Peněženka pro Samsung Galaxy S10 nebude podporovat Bitcoin – Důvody?

0
(0)

Společnost Samsung odhalila nové informace o vlastnostech velmi očekávaného modelu smartphone Galaxy S10. Po dlouhých dohadech je nyní konečně potvrzena podpora plnohodnotné kryptoměnové peněženky. Samsung ovšem svou zprávou rozvířil vody kryptoměnového světa hned dvakrát. Nová peněženka totiž nebude spravovat Bitcoin.

Mobilní peněženka Samgungu

Samsung to myslí s kryptoměnovými peněženkami opravdu vážně. Má obsahovat běžné rozhraní pro správu kryptoměn a také decentralizované aplikace jako jsou např. Enjin, CryptoKitties nebo CoinDuck. Před časem též unikl obrázek, předvádějící nová bezpečnostní opatření pro ukládání privátních klíčů v peněžence, zajišťované pomocí funkce Samsung Knox. Již od prvních náznaků, že Samsung do svých telefonů kryptoměnové peněženky implantuje, panuje tedy mezi komunitou vzrušení.

Samsung Blockchain – jak se nová peněženka pro smartphone Galaxy S10 jmenuje, bude ve své základní verzi nabízet především správu Etheru a z Etheru odvozených tokenů.
Přesto, že se předpokládají budoucí updaty, Bitcoin v nabídce peněženky nebude na začátku dostupný a to je pro kryptoměnovou komunitu veliké překvapení.

Mohlo by vás zajímat: Partnerství Samsungu potvrzeno – Cena Enjin Coinu vzrostla o 75 %

Bitcoin vs Ether a ti další.

Z technologického hlediska je pravděpodobně jednodušší nabídnout uživatelům Ether, jehož derivátů je celá řada, a poskytnout tak širokou paletu mincí s minimalizací technologických úprav a oprav případných bugů. Nezařadit nejrozšířenější a technologicky nejpropracovanější minci Bitcoin, se přesto zdá velmi zvláštní.

A aby toho nebylo málo, má Samsung peněženka také nabídnout dva okrajové a časem nijak prověřené tokeny Enjin coin a Cosme.

Enjin coin (ENJ) je vázaný na Enjin platformě pro webové služby a gaming a je jako mince určen k mikroplatbám a digitální sběratelský systém pro hráče. Jeho využití si dokážeme celkem snadno představit ve hrách na telefonech Samsung, ale Cosme je úplně jiný případ.

Cosme nabízí odměny za recenzování kosmetických produktů a pro svůj usecase je často přirovnáván ke “stejně zbytečnému” coinu jménem Dentacoin.

Jak je tedy možné, že Bitcoin, který svým využitím a technologickým náskokem podobné mince daleko převyšuje, v peněžence chybí?

Jedním z možných důvodů může být celková absence manažerského a obchodního teamu, který by Bitcoin zastupoval. Team, stojící za Etherem, má oproti Bitcoinu jasně definovanou a centralizovanou strukturu v čele s jeho zakladatelem Vitalikem Buterinem. Je možné, že mezi zástupci Etherea a Samsungu proběhla utajená jednání za zavřenými dveřmi?  Samozřejmě že jde o spekulaci, ale vzhledem k situaci, v jaké se trh s Etherem aktuálně nachází, by to nebylo úplně nepředstavitelné.

Dalším důvodem může být vyčkávání na úspěšné testování a rozšíření technologie Lightning Network pro Bitcoin a jeho následné umístění do peněženky. Samsung totiž s rozšířením nabídky do budoucna počítá a mezi nové mince by údajně měl přibýt EOS, XRP, či NEM.

Kdy a jestli vůbec ale přijde na řadu Bitcoin, ovšem zůstává stále nezodpovězenou a palčivou otázkou.

Co číst dále?

Rusko přijalo nový zákon – digitální ekonomika má dveře otevřené

Zdroj:
coindesk.com

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hlasujících 0

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
1 Komentář
nejstarší
Nejnovější S nejvíce hlasy
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
Magor

Poč by to mělo být veliké překvapení od Samsungu že nepodpoří ten shit jménem Bitcoin .Bitcoin jde do sraček dávám mu maximálně 5 let než padne na samé dno hnoje a vystřídá ho nějaký nový alt .Investoři od něj dávají ruce pryč (což je velmi pozitivní zpráva) a konečně si uvědomili že tento shit nemá budoucnost a začali ho posílat do věčných lovišť (je jen otázka času kdy ho i instituce pošlou dořiti a konečně padne tento hnůj a nahradí ho budoucnost jako je XRP ,TRON ).

spot_img