ECB povede rozhovory se studenty na téma Bitcoin a Blockchain

0
(0)
Dariusz Matuszyński
Dariusz Matuszyński
Jsem zakladatelem portálu Kryptomagazin.cz, o kryptoměnách na české scéně nebylo prakticky nic, a tak jsem se rozhodl to napravit. Mám rád myšlenku decentralizace, trochu toho cypherpunku a kryptoanarchie. Krypto odvětví je můj svět, kde se denně pohybuji a pracuji, nemohu to tedy již nazvat koníčkem nebo zálibou. Rád vás na vašem kryptomagazínu vždy uvítám :)

Jedna ze tří důležitých otázek, kterou bude prostřednictvím série několika videí zodpovídat prezident Evropské centrální banky, se bude týkat také kryptoměn a Blockchainu. Videa budou dostupná 12. února 2018.

Videa ECB s dotazy studentů ohledně kryptoměn

Mario Draghi zodpoví několik vybraných otázek, například zdali Bitcoin představuje alternativu k tradičním měnám, nebo jaký má názor na to, jakým způsobem se Evropská centrální banka (ECB) dívá na technologii Bitcoinu. Otázky musí být poskytnuty do úterý 23. ledna 2018. Další otázky lze podat, jste-li občanem Evropy ve věku 16 až 35 a pokud se vaše otázka bude týkat některého ze tří hlavních témat: možnost nové globální ekonomické krize, kryptoměny a Blockchain, zotavení Evropské ekonomiky a nezaměstnanost mladistvých.

Tyto rozhovory jsou součástí takzvaného „Třetího dialogu s mladistvými“ (Third Youth Dialog), který vede právě Evropská centrální banka. Většinou se jedná o sérií rozhovorů vedenou činiteli ECB se studenty z několika zemí.

Jako úvod do následujících rozhovorů spustila ECB na svém Twitterovém účtu hlasování, kde se uživatelů ptá, zdali podle nich má Bitcoin potenciál stát se alternativou k tradičním měnám. Hlasování přední Evropské banky se zúčastnilo před 15.500 respondentů v pouhých 24 hodinách.

Centrální banky a kryptoměny

Zatímco role centrálních bank ve světě kryptoměn bývala vždy předmětem debat, stále přetrvává názor, že jejich existence napomáhá zajištění stability ekonomiky.

Nestálost Bitcoinu se stává předmětem kritiky, především také proto, že může působit jako prostředek pro páchání podvodů.

Přjímání Bitcoinů

Je jasně patrné, že rok 2017 byl pro Bitcoin klíčový, jelikož právě v minulém roce dosáhla aktuálně vedoucí kryptoměna své globálně nejvyšší popularity, a to během svého největšího růstu. Kryptoměnám se začalo věnovat čím dál tím více předních médií.

Neexistuje žádný důkaz, že by takováto zvýšená pozornost médií navýšila v Evropě přijímání Bitcoinu. Dostupná statistická data z roku 2017 ukazují, že použití BTC, coby každodenní platební metody, je v Evropské ekonomice stále minimální.

Q&A v rámci „Youth Dialogue“

Nicméně je patrné, že veřejnost má nyní přístup k novým informacím o kryptoměnách. Jak s nimi naloží je na nich. I právě proto by Q&A Evropské centrální banky na toto téma mohlo být velice zajímavé.

Dá se očekávat, že dialogy budou probíhat v návaznosti na nedávné pozastavení několika debetních karet VISA podporujících Bitcoin v Evropě a návrhu ohledně zavedení celoevropské regulace kryptoměn.

Zároveň stojí za to pomyslet, jaký dopad by takového nařízení mohlo mít na zpracovatele plateb, kteří údajně vedou rozhovory s Evropskými alternativními vydavateli karet, ohledně podpory a využití kryptoměn, nebo o založení krypto/fiat bank, které by byly nezávislé na tradičních bankách.

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hlasujících 0

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
spot_img