Automatická demonetizace videí se zmínkou o koronaviru na Youtube se částečně zruší

0
(0)
Kytka
Kytkahttps://kryptohodler.cz/
Člen týmu KM od začátku roku 2018. Zástupce hodlerské komunity, zakladatel webu KryptoHodler.cz. Autor se zaměřením na zajímavé novinky z kryptosvěta, propagátor finanční svobody a osobního rozvoje. Kytka je oddaný šiřitel "semínek" pozitivního přístupu k životu a snahy o změnu k lepšímu.

Youtube před několika týdny zavedlo striktní postup pro videa obsahující jakékoli zmínky o nákaze koronaviru. To se nyní zmírní.

Youtube automaticky demonetizuje “koronavirus”

Za zmínky o koronaviru Youtube v posledních týdnech bez milosti trestá tvůrce videí. Platforma uvádí, že je za to sice nepostihne smazání videa, ale můžou se těšit na automatickou demonetizaci.

Jinými slovy youtubeři pouhou zmínkou o nebezpečné nákaze přicházejí o peníze z reklam. Jakékoli video, které hovoří o novém coronaviru nebo COVID-19, o nemoci způsobené novým coronavirem, totiž „není vhodné pro reklamu.”

Nový koronavirus byl prohlášen za citlivé téma, definované jako nedávná událost se „ztrátou na životech, obvykle v důsledku předem naplánovaného škodlivého útoku.“ Zároveň by však tato videa neměla být smazána, protože neporušují pokyny pro obsah.

Chystá se výjimka

„Lidé na celém světě přicházejí na YouTube kvůli informacím, ale také hledají něco dalšího: najít úlevu a spojit se jako komunita. Tvůrci a umělci nás spojují a nabízejí zábavu a útěchu prostřednictvím rozhovorů, které nám pomáhají cítit se méně osamělí.”

…Uvádí Youtube na svém blogu a pokračuje shrnutím:

„Víme, že mnozí z vás měli dotazy ohledně našich zásad citlivých událostí, které v současné době nepovolují zpeněžení, pokud video obsahuje více než jen přechodnou zmínku o koronaviru. […] V následujících dnech povolíme reklamy na obsah, který diskutuje o koronaviru na omezeném počtu kanálů, včetně tvůrců, kteří se sami certifikují, a řady zpravodajských partnerů.”

Kdo je slyšet, má slovo

Zdá se však, že platforma neměří všem stejným metrem. Philip DeFranco je tvůrce, který má na Youtube přes 6 milionů odběratelů. DeFranco včera vtipkoval o okamžité “démonizační” politice na Twitteru, což vyvolalo odpověď šéfky platformy, která říká:

„slyšíme vás.”

No hůře na tom jsou kryptoměnoví youtubeři, které už zpravidla tolik slyšet není, takže mají smůlu. Trochu to vypadá, že když je řeč o zásadách komunity na Youtube, obří platforma se s tím moc nemaže.

Nicméně, nyní se díky hlasu velryby věci dají zázračně do pohybu.

Závěr

YouTube uvádí, že bude „nadále rychle odstraňovat videa, která porušují naše zásady, včetně těch, která odrazují lidi od hledání lékařské péče nebo tvrdí, že škodlivé látky mají zdravotní přínosy.“ Když však autor nahlásí / prokáže, že je jeho obsah v souladu s pokyny pro inzerenty, může své video zpeněžit. Bylo k tomu však potřeba, aby se ozval někdo, koho je narozdíl od běžných smrtelníků slyšet.

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hlasujících 0

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
spot_img