YouTube zavádí systém kontroly faktů na své platformě

0
(0)

Zprávy a souhrny

Kytkahttps://kryptohodler.cz/
Jako první jsem na naše kryptoweby přinesl články z oblasti osobního rozvoje a o různých formách bohatství. Působím jako podpora týmu a nejednou jsem spolupracoval na zlepšení českého Kryptomagazínu, kde jste mé články mohli poprvé najít začátkem roku 2018. Jsem také zakladatelem webu KryptoHodler.

V současné době největší platforma na sdílení videí YouTube zavádí nový systém. Svým divákům v USA chtějí pomoct určit, která videa obsahují zavádějící informace.

Systém kontroly faktů ve videích

Po zavedení v Brazílii a Indii zahájí YouTube své informační panely pro kontrolu faktů v USA. Systém funkce kontroly faktů je primárně odpovědí na dezinformace ohledně Covid-19 a konspirační teorie. Otázkou je, zda platforma, která čelí žalobě za ignorování kryptoměnových podvodů zneužívajích jména známých osobností a značek, touto cestou něco z toho vyřeší. 

Tucet zdrojů

Nová funkce kontroly faktů na YouTube použije „informační panely“ k ověření novinek v záplavě videí tak, že využije více než tucet autoritativních zdrojů. Mimo jiné se američtí diváci dočkají pomoci FactCheck.org, PolitiFact, The Dispatch a The Washington Post Fact Checker.

Youtube svůj nový systém komentuje slovy:

„Nyní pomocí těchto panelů pomáháme řešit další výzvu: dezinformace, které se rychle objevují jako součást rychle se měnícího okruhu novinek, kde jsou běžná neopodstatněná tvrzení a nejistota ohledně faktů. (Například nepravdivá zpráva, že COVID-19 je bio-zbraň.) Naše informační panely pro kontrolu faktů poskytují v těchto situacích nový kontext zvýrazněním relevantních věcně kontrolovaných článků třetích stran nad výsledky vyhledávání pro příslušné dotazy, takže se naši diváci mohou sami informovat o tvrzeních v novinkách.“

Kontrola pravdy

V souvislosti s žalobou Ripple proti YouTube, ale i s ochranou uživatelů proti podvodům, bychom se mohli ptát, zda tento systém pomůže také v této věci. Ještě zajímavější se však zdá být nový fenomén – kontroly pravdy. Systém, který má sloužit jako garant pravdivosti, vždy tak trochu zavání potenciálním problémem s tím, do jaké míry mu můžeme věřit. Ve chvíli, kdy lidé vypnou své vlastní “systémy”, kterými rozlišují, co je pravda a co není, máme vážný problém.

Závěr

Zapněte si svůj “systém” a kontrolní mechanismy rozlišující výmysly a polopravdy od skutečnosti. YouTube tvrdí, že nyní v USA pomůže svým divákům tím, že jim nabídne kontrolu pravdy. Platforma uvádí, že to pomůže v boji proti šíření dezinformací a konspiračních teorií. O nabídku ověřených informací se bude starat nejméně tucet nezávislých zdrojů.

Byl pro vás tento článek přínosný a dobře napsaný?

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hlasujících 0

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře

Rychlý a bezpečný nákup:

Reklama: