Organizátoři kryptokonferencí, hledají způsob, jak se přizpůsobit pandemii

0
(0)

Zprávy a souhrny

[Polední zprávy] • Bitcoin konsoliduje • Počet aktivních bitcoinových adres dosáhl 2letého maxima • a další novinky

Připravili jsme pro vás přehled toho nejdůležitějšího, co se událo během posledního dne v kryptosvětě. TRHY Bitcoin za poslední dva týdny...

[Večerní souhrn článků] • Americké ministerstvo spravedlnosti obvinilo tři osoby z útoku na Twitter • a další články

Pokud máte málo času a nestíháte si procházet naše články po jednom, zkuste naše večerní shrnutí. Vše důležité, co...
Profilový obrázek
Denisa Ogurcakova
Kryptoměny mi přišly zajímavé, proto jsem se o nich chtěla dozvědět více a před skoro dvěma lety jsem se zapojila do týmu kryptomagazínu.

Počet případů koronaviru se po celém světě nezastavitelně blíží k číslu 400 000. Dopady této globální pandemie ovlivnilo mnoho průmyslových odvětví a podniků. Krypto trh nebyl výjimkou. Cena bitcoinů (BTC) zpočátku reagovala 50% poklesem, blockchainové společnosti začaly navrhovat, aby jejich zaměstnanci pracovali vzdáleně a veškeré kryptokonference byly zrušeny nebo odloženy.

Nicméně, co se týče konferencí, krypto si našlo úspěšně cestu ve virtuální formě. Organizátoři a řečníci z celého světa sdíleli své nejnovější poznatky o tom, co se právě děje v rámci odvětví blockchainu. Níže můžete vidět přehled těch nejdůležitějších a jestli byly odloženy, zrušeny nebo budou online.

Vše začalo v Asii

Všechno to začalo v únoru, kdy organizátoři zrušili hlavní konference, které se měly konat v Asii, ve snaze bojovat proti šíření koronaviru. Mezi nimi byl Blockchain Week 2020, japonský summit TEAMZ Blockchain a Token2049, jež byly přeplánovány na září a říjen.

Dvě další významné události, Binance Blockchain Week Vietnam a TRON summit, byly rovněž přesunuty na zatím neznámé datum. Oba organizátoři již účastníkům nabídli plnou náhradu nebo bezplatné VIP vstupenky.

Až donedávna mohli účastníci zrušených akcí v Asii navštěvovat krypto konference v sousedních zemích, nyní je to téměř nemožné.

Postupně se přidaly i další země

Ve Spojených státech, kde je třetí nejvyšší počet infikovaných COVID-19, museli organizátoři krypto konferencí také změnit své plány. Zejména program Bitcoin 2020, který se měl konat v březnu v San Franciscu, byl přeplánován na třetí čtvrtletí roku 2020 a summit DC Blockchain byl úplně zrušen, přičemž nové datum nebylo oznámeno.

Na seznamu je také Austrálie. Adrian Przelozny, generální ředitel Crypto Exchange Independent Reserve, uvedl, že konference APAC Blockchain, která byla původně naplánována na 28. – 30. dubna, byla přeplánována na pozdější, zatím neznámé, datum.

Co na to komunita

Obecně platí, že komunita reagovala na zrušení konferencí s porozuměním, byť aktivně, jak naznačují komentáře uživatelů na oficiální Twitter stránce britského festivalu Crypto.

Celkově byla většina činností souvisejících s blockchainem a kryptoměnami odložena do druhé poloviny roku.

Pozitivní případy koronaviru v krypto odvětví

Dne 15. března vyšly najevo první případy zasažení koronavirem mezi účastníky konference, která se konala v Paříži od 3. do 5. března.

K dnešnímu dni bylo pozitivně diagnostikováno 18 lidí, včetně Afri Schoedona, bývalého vedoucího manažera Parity; Jacquese Dafflona, autora tokenového standardu ERC-777; Marca Correia z Gnózy; a Yonga Zhen Yu, spoluzakladatele společnosti Torus, decentralizované ověřovací služby. Ten v příspěvku na Twitteru napsal, že se také zúčastnil konference ETHLondonUK, což může zase znamenat, že by mohlo být infikováno mnohem více lidí.

Všichni účastníci této akce, což je více než 600 osob, včetně Vitalika Buterina, byli rovněž požádáni o provedení testu.

První online konference

Na pozadí rušivých zpráv se pořadatelé krypto konference Konsenzus 2020 rozhodli tuto akci učinit virtuálně místo jejího zrušení. Online konference se bude konat v květnu a umožní účastníkům z celého světa bezplatný vstup. Organizátoři navíc slíbili, že vrátí peníze těm, kteří se nechtějí účastnit online.

Naproti tomu je také názor, že navzdory mnoha lidem, kteří mají rádi virtuální formát, je hlavní atrakcí na konferencích možnost setkat se s delegáty a řečníky osobně, což by už nebylo možné.

Jak to ovlivní trh?

Pandemie již ovlivnila cenu kryptoměn a zejména činnosti blockchainových společností. V březnu opustil čínský trh Canaan, přední výrobce těžebního zařízení, zatímco Coinbase, Waves, Binance a další velké společnosti nabídly svým zaměstnancům možnost pracovat na dálku.

Účast na konferenci zdarma

Existují však organizátoři, kteří věří v nalezení nového přístupu, jenž může přinést ještě více výhod. Sergey Voskolovich, spolumajitel klubu DAO, uvedl, že ačkoli udělal virtuální summit pro globální investory zdarma, společnost neutrpí finanční ztráty:

„Bereme peníze pouze na pokročilé možnosti a účast v klubu investorů. Pro ty, kteří chtějí investorům představit svůj projekt, aby přilákali investice, se náklady na účast změnily z 2 500 USD na 0 USD. […] Tím neutrpíme žádné ztráty. Protože náš summit bude několikrát masivnější. A naše ztráty budou kompenzovány z příjmů z reklamy.“

Závěr

Celý svět se snaží s pandemií poprat po svém a zároveň tak snížit její agresivní dopady. Vypadá to, že i krypto komunita našla cestu ven a nic nevzdává. Je to sice jen zlomek z potřebného řešení pro aktuální krizi, přesto pozitivní.

Byl pro vás tento článek přínosný a dobře napsaný?

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hlasujících 0

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře