Šéf Binance: Michael Saylor bude díky nákupům BTC tím „kdo se bude smát naposledy“

5
(10)

Zprávy a souhrny

02Krok společnosti MicroStrategy pokračovat i nadále v hromadění bitcoinových zásob vyvolal ze strany kritiků i mnoho posměchu. Zakladatel největší světové kryptoměnové burzy, Binance, však dal tomuto nákupu velký palec nahoru.

Saylor: i nadále pokračujeme v hromadění satů

Michael Saylor, generální ředitel společnosti MicroStrategy, před nedávnem oznámil nákup dalších bitcoinů svou společností. Softwarová firma tak posílila svou pozici v držbě bitcoinů o dalších 480 mincí v celkové hodnotě cca 10 milionů dolarů.

Tyto mince byly zakoupen za průměrnou cenu 20 817 $ a celkové držené množství BTC  společnosti MicroStrategy dosahuje působivých 129 699 bitcoinů. MicroStrategy přijala strategii nákupu propadu během posledních dvou let, přičemž za ně společnost zaplatila celkem 3,98 miliardy dolarů.

29. června společnost podala oznámení Komisi pro cenné papíry a burzy prostřednictvím formuláře 8-K. Poslední nákup tak znamená, že Saylorova firma vlastní 1 bitcoin z každých 161 bitcoinů, které kdy budou existovat.

Poslední nákup vyvolal vlnu posměchu, nevole a zvednutých obočí, neboť se odehrál v době, kdy se kryptotrh nachází pod neustávajícím tlakem medvědů. Mnoho uživatelů si tak  z rozhodnutí společnosti koupit další bitcoiny v době, když se nacházela na pokraji finanční tísně, dělalo legraci. Za všechny jmenujme třeba Justina Waita z Vox Podcast, který ztráty MicroStrategy okomentoval slovy:

„Možná že máte na trzích špatný den, ale alespoň nemáte portfolio Michaela Saylora“

Šéf Binance tento krok podpořil

Zatímco se kritici posmívali, Changpeng Zhao, generální ředitel společnosti Binance, se Michaela Saylora zastal. Poznamenal, že rozhodnutí získat více bitcoinů bude nakonec pro společnost z dlouhodobého hlediska přínosem.

„Mnozí se mu teď možná smějí, ale Saylor bude ten, kdo se časem zasměje naposledy. Uložte si tento tweet do záložek“

Po prudkém poklesu ceny bitcoinu (BTC) se objevily zprávy o tom, že firma dostala výzvu k úhradě marže na ceně 21 000 USD. Finanční ředitel firmy totiž v květnu prozradil, že „Bitcoin by musel spadnout na polovinu nebo kolem 21 000 dolarů, než by dostali margin call“. Dodávám, že společnost MicroStrategy si totiž v březnu půjčila 205 milionů dolarů od banky Silvergate na nákup dalších bitcoinů. V porovnání s aktuální hodnotou držených bitcoinů ovšem o nic moc nejde a jak Saylor sám řekl, šlo o mnoho povyku pro nic.

Závěr

Přestože je aktuálně MicroStrategy ve své sázce na bitcoin ve ztrátě zhruba 1,5 miliardy dolarů, další nákup potvrzuje pevné odhodlání společnosti držet bitcoin i nadále.

Máte-li jakýkoli dotaz týkající se kryptoměn, neváhejte se přidat do naší diskuzní skupiny na Facebooku. Nezapomeňte se také připojit na náš oficiální discord server KRYPTOMAGAZIN CZ.

Byl pro vás tento článek přínosný a dobře napsaný?

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 5 / 5. Počet hlasujících 10

Buď první kdo článek ohodnotí

28 KOMENTÁŘE

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
28 Komentáře
nejstarší
Nejnovější S nejvíce hlasy
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
Kenny

Jojo az bude zase BTC tahnout vzhuru, tak zas vsichni tihle posmívači odtahnou do svych der a budou si rikat, tvl on ten BTC zase neumrel, uz asi po „152.“, no tak snad po „153.“ to uz vyjde 😀 Sry kluci, ale nevyjde 😀

Rob

Jj, posmívači zalezou a vyrojí se moon boys. Pak se trend otočí. Určitá skupina lidí vždy začne psát v období, kdy jim připadá, že došlo na jejich slova. Je to věc ega. A takhle stále dokola. Je celkem vtipné to pozorovat. Jsou jak zvířátka. 🙂

Wake up !!!

Plavat ve sračkách je úděl kryptoidiotů.
Poslední nádech a pak už jen polykat sračky

Karel

Je mi vas lito jestli jste prodelal na trhu,ale tak uz to chodi.

Wake up !!!

Ty blbe, Já Skoupil několik nevzdělanců
Jako jsi ty. Pokračuj a koupím brzo i tebe ,ty nulo. Jsi v hledáčku,kokote

Martin

Omg,ty jseš nemocnej….

rytchey

kdepak, je to pouze debilek co projebkal kapesny a ted breci, nejlepsi ignorovat

Qwerrr

Jů, tady se rozdává fiat?
Také by jsem si s dovolením nějaký vzal aby jsem mohl naštosovat další saty.
Asi budu dle vašich měřítek nevzdělaná nula ke koupi, tak by jsme se mohli dohodnout.

