodné volby. Bez hranic.

Aplikace DeFi byly jedním z nejlukrativnějších a nejkontroverznějších sektorů kryptoprůmyslu. Jak různé platformy překračují hodnoty několika milionů dolarů, další jsou hackovány a vykradeny.

Jak ale lze měřit popularitu?

Hodnocení aplikací podle uzamčené celkové hodnoty (TVL) není nejlepším ukazatelem jejich popularity, protože kolísající cena cenového páru ETH/USD může mít na tuto metriku obrovský dopad.

Navíc, když je DAI zamčený v inteligentních kontraktech, také zkresluje skutečný obraz, protože pár velryb může být skutečným důvodem masivních posunů v TVL.

Místo toho je zkoumání celkového počtu uživatelů aplikace mnohem lepším ukazatelem postavení projektu v ekosystému DeFi. Je také mnohem těžší manipulovat s počtem jedinečných uživatelů, kteří používají platformu.

Pokud se člověk dívá pouze na TVL, nemusí si uvědomit, že k většině tohoto čísla přispívá jen několik adres.

Hodnocení platforem tímto způsobem také ukazuje, jaké služby přitahují nejvíce uživatelů a potenciálně poskytují pohled do budoucnosti ekosystému.

Zde je pět nejlepších aplikací DeFi podle počtu uživatelů.

1. Kyber Network

Pokud jde o celkový počet uživatelů, vede síť Kyber. S 63 938 uživateli je on-chain likviditní protokol nejoblíbenější DeFi aplikací.

Platforma letos zaznamenala výrazný růst, a to jak v používání DEX, tak v různých dalších metrikách, a to i přes obavy z centralizace.

2. Uniswap

Uniswap, plně decentralizovaný protokol pro automatizované poskytování likvidity na Ethereum, měl dosud 54 256 uživatelů. Začátkem letošního roku Uniswap zúčtoval historicky nejvyšší maxima z hlediska likvidity platforem a ETH v rezervách.

3. Compound

Compound je protokol o peněžním trhu, který uživatelům umožňuje získávat úroky a půjčit si kryptoaktiva proti kolaterálu.

K dnešnímu dni Compound má 27 910 uživatelů a podnikl významné kroky k dosažení úplné decentralizace.

4. OpenSea

I když to nemusí být největší dApp, OpenSea je dosud největším trhem pro shromažďování krypta s 18 776 uživateli.

Platforma zaznamenala v posledním dubnovém týdnu obchodní objem 178 834 USD.

5. MakerDAO

Zajištěný úvěrový protokol měl dosud 14 954 uživatelů a je to pátá největší DeFi aplikace v prostoru.

Navzdory tomu, že za posledních 24 hodin došlo k objemu 6,3 milionu USD, MakerDAO prošlo masivní krizí likvidity a zabývá se problémy s centralizací.

Závěr

V dnešním článku jsme se podívali na pět nejpopulárnějších DeFi aplikací. Používáte některou? Pokud ano, jste s ní spokojeni? Dejte nám vědět do komentářů.

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 3.7 / 5. Počet hlasujících 3

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
spot_img