Klíčový katalyzátor bull runu Bitcoinu může být jen mýtus

3.3
(6)

Zprávy a souhrny

Denisa Ogurcakova
Kryptoměny mi vždy přišly zajímavé a svět blockchainu doslova fascinující, proto jsem se o tomto tématu chtěla dozvědět více a zapojila se do týmu kryptomagazínu.

Bitcoinová velryba, jenž je známá svými kontroverzními tvrzeními, říká, že jeden z největších katalyzátorů, který pohání růst bitcoinů, je jen mýtus. 

Obchodník přezdívaný jako Joe007 ve svých výrocích uvádí, že zahájení býčího běhu Bitcoinu kvůli snaze Fedu podpořit ekonomiku tiskem nových dolarů je celkově špatně pochopeno.

Investor odkazuje na vlákno Twitteru od Travise Kimmela, bývalého generálního ředitele platformy GitPrime pro analýzu dat.

Kimmel vysvětluje, že činnosti Federálního rezervního systému ve smyslu tisku peněz nemusí nutně zředit nabídku amerických dolarů v systému, jak se očekávalo. Říká, že i když bankovní rezervy výrazně vzrostly díky programu kvantitativního uvolňování, nové dolary pravděpodobně do oběhu nevstoupí, protože banky i spotřebitelé se ohledně vyhlídek ekonomiky necítí optimisticky.

“Fed provedl velkou a radikální show ve smyslu zvýšení úrovně zajištění, ale na tom nezáleží – alespoň teď. Ne, pokud se banky necítí jistě ohledně půjček. Ne, když se lidé necítí jistě ohledně zadlužování … Banky opravdu nemají z půjček dobrý pocit, protože ekonomika vypadá dost nahnutě.”

Nedostatek dolarů v americké ekonomice

Kimmel říká, že Fed nemůže prakticky udělat nic pro to, aby do systému nové dolary vložil. Naopak věří, že v budoucnu bude dolarů nedostatek, protože investoři nakupují akcie za dolary, zatímco dlužníci budou muset začít splácet své půjčky, jakmile skončí aktuální tolerance.

S potencionálním nedostatkem dolarů v oběhu souhlasí i Joe007.

“Ano, hlubokou ironií této situace je, že navzdory všemu tolik propagovanému tisku peněz existuje obrovský nedostatek globální likvidity dolaru.”

Kontroverzní obchodník si myslí, že nedostatek bude přetrvávat i po vynaložení miliard dolarů na stimulační opatření.

Závěr

Pokud by byla pravda, že systém zachvátí nedostatek amerických dolarů, jejich hodnota by mohla nabírat na síle, což by naopak nejspíše zapříčinilo propad Bitcoinu. Co myslíte, je tato teorie reálná, nebo je to pouze kontroverzní výkřik?

Byl pro vás tento článek přínosný a dobře napsaný?

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 3.3 / 5. Počet hlasujících 6

Buď první kdo článek ohodnotí

2 KOMENTÁŘE

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
2 Komentáře
nejstarší
Nejnovější S nejvíce hlasy
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
unknown

Tak je logicke, ak by sa do obehu dosatvalo menej USD, tak USD by voci ostatnym menam posilnil co by bol jeden z faktorov zeby cena BTC i ostatnych akcii musela ist dolu.

Ale vydrzi cena BTC konsolidovat tak dlho na tejto urovni?
Pochybujem. Ake kolvek malickosti mozu cenu vyhnat ak dole, tak hore.
Staci aby este o nieco malo klesali objemy na burzach (zmenarnach).

BTC je pod velkym drobnohladom aj tlakom a ovela viacej predvidatelny ako v minulosti.

hodte si mincou a uvidite.

Basnit dnes, ze BTC bude cez 20K je to iste ako basnit, ze ho nakupim za 6.
Mozete si akurat tak hodit mincou.

Treba len cakat, na trhoch sa nic vyznamne nedeje momentalne…

78h

Jedna strana mince .Druhá je že fed nakupuje akcie jestli mám dobré informace takže část vysí v bankách část se pouští uměle do oběhu

Rychlý a bezpečný nákup:

Reklama: