Organizátoři kryptokonferencí, hledají způsob, jak se přizpůsobit pandemii

Zprávy a souhrny

[Večerní souhrn článků] • BTC brzy dosáhne 100k USD – tvrdí Changpeng Zhao • a další články

Pokud máte málo času a nestíháte si procházet naše články po jednom, zkuste naše večerní shrnutí. Vše důležité, co...

[Denní souhrn] Koronavirus – nejdůležitější zprávy dne z ČR a ze světa

Připravili jsme pro vás denní souhrn těch nejdůležitějších zpráv o postupující pandemii nového koronaviru v ČR a ve světě,...

[Polední zprávy] • Atari a The Sandbox spolupracují na blockchainové platformě • a další novinky

Vítejte u našich pravidelných zpráv. Zde najdete přehled toho nejdůležitějšího, co se během posledního dne v kryptosvětě událo. TRHY Situace na...
Profilový obrázek
Denisa Ogurcakova
Kryptoměny mi přišly zajímavé, proto jsem se o nich chtěla dozvědět více a před skoro dvěma lety jsem se zapojila do týmu kryptomagazínu.

Počet případů koronaviru se po celém světě nezastavitelně blíží k číslu 400 000. Dopady této globální pandemie ovlivnilo mnoho průmyslových odvětví a podniků. Krypto trh nebyl výjimkou. Cena bitcoinů (BTC) zpočátku reagovala 50% poklesem, blockchainové společnosti začaly navrhovat, aby jejich zaměstnanci pracovali vzdáleně a veškeré kryptokonference byly zrušeny nebo odloženy.

Nicméně, co se týče konferencí, krypto si našlo úspěšně cestu ve virtuální formě. Organizátoři a řečníci z celého světa sdíleli své nejnovější poznatky o tom, co se právě děje v rámci odvětví blockchainu. Níže můžete vidět přehled těch nejdůležitějších a jestli byly odloženy, zrušeny nebo budou online.

Vše začalo v Asii

Všechno to začalo v únoru, kdy organizátoři zrušili hlavní konference, které se měly konat v Asii, ve snaze bojovat proti šíření koronaviru. Mezi nimi byl Blockchain Week 2020, japonský summit TEAMZ Blockchain a Token2049, jež byly přeplánovány na září a říjen.

Dvě další významné události, Binance Blockchain Week Vietnam a TRON summit, byly rovněž přesunuty na zatím neznámé datum. Oba organizátoři již účastníkům nabídli plnou náhradu nebo bezplatné VIP vstupenky.

Až donedávna mohli účastníci zrušených akcí v Asii navštěvovat krypto konference v sousedních zemích, nyní je to téměř nemožné.

Postupně se přidaly i další země

Ve Spojených státech, kde je třetí nejvyšší počet infikovaných COVID-19, museli organizátoři krypto konferencí také změnit své plány. Zejména program Bitcoin 2020, který se měl konat v březnu v San Franciscu, byl přeplánován na třetí čtvrtletí roku 2020 a summit DC Blockchain byl úplně zrušen, přičemž nové datum nebylo oznámeno.

Na seznamu je také Austrálie. Adrian Przelozny, generální ředitel Crypto Exchange Independent Reserve, uvedl, že konference APAC Blockchain, která byla původně naplánována na 28. – 30. dubna, byla přeplánována na pozdější, zatím neznámé, datum.

Co na to komunita

Obecně platí, že komunita reagovala na zrušení konferencí s porozuměním, byť aktivně, jak naznačují komentáře uživatelů na oficiální Twitter stránce britského festivalu Crypto.

Celkově byla většina činností souvisejících s blockchainem a kryptoměnami odložena do druhé poloviny roku.

Pozitivní případy koronaviru v krypto odvětví

Dne 15. března vyšly najevo první případy zasažení koronavirem mezi účastníky konference, která se konala v Paříži od 3. do 5. března.

K dnešnímu dni bylo pozitivně diagnostikováno 18 lidí, včetně Afri Schoedona, bývalého vedoucího manažera Parity; Jacquese Dafflona, autora tokenového standardu ERC-777; Marca Correia z Gnózy; a Yonga Zhen Yu, spoluzakladatele společnosti Torus, decentralizované ověřovací služby. Ten v příspěvku na Twitteru napsal, že se také zúčastnil konference ETHLondonUK, což může zase znamenat, že by mohlo být infikováno mnohem více lidí.

Všichni účastníci této akce, což je více než 600 osob, včetně Vitalika Buterina, byli rovněž požádáni o provedení testu.

První online konference

Na pozadí rušivých zpráv se pořadatelé krypto konference Konsenzus 2020 rozhodli tuto akci učinit virtuálně místo jejího zrušení. Online konference se bude konat v květnu a umožní účastníkům z celého světa bezplatný vstup. Organizátoři navíc slíbili, že vrátí peníze těm, kteří se nechtějí účastnit online.

Naproti tomu je také názor, že navzdory mnoha lidem, kteří mají rádi virtuální formát, je hlavní atrakcí na konferencích možnost setkat se s delegáty a řečníky osobně, což by už nebylo možné.

Jak to ovlivní trh?

Pandemie již ovlivnila cenu kryptoměn a zejména činnosti blockchainových společností. V březnu opustil čínský trh Canaan, přední výrobce těžebního zařízení, zatímco Coinbase, Waves, Binance a další velké společnosti nabídly svým zaměstnancům možnost pracovat na dálku.

Účast na konferenci zdarma

Existují však organizátoři, kteří věří v nalezení nového přístupu, jenž může přinést ještě více výhod. Sergey Voskolovich, spolumajitel klubu DAO, uvedl, že ačkoli udělal virtuální summit pro globální investory zdarma, společnost neutrpí finanční ztráty:

„Bereme peníze pouze na pokročilé možnosti a účast v klubu investorů. Pro ty, kteří chtějí investorům představit svůj projekt, aby přilákali investice, se náklady na účast změnily z 2 500 USD na 0 USD. […] Tím neutrpíme žádné ztráty. Protože náš summit bude několikrát masivnější. A naše ztráty budou kompenzovány z příjmů z reklamy.“

Závěr

Celý svět se snaží s pandemií poprat po svém a zároveň tak snížit její agresivní dopady. Vypadá to, že i krypto komunita našla cestu ven a nic nevzdává. Je to sice jen zlomek z potřebného řešení pro aktuální krizi, přesto pozitivní.

Komentujte

avatar
  Subscribe  
Upozornit na

Nejnovější články

[Přehled trhu] 29.03.20 BTC/USD Propady kam oko dohlédne. Krvavý víkend ještě nekončí

V sobotu ráno se investoři probouzejí do krvavých lázní. Bitcoin propadl o 600 USD a zdá se, že ještě...

Letecké společnosti během celosvětové krize

Pokud jde o globální letecký průmysl, tak ten nikdy nebyl více ohrožen, dokonce ani po 11. září. Podle mezinárodní asociace pro leteckou dopravu je možné,...

Několik důvodů předzvěsti pádu akciových trhů a Bitcoinu v příštím týdnu?

Bitcoin spadl o 600 USD. Důvodů může být několik, pojďme se na to podívat krok po kroku. Světové trhy mohou v pondělí řádně krvácet. Jak...

Již jste našli alternativu ke Coinmate? Jednu pro vás máme

O tom že Coinmate informoval své klienty o vypovězení bankovních služeb ze strany FIO banky už pravděpodobně víte. Takové „rozchody“ bývají vždy opleteny tajemstvím...

Světová zdravotnická organizace přináší blockchainovou platformu pro boj s COVID-19

Světová zdravotnická organizace (WHO) spojila síly s významnými blockchainovými a technologickými společnostmi. Cílem tohoto spojení bylo zahájení platformy distribuované účetní technologie (DLT) na sdílení dat...

Doporučujeme

[Stream – update] Žraloci a Kryptomagazin se spojili v jeden projekt! – Krize je tady, co se dá dělat? #karantena

Ahoj, všichni fanoušci Kryptomagazinu, delší dobu jsem nestreamoval. Dorazil k nám ale koronavirus, a tak je většina z vás stejně jako já nucena sedět...

Tři aspekty, které brání růstu Bitcoinu přes hranici 7 000 $

Bitcoin po korekci, která proběhla před dvěma týdny vlivem globálních důsledků koronavirové pandemie, pomalu nabírá na své hodnotě. Nyní se chystá zdolat hranici 7...

[Polední zprávy] • Atari a The Sandbox spolupracují na blockchainové platformě • a další novinky

Vítejte u našich pravidelných zpráv. Zde najdete přehled toho nejdůležitějšího, co se během posledního dne v kryptosvětě událo. TRHY Situace na světových trzích se poněkud uklidnila...

[Hot news] Fio banka zavřela burze Coinmate účet v CZK, na převod máte čas do konce března

Podle informací z dnešního dne zavřela Fio banka kryptoburze Coinmate účet v CZK. Pokud máte v této burze nějaké prostředky ve fiat měně, na...