Zastánci kryptoměn kritizují kanadskou vládu

5
(3)
Michal Fortýn
Michal Fortýn
Jsem kryptoměnový nadšenec a redaktor, působící na portálu kryptomagazin.cz, rád pracuji s novými technologiemi. Jako gamer rád sleduji herní scénu a zajímám se o propojení herního světa s tím kryptoměnovým. #memelord

Přední zastánci kryptoměn vyjádřili své znepokojení a kritizují kanadskou vládu za zátah na kryptoměny během probíhajících protestů. Soudní příkaz k zabavení bitcoinů se setkává s velkou kritikou.

Kanadské protesty a zastánci kryptoměn

Podle tamního zpravodajského deníku Toronto Star byl v Kanadě vydán soudní příkaz ke zmrazení bankovních účtů a digitálních peněženek zapojených do sbírek finančních prostředků zaměřených na pomoc demonstrantům “Freedom Convoy”.

Zmrazování, zabavování a sledování se setkalo s vlnou nevole. Řada významných zastánců kryptoměn se tak připojila ke kritice kanadské vlády za přijetí extrémních opatření proti demonstrantům.

Prostřednictvím rozhodnutí premiéra Justina Trudeaua získaly místní regulační úřady pravomoc monitorovat kryptoměnové transakce a mrazit bankovní účty.

Bitcoinový býk a velký zastánce kryptoměn Anthony Pompliano přirovnal kanadské tažení proti demonstrantům k předchozím krokům čínské vlády. Situaci komentoval na Twitteru také salvadorský prezident Nayib Bukele.

Generální ředitel kryptoměnové burzy Krakek, Jesse Powell, také vyjádřil své obavy, že by platforma mohla být nucena zmrazit aktiva a omezit přístup uživatelů. Ve svém příspěvku na Twitteru uvedl:

“Na 100 % stalo/stane se a stoprocentně ano, budeme nuceni vyhovět. Pokud se toho obáváte, neschovávejte své prostředky u žádného centralizovaného regulovaného depozitáře. Nemůžeme vás ochránit. Získejte své mince a obchodujte pouze P2P.”

V době psaní článku se cena BTC pohybuje okolo 39 228 USD dle KMC.

Závěr

V kanadských městech již několik týdnů probíhají protesty nejen proti koronavirovým opatřením a úpravám. Ke konvojům svobody se přidali i zastánci kryptoměn, kteří kritizují současné dění vlády v Kanadě. Celý příspěvek Toronto Star si můžete přečíst pod přiloženým odkazem ZDE. [1]

Máte-li jakýkoli dotaz týkající se kryptoměn, neváhejte se přidat do naší diskuzní skupiny na Facebooku. Pro více informací se nezapomeňte také připojit na náš oficiální discord server KRYPTOMAGAZIN CZ

Zdroje:

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 5 / 5. Počet hlasujících 3

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
spot_img