Nové zprávy o regulacích – ECB a Thajsko

0
(0)
Denisa Falta
Denisa Falta
Původem vystudovaná ekonomka, se zkušenostmi z bankovnictví, neziskovek a později s vlastním podnikáním. Přes sci-fi, zejména utopické a dystopické romány, jsem se dostala až ke kryptoměnám a blockchainu. Na nich mě fascinuje možnost sledovat v přímém přenosu to, co by dřív bylo považováno za sci-fi.

Poslední dobou se s regulacemi kryptoměn nebo snahami o ně roztrhl pytel. Po Jižní KorejiNěmecku, Francii a dalších státech plánuje regulovat ICO a kryptoměny také Thajsko. A také Evropská centrální banka se nechala slyšet, že je toto téma mezi jejími prioritami. 

Regulace v Thajsku

Rozšířením stávajících pokynů podniká Thajsko další kroky k regulaci ICO (prvotní nabídka digitální měny). Diskuse o rámci mezi příslušnými institucemi již začaly a brzy se uskuteční první veřejné slyšení na toto téma. První ICO, které provede místní registrovaná společnost, je naplánováno na březen.

Současné pokyny omezují maximální investice pro drobné investory na 10.000 USD na ICO a 95.000 USD na osobu. Pomocí dodatečných informací shromážděných od účastníků trhu dokončí správní rada SEC (Securities and Exchange Commission – Komise pro cenné papíry) regulační rámec pro prodej coinů a související finanční transakce. Očekává se, že záležitost bude řešena v prvním čtvrtletí letošního roku v rámci zmíněné správní rady a poté dojde k vydání aktualizovaných pokynů.

S cílem přijmout “vyváženou politiku vůči ICO” se v loňském roce SEC takto vyjádřila:

“Chceme nastolit rovnováhu mezi podporou digitálních inovací a ochranou investorů před potenciálními podvody ICO”.

Regulátor varoval, že ICO by mohly být použity jako nástroj pro podvody, vzal ale také na vědomí potenciál ICO k uspokojení potřeb financování startupů. Začátkem tohoto měsíce thajské regulační orgány povolily obchodování s termínovanými futures.

Podle nových předpisů pro ICO bude společnostem umožněno získávat od maloobchodních investorů až 20 milionů bahtů (640.000 USD). Celkový limit je omezen na 40 milionů bahtů (1,3 milionu dolarů).

Komise pro cenné papíry rovněž hodlá zavést postupy pro screening ICO prostřednictvím specializovaného portálu. Společnosti budou muset zveřejnit svůj whitepaper s podrobnostmi o cílech projektu, jejich obchodních plánech a modelech, zamýšleném využití výnosů, souvisejících právních rizicích, informacemi o řízení a poradenství a podrobnostech o coinech.

Evropská centrální banka

Poté, co se ECB nedávno začala zajímat o názory mladých lidí na kryptoměny (odpovědi na otázky budou zveřejněny 12.2.), oznámil člen představenstva banky Benoit Coeure na akci během Světového ekonomického fóra v Davosu, že regulace kryptoměn by měla být velmi důležitým tématem na pořadu jednání summitu G20 v Buenos Aires letos v březnu.

Tím podpořil francouzského ministra financí Le Maireho, který již předtím vyjádřil přání mít na agendě G20 regulaci Bitcoinu a jednat s různými subjekty, které opakovaně vyzývají k mezinárodní regulaci kryptoměn. Britská premiérka Theresa May a americký ministr financí Steven Mnuchin vyjádřili potřebu konsolidovat stanoviska.

Zdá se, že se státní a mezinárodní regulační orgány začínají probírat a snaží se dohonit, co jim v této oblasti uteklo. Zda budou úspěšné a nakolik se povede kryptoměny reálně regulovat, ukáže čas.

Zdroj informací o ECB: https://ethereumworldnews.com/cryptocurrency-regulation-set-high-priority-european-central-bank/

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hlasujících 0

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
2 Komentáře
nejstarší
Nejnovější S nejvíce hlasy
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
kRoCaN

Nevím proč pořád píšete o regulaci kryptoměn když se regulovat nedají díky decentralizaci .Regulovat se dají akorát burzy co obchodují z kryptoměnamy .To je úplně to stejné jak se plno Joudu snažilo regulovat torreny a vživotě je jim to nepodařilo protože se to ani regulovat nedá jedině že by vypli internet to je jediná možnost regulace a to stejné platí u decentralizovaných kryptoměn ,nebo jak můžou regulovat bitcoin který budu posílat mezi lidmi mimo burzu ? jak ? jednině že vypnou internet .

spot_img