Nový zákon by umožnil kalifornským státním úřadům přijímat bitcoiny

4.7
(3)
Michaela Nocarová
Michaela Nocarová
Už od mala mě táhla technika a sci-fi. Studium IT mě dotáhlo až do světa kryptoměn, kde se pohybuji od roku 2014. Od té doby jsem se toho naučila již mnoho. A stále se mám co učit. Nejvíc mě na nich fascinuje, že spojují tolik světů dohromady a možnost svobodné volby. Bez hranic.

Kalifornie je nejnovějším státem USA, který naskočil na vlnu bitcoinových plateb. Senátor Kamlager v pátek předložil státnímu zákonodárnému sboru návrh zákona č. 1275, kterým se do vládního zákoníku přidává část týkající se služeb poskytovaných kalifornskými úřady veřejnosti.

Zákon do letošního léta

“Tento návrh zákona by povolil státní agentuře přijímat kryptoměny jako způsob platby za poskytování vládních služeb,”

– podle textu.

Návrh zákona se připojuje k rostoucí kohortě amerických států, které se snaží zavést legislativu, jež motivuje používání bitcoinu jako prostředku směny.

Minulý týden guvernér Colorada Jared Polis přislíbil, že jeho občané budou moci používat bitcoin a kryptoměnu k placení státních daní do letošního léta, a dodal, že jsou “velmi pokrokovým, inovativním státem”. Polis však zdůraznil, že stát bude kryptoměny přijaté jako platbu okamžitě převádět na americké dolary.

Ostatní státy studují alternativy

Ostatní státy stále ještě studují stávající legislativu týkající se bitcoinu a zjišťují alternativy do budoucna. Guvernér New Hampshire Chris Sununu minulý týden podepsal nařízení o zřízení komise, která má prozkoumat stávající zákony související s bitcoinem a navrhnout nové, protože stát se snaží podpořit inovace a přilákat podniky v tomto odvětví.

Missouri se zase snaží motivovat přijetí bitcoinu prostřednictvím snížení daní. Zástupce státu Phil Christofanelli 11. února prohlásil, že Missouri by mělo zůstat “otevřené inovacím”, a navrhl, aby byl bitcoin osvobozen od daně z nemovitosti na státní, okresní i místní úrovni.

Několik dní před Christofanelliho návrhem představil zástupce státu Tennessee Jason Powell dva návrhy zákonů. První z nich by umožnil státu a jeho obcím nakupovat bitcoiny do svých pokladen, zatímco druhý usiloval o zřízení studijního výboru pro bitcoin a kryptoměny, který by “pomohl určit, jak z Tennessee udělat nejprogresivněji uvažující a podnikání podporující stát pro kryptoměny a blockchain a podpořit pozitivní ekonomické prostředí pro blockchain a kryptoměny”.

Na federální úrovni chce Bílý dům stanovit ucelený soubor politik pro regulaci bitcoinu a digitálních aktiv, protože v současné době jsou právní předpisy a jejich prosazování rozptýleny mezi různá odvětví a agentury. Za tímto účelem se očekává, že Bidenova administrativa brzy vydá exekutivní příkaz, který pověří federální agentury posouzením rizik a příležitostí, které by bitcoin a kryptoměny mohly představovat.

Závěr

Čím více věcí bude možno platit kryptoměnami, bude to tak lepší? Nebo naopak kryptoměny ztratí své kouzlo? Přidejte se také na náš oficiální discord server KRYPTOMAGAZIN CZ.

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 4.7 / 5. Počet hlasujících 3

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
spot_img