Veteráni z Wall Street varují před tvorbou bubliny Nasdaq, která může krátkodobě zasáhnout i BTC

3.3
(3)

Zprávy a souhrny

Profilový obrázek
Kytkahttps://kryptohodler.cz/
Jako první jsem na naše kryptoweby přinesl články z oblasti osobního rozvoje a o různých formách bohatství. Působím jako podpora týmu a nejednou jsem spolupracoval na zlepšení českého Kryptomagazínu, kde jste mé články mohli poprvé najít začátkem roku 2018. Jsem také zakladatelem webu KryptoHodler.

Ned Davis, který provozuje svoji výzkumnou firmu na Wall Street od roku 1980, věří, že se formuje bublina na indexu Nasdaq. Jelikož někteří tradiční investoři již investují do kryptoměn, tak by se případné problémy mohly částečně přenést i na prudce volatilní Bitcoin a kryptoměny.

Nasdaq je v bublině?

Když koronavirus letos na jaře vyděsil trhy, začalo se v médiích opět hovořit o korelaci mezi Bitcoinem a akciemi. Americké akciové indexy, jako S&P 500 a Nasdaq, zaznamenaly mohutné propady. Padalo prakticky vše, tudíž je diskutabilní, zda lze skutečmě hovořit o nějaké korelaci btc – akcie. To platí dokonce i tehdy, když vezmeme do úvahy následný růst.

Již v červnu se Nasdaq změnil z padající propasti na zářivou „hvězdu“, když dosáhl nového ATH. Naproti tomu Bitcoin je aktuálně stále na necelých 50 % své někdejší ceny z předcházejícího maxima v roce 2017.

Korelace BTC a indexu S&P 500 (zdroj: Skew.com)

Obavy

Jelikož monetární politika Spojených států a FEDu vedla k bezprecedentní tvorbě dolarů, ve snaze stabilizovat trhy a ekonomiku, nabízí se otázka, do jaké míry je růst akciových indexů jen uměle vyvolaný. Analytici nyní vyjádřili obavy z nadhodnocení cen technologických akcií od začátku července.

Lisa Abramowicz, obchodní reportérka Bloombergu, na svém Twitteru hovoří o technologické bublině. Dále napsala:

„Tech ohodnocení [akcií technologických firem] jsou nejextrémnější, jaké byly od roku 2000…“

Proč může mít Nasdaq problém

Data ukazují, že technologické akcie představují téměř 50 % indexu Nasdaq Composite . Proto, když tech akcie klesnou, Nasdaq Composite index klesá obzvláště tvrdě. Davis popsal současnou situaci modelu Nasdaq 100 jako „temperamentní.“ Poznamenal, že akcie firem jako Microsoft po výdělcích prudce poklesly, protože internetové a softwarové společnosti stále čelí dopadům koronavirových omezení, zavedených vládami po celém světě. Uvedl:

„Pokud to není známkou toho, že pro spekulace šplháme na vysoké skokanské prkno, nevím, co to je.“

Závěr

V krátkodobém horizontu by propad na akciovém trhu mohl katalyzovat menší cenový pokles cen také na kryptomarketu. Stát se to však nemusí a v dlouhodobějším horizontu je velká většina obchodníků a hodlerů Bitcoinu bullish.

Byl pro vás tento článek přínosný a dobře napsaný?

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 3.3 / 5. Počet hlasujících 3

Buď první kdo článek ohodnotí

1 komentář

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
1 Komentář
nejstarší
Nejnovější S nejvíce hlasy
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře

Rychlý a bezpečný nákup:

Reklama: