Novinářka dráždí novými informacemi o tom, kdo je Satoshi Nakamoto

4.3
(7)

Zprávy a souhrny

Michaela Nocarová
Michaela Nocarová
Už od mala mě táhla technika a sci-fi. Studium IT mě dotáhlo až do světa kryptoměn, kde se pohybuji od roku 2014. Od té doby jsem se toho naučila již mnoho. A stále se mám co učit. Nejvíc mě na nich fascinuje, že spojují tolik světů dohromady a možnost svobodné volby. Bez hranic.

Novinářka z Newsweeku, která stojí za kontroverzním vyšetřováním identity Satoshiho Nakamota říká, že má nové informace, které by mohly pomoci odhalit anonymního tvůrce BTC.

Satoshi Nakamoto

Leah McGrath Goodman zveřejnila v roce 2014 zprávu, v níž tvrdí, že tvůrcem Bitcoinu byl Dorian Satoshi Nakamoto, 64letý Američan japonského původu a obyvatel jižní Kalifornie. Přestože se zdá, že Dorian Nakamoto „v tichosti“ tuto identitu „uznal“, později kategoricky popřel jakoukoli účast na vytvoření BTC.

McGrath Goodman, oceněná reportérka, která publikovala články v magazínech jako Wall Street Journal, Fortune a Guardian, říká v rozhovoru s Anthonym Pomplianem, že nyní má k příběhu nové informace a chce napsat více.

„Vnitřní bezpečnost zahájila vyšetřování, protože můj příběh vycházel. Samozřejmě jsem dostala spoustu e-mailů, ale dostala jsem také e-mail od jedné skupiny, která měla skutečné informace. doufám, že napíšu příběh, který poskytne mnohem více informací o tom, co jsem psala zpočátku. Je toho mnohem víc a není to jen o Dorianovi. myslím, že jsme to všichni věděli. Nebylo uspokojivé soustředit se jen na Doriana – je toho rozhodně více a doufám, že se o to mohu podělit. také chci respektovat soukromí a pocity některých lidí, kteří se mnou mluvili. “

Již od roku 2013

McGrath Goodman se poprvé začala zabývat BTC v roce 2013. Její vyšetřování ji vedlo do jižní Kalifornie, kde Nakamoto v roce 1973 formálně změnil své jméno ze Satoshi Nakamoto na „Dorian Prentice Satoshi Nakamoto“. McGrath Goodman poukázala na skutečnost, že Nakamoto pracoval jako inženýr fyziky a pracoval celá desetiletí na utajovaných projektech pro vojenské i soukromé společnosti.

Také se dotazovala členů rodiny, kteří – i když si nejsou jisti Nakamotovou identitou jako tvůrcem Bitcoinu – naznačili, že je libertarián, který nedůvěřoval vládě a bankám. Kromě toho poukázala na podobné vtípky od Doriana Nakamota a od tvůrce Bitcoinu.

Když reportérka navštívila jeho domov v Temple City v Kalifornii, Nakamoto zavolal policii. Když policisté dorazili, McGrath Goodman řekla, že Nakamoto si myslel, že se dostane do potíží, pokud bude s McGrath Goodman mluvit. Reportérka pak řekla policii, že si myslí, že je tvůrcem Bitcoinu.

Nakamoto řekl:

„Už se toho nezúčastňuji a nemohu o tom diskutovat. Bylo to předáno jiným lidem. Nyní to mají na starosti. Už nemám žádné spojení.“

Policie přítomná na místě později potvrdila, že Nakamoto byl citován přesně.

Ve svém rozhovoru s Pomplianem McGrath Goodman říká, že téma jejích rozhovorů s Nakamotem bylo před osobní návštěvou křišťálově jasné.

„Týdny jsme si vyměňovali e-maily. Dokonce jsem mu poslala dopis s Bitcard, který mi dal Gavin Andresen. A když jsem s ním dělala rozhovor, už to všechno měl a věděl, že to, o čem mluvíme, je Bitcoin, takže si myslím, že jedna z věcí, která pro mě byla největším zklamáním, bylo, když říkal, že nevěděl, o čem jsme mluvili. Určitě věděl. Mluvili jsme o tom týdny, než jsem ho fyzicky navštívila.“

McGrath Goodman také říká, že konkrétní havarovaný soubor z doby, kdy vývojáři byli v raných fázích testování BTC, podporuje její teorii.

Závěr

Mnoho lidí touží poznat, kdo je Satoshi Nakamoto. Ale potřebujeme to opravdu vědět? Až (pokud) se to dovíme, co budeme s tou informací dělat? Není lepší přijmout, že tvůrce chce být v anonymitě?

Byl pro vás tento článek přínosný a dobře napsaný?

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 4.3 / 5. Počet hlasujících 7

Buď první kdo článek ohodnotí

1 komentář

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
1 Komentář
nejstarší
Nejnovější S nejvíce hlasy
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
kurtt

Kdo je Keyser Söze? 🙂

Rychlý a bezpečný nákup:

Reklama: