Nizozemská banka poskytuje společnosti Binance 5% slevu na pokutu

4.5
(2)
Michaela Nocarová
Michaela Nocarová
Už od mala mě táhla technika a sci-fi. Studium IT mě dotáhlo až do světa kryptoměn, kde se pohybuji od roku 2014. Od té doby jsem se toho naučila již mnoho. A stále se mám co učit. Nejvíc mě na nich fascinuje, že spojují tolik světů dohromady a možnost svobodné volby. Bez hranic.

Společnost Binance Holdings dostala pokutu více než 3 miliony eur za to, že v Nizozemsku působila bez registrace u nizozemské centrální banky (DNB).

Následovat pravidla

Nizozemské zákony stanoví, že každá organizace, která chce v zemi nabízet služby související s kryptoměnami, se musí nejprve přihlásit k zákonu o prevenci praní špinavých peněz a financování terorismu (Wwft), který vstoupil v platnost v srpnu 2008.

Avšak přestože byla DNB na tato pravidla upozorněna již v roce 2021, společnost registrovaná na Kajmanských ostrovech se nepřizpůsobila, v důsledku čehož byla vyzvána, aby zaplatila 3 325 000 eur.

Pokuta, která byla uložena již v dubnu, je mimořádně vysoká. Nejvyšší pokuta, kterou mohla Binance dostat, totiž činila 4 miliony eur. Podle DNB je to proto, že firma na porušení zákona bohatě vydělala.

Jak banka uvedla, Binance “měla konkurenční výhodu, protože DNB neplatila žádné odvody a nemusela vynaložit další náklady v souvislosti s probíhajícím dohledem”.

Nejen to, DNB tvrdí, že na její rozhodnutí měla vliv i dlouhodobost přestupku. Tvrdí, že společnost Binance porušovala předpisy od 21. května 2020, kdy byla zavedena povinná registrace, do 1. prosince 2021, kdy ukončila své šetření.

Nizozemská banka a zmírnění pokuty

Pro Binance to však nejsou jen špatné zprávy. Nizozemští úředníci souhlasili se “zmírněním” pokuty uložené společnosti o 5 %.

Důvodem je podle banky to, že společnost byla po celou dobu vyšetřování “relativně transparentní” a konečně podala žádost o registraci.

Mluvčí společnosti Binance po vynesení rozsudku uvedl: ”

“Dnešní rozhodnutí znamená dlouho očekávaný obrat v naší probíhající spolupráci s nizozemskou centrální bankou.”

“Ačkoli nesdílíme stejný názor na všechny aspekty rozhodnutí, hluboce respektujeme autoritu a profesionalitu nizozemských regulačních orgánů, které mají právo prosazovat předpisy podle svého uvážení,”

– prostřednictvím CNBC.

Společnost Binance v posledních měsících podniká něco jako okouzlující ofenzívu. Dříve stínová organizace, proslulá tím, že její generální ředitel odmítal přesně specifikovat, kde sídlí, se pohnula k tomu, aby ohledně regulací hrála čistou hru.

Nedávno požádala o licenci v Itálii, Francii a Španělsku a získala ji, přičemž podle Changpenga Zhaoa plánuje otevřít svou evropskou základnu v Paříži. Binance se proti pokutě DNB ohradila již v červnu.

Závěr

Binance svůj přístup relativně dost změnila. Souhlasíte s tím, nebo byste raději, aby se Binance držela svých starých principů? Přidejte se také na náš oficiální discord server KRYPTOMAGAZIN CZ.

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 4.5 / 5. Počet hlasujících 2

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
spot_img