Cenzura na Youtube překročila meze – Kanál Krypto Vrána (Crypto Crow) byl odstraněn

5
(1)

Zprávy a souhrny

Kytkahttps://kryptohodler.cz/
Jako první jsem na naše kryptoweby přinesl články z oblasti osobního rozvoje a o různých formách bohatství. Působím jako podpora týmu a nejednou jsem spolupracoval na zlepšení českého Kryptomagazínu, kde jste mé články mohli poprvé najít začátkem roku 2018. Jsem také zakladatelem webu KryptoHodler.

Platforma YouTube již nějakou dobu “stíhá” krypto kanály a banuje je za jejich obsah, aniž by jasně sdělila důvod. Cenzura byla v minulosti sváděna na chybu algoritmu, ale nyní to vypadá, jako by největší sociální platforma pro videa na světě překročila hranici.

YouTube trvale maže Crypto Crow kanál

Banování a cenzura kryptoměnového obsahu na Youtube začala již v roce 2019. Viděli jsme opakované problémy kryptoměnových tvůrců. Někteří z nich se stali obětí aktualizace algoritmu a jejich účty byly obnoveny, jiné byly trvale “očištěny”.

Varování, bany, striky, dočasné zákazy a zastavení šíření konkrétního obsahu jsou zřejmě směrem, kam YouTube míří ve vztahu ke kryptoměnovým tvůrcům. Přičemž většina z nich rozhodně nepatří mezi propagátory scamů, ale naopak nejčastěji informují o novinkách z kryptosvěta.

Přesto je zasáhla poměrně tvrdá cenzura, která je navíc o to víc stresující, že nikdy nevíte, kdy se platforma rozhodne, že vám něco smaže. Máme opakovaná svědectví o tom, že YouTube neposkytuje tvůrcům info o tom, co konkrétně porušili. To vede k tomu, že tápou a neví, co konkrétního mají změnit, aby mohli opět bez obav svobodně tvořit.

„Nevím, proč byl můj kanál tímto [banem] zasažen. Opravdu ti nic neřeknou. Právě jsem rozdrcen. Jsem ohromen. Cítím, že jsem všechno udělal správně,” uvedl ohromený youtuber Crypto Crow (crow – česky vrána).

„Smazali kanál, je to cenzura”

„Co?! 😮 @YouTube právě trvale odstranil krypto kanál! To je šílené, čistá cenzura! Nemůžu uvěřit, že se to právě stalo!”

Youtuber z kanálu The Moon tomu nemůže uvěřit. Je pochopitelné, že se zpráva rychle rozšířila i mezi dalšími tvůrci, kteří se obávají, aby se jim nestalo totéž. Ozývají se také reakce plné hněvu a odporu. Lidé věří, že to je cenzura, a vůbec se jim to nelíbí. Crypto Crow ztratil roky práce, spoustu materiálu, videí, fanoušků… Poslední nadějí pro něj nyní je, že si to YouTube rozmyslí a kanál obnoví.

Také CEO Ripple Brad Garlinghouse na Twitteru nedávno vyjádřil své pobouření proti YouTube. Tentokrát však z jiného důvodu. Rozčílo ho, že někdo vytvořil na YouTube účet zneužívající jeho jméno k okrádání naivních lidí, a tento obsah nebyl platformou smazán. Falešný účet avizoval podvodný XRP airdrop.

„Co je moc, to je moc – v době globální krize, kdy jsou lidé obzvláště zranitelní – sociální platformy musí zastavit podvodníky (s kryptem a jiné) odpovědné za krádeže peněz nevinných obětí pomocí falešných dárků.”

Tip: Automatická demonetizace videí se zmínkou o koronaviru na Youtube se částečně zruší

Závěr

Zatímco skutečné scamy a videa prokazatelně okrádající své oběti na YouTobe v některých případech zůstávají, platforma banuje tvůrce obsahu, kteří odvádějí kus práce pro kryptokomunitu. To je skutečně nešťastné a mnozí věří, že je to cenzura zaobalená pod rouškou pravidel. YouTube odmítá prokazovat jejich konkrétní porušení, což vede k nejistotě a stresu nejen v řadách youtuberů zaměřených na kryptoměny.

Byl pro vás tento článek přínosný a dobře napsaný?

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 5 / 5. Počet hlasujících 1

Buď první kdo článek ohodnotí

5 KOMENTÁŘE

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
5 Komentáře
nejstarší
Nejnovější S nejvíce hlasy
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
hal

Tu je vidieť,že internet obsadili vši ako youtube a podobne,ďalej nemenujem,proste monopol.Zavšivavený internet je nefunkčný internet a internet len pre hlupákov a kto toto vyrieši,mal by dostať aspoň tú sprofanovanú nobelovku

Pozorovatel

Mozna by to chtelo presunout vse na deep web a masivne pouzivat Tor a VPNky

Tomáš

Myslím že je to pořád dokola to stejné, všechno je na začátku user-friendly do doby než se z toho stane lukrativní byznys jako Google, Facebook a další…vždycky jde o prachy….

O.Salva

Minulou krizi neřešili, pouze nafukovali dál bublinu. A protože s prasknutím této bubliny by lidé měli asi už doopravdy problém jim baštit ty kraviny, tak najednou přišel koronavir. A hned se vše schová a svede na pandemii a ještě se na tom pěkně vydělá. Do toho se krypto moc nehodí, když startují rotačky. Stádo má mít strach a ještě se k tomu nechat dobrovolně nechat okrádat a tleskat tomu.

Rychlý a bezpečný nákup:

Reklama: