Odpolední zprávy – Dluh USA je v porovnání s BTC brutální, malware, Facebook a Salvador

5
(7)
Dariusz Matuszyński
Dariusz Matuszyński
Jsem zakladatelem portálu Kryptomagazin.cz, o kryptoměnách na české scéně nebylo prakticky nic, a tak jsem se rozhodl to napravit. Mám rád myšlenku decentralizace, trochu toho cypherpunku a kryptoanarchie. Krypto odvětví je můj svět, kde se denně pohybuji a pracuji, nemohu to tedy již nazvat koníčkem nebo zálibou. Rád vás na vašem kryptomagazínu vždy uvítám :)

Všechny bitcoiny na světě by zaplatily pouze 2,43 % amerického státního dluhu.

V tomto porovnání nám tedy vychází alarmující fakt, a to, že americká ekonomika je neskutečně předlužená. Celkový státní dluh USA je nyní o 4 000 % vyšší než tržní kapitalizace bitcoinů.

Aktuální dluh Spojených států přesáhl krásných 30 bilionů dolarů.

Dle oficiálních statistik je dluh USA na rekordních úrovních a tento týden poprvé překonal psychologickou hranici 30 bilionů dolarů.

Bitcoin má hodnotu méně než 3 % státního dluhu USA

Po dvou letech injekcí likvidity poháněných vydáváním ještě většího dluhu se Federální rezervní systém pokouší udržet na uzdě to, co se stalo prakticky nepochopitelně velkým dluhovým břemenem.

Pokud vás zajímá nedávné rozhodnutí FEDu a jeho vliv na kryptoměny, doporučujeme shlédnout začátek tohoto videa:

 

Nový malware cílí na MetaMask a 40 dalších kryptopeněženek

Svět dnes oblétá varování před novým malwarem, který má za cíl krádež kryptoměn z peněženek. Zaměřuje se na velmi populární rozšíření do Chrome MetaMask a Coinbase Wallet.

Bezpečnost nikdy nebyla silnou stránkou kryptopeněženek v prohlížeči. Nyní je to o to horší, že cílením na Metamask mohou získat přístup na veškeré možné chainy, včetně populárního Binance Chainu.

Vývojáři tento malware pojmenovali Mars Stealer a je popisován jako trojský kůň 2.0. Zaměřuje se na více než 40 prohlížečových peněženek s populárními rozšířeními pro dvoufaktorovou autentizaci (2FA) s funkcí grabber, která krade soukromé klíče uživatelů.

Prozatím jsou zaznamenány útoky tímto malwarem na:

MetaMask, Nifty Wallet, Coinbase Wallet, MEW CX, Ronin Wallet, Binance Chain Wallet a TronLink.

Jeden z bezpečnostních expertů poznamenává, že malware může cílit na rozšíření v prohlížečích založených na Chromiu (Google Chrome, Microsoft Edge a Brave), tedy kromě Opery a Firefoxu. 

Hackeři v současné době prodávají Mars Stealer za 140 dolarů na dark-webu, což znamená, že si jej může pořídit prakticky kdokoliv.

Doporučujeme vám tedy instalovat pouze prověřené a známe programy a rozšíření či služby. V opačném případě by vás někdo mohl nachytat a malware vám v nějakém nedůvěryhodném nebo fejkovém programu podstrčit. Ten pak nasbírá potřebné informace, vykrade vaši walletku a v tichosti zmizí i s penězi…

Spoluzakladatel Diem stablecoinu od META/Facebook chválí Bitcoin za odolnost vůči cenzuře

David Marcus z Facebookové krypto divize, řekl, že je „velkým fanouškem bitcoinu“ a v roce 2019 jej nazval digitálním zlatem.

Krátce poté, co se Meta, dříve Facebook vzdal oficiálně projektu Diem, začali někteří lidé z tohoto projektu stále hlasitěji mluvit o necenzurovatelné povaze bitcoinu.

David Marcus s projektu Diem – původně známým jako Libra na Twitteru predikuje, že bitcoin bude v příštích dvou desetiletích aktivem č.1

„Je mi jasné, že bitcoin bude za 20 let NO1. aktivem a jeho vliv se bude dále jen zvyšovat. BTC funguje „skutečně bez nějakého vůdce“ a navíc je „odolný vůči cenzuře“.

“V podstatě je to jedinečný a nemůže být nikdy replikován,” dodal.

Salvador opět spouští peněženku Chivo a plánuje rozmístit 1 500 bitcoinových bankomatů

Vládní BTC peněženky Chivo, určené pro zhruba 3 mln obyvatel, jsou opět v provozu. Jak z minulosti víme, není to nic jednoduchého, jelikož se peněženka potýkala nedávno s problémy v oblasti bezpečnosti a škálovatelnosti.

Během prvního měsíce po zřízení BTC jako zákonného platidla prezident Nayib Bukele oznámil, že peněženku Chivo již má 2,1 milionu Salvadořanů , což na konci roku tvořilo 75 % populace.

Při hledání trvalého řešení se vláda El Salvadoru spojila s poskytovatelem infrastruktury, AlphaPoint. Projekt má aspirace mimo jiné rozmístit 1 500 bitcoinových bankomatů po celé zemi, aby bylo BTC opravdu dostupné.“

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 5 / 5. Počet hlasujících 7

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
1 Komentář
nejstarší
Nejnovější S nejvíce hlasy
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
Petr 2

Přes 2 roky tady píšu že USA už měly několikrát zbankrotovat ,

spot_img