Pavel

Řekni mámě ať ti víc osladí kakao idiote,potřebuješ to na nervy🤦

Rob

Pane, používáte žargon. Je zde nebezpečí, že byste se mohl někoho dotknout.

Wake up !!!

A ještě dodatek. Necháme sprznit cokoliv najdou na tvé adrese,ty zmrde. Tak si to užij ty kurvo.

rytchey

Ja skoupil…nechame sprznit… jses sam, nebo je vic takovych prznitelu?

Rob

Zdravím vás, Tomáši. Děkujeme za prznění diskuse a především za duševní podporu. V kontrastu s vaším způsobem vyjadřování a tedy i přemýšlení se může kdokoliv z nás nyní právoplatně cítit, jako génius. Je to příjemné. 😉

Krabík

Já své bitcoiny prodal, když se propadly na 8 dolarů. Celkem jsem utržil 127 dolarů, protože většinu těch, co jsem vytěžil jsem různě rozházel na netu, když měly cenu pár centů. Protočil v ruletě, za nějaké jsem si koupil wifirouter a podobně. A za ty prodané jsem koupil kočárek. Měl jsem je z doby, kdy jsem na obyčejné herní grafice vytěžil jeden až dva za týden. Ale nemrzí mě to, proč taky. Kdyby člověka takové věci mrzely, nemohl by dělat nic nebo byl neustále v depresi. Našel jsem na starém HDD dokonce svou peněženku, zbylo v ní asi za 300Kč v dnešní ceně. Tak mám kdyžtak na pivko :-).

Petr

:DDD

Rob

Nádherný přístup, Krabíku! To já těžil až v roce 2012, a to na laptopu Dell Vostro, připojeného do poolu, a pochopitelně jsem za asi dva dny usilovného trápení relativně nového stroje nevytěžil lautr nic. Pak byl Bitcoin zapomenut. 🙂

Jakub

Obchodovat se vzduchem se nevyplaci 🙂 tento trh funguje na bazi upraveneho legalniho letadla. I kdyz se na tom vydelat da, tak se musite řídit tím, že krypto kupuji amatéři a ne investoři. Vetsinou se jedna o děti, které nemají tušení, jak fungují kapitálové trhy. Kdokoliv to levně koupi a včas to prodá vyhrává. Přirovnal bych to k loterii anebo rulete v casinu. S investováním to nemá pranic společného. Už když vidíte, jak snadno manipulovatelne to je a že většinu vlastní pár lidí, kteří dovedou za pomoci PR a mega prodejů a nákupu manipulovat stádo tupců, kteří si myslí, že jsou investoři 🙂

Btc holder a prikupovac

Otevírání tvých úst je pro nás, co opovrhujeme odpadem, jako jsi Ty, stejné, jako kvákání žab… takže kvákej dál… a odpověď číst nebudu, takže to máš marný.

rytchey

zalezi na uhlu pohledu. Pokud je nejakej bambula all in shitcoins, tak to samozrejme je loterie. V pripade pravidelnych dokupu za “ par drobnych“ by se to investici dalo nazvat, ne?

Libor

Ani nie. Je to stále stávkovanie, ale iba v inom režime. Existuje mód hazardu, to jest veľa a rýchlo v krátkom čase. A potom je tu pravidelné podávanie Lota napr. raz za týždeň dlhodobo / aj po celý život / s cielením na jackpot výhru … to mód hodlera krypta. Investovanie do kapitálových aktív je niečo úplne iné. Do súčasného krypta sa kapitálovo NEINVESTUJE. Na súčasné krypto sa iba TIPUJE !

rytchey

v tom pripade i akcie( krome dividendovek) jsou „stavka“ a ne investice?

Fantom

I „nedividendovky“ jsou investice. Zadržený a reinvestovany zisk zvyšuje hodnotu firmy a tak i cenu akcií. Ale i u krypta můžete vybrat skvělý coin. Je to riziko ale ne ruleta. Nezáleží jen na náhodě.

Rob

Líp bych to nenapsal…

rytchey

Napsal jste to skvele. Ale spise jsem se chtel dostat k tomu, kdo urcuje co je jeste investice a co je “loterie”. Ja osobne beru BTC jako investici, tim ovsem netvrdim, ze jsem investor. Jine krypto me nezajima- nemam pro nej vyuziti

Petr

Pane jo ty jsi chytrej, nechceš napsat knížku?

Rob

Uznávám, že ten, kdo by řadil krypto technologie na úroveň vzduchu, by nebyl dobrým investorem. Nejde o to, co z těch věcí je lepší a potřebnější. V důsledku nedostatku by vzduch v tomto klání nepochybně zvítězil (stejně tak, jako například nad akciemi Apple). Jde o to, že každá z těch věcí má zcela jiné vlastnosti a to si dobrý investor v krypto průmyslu musí uvědomovat. Klíčem je znalost technologií a možností jejich aplikace. Poté lze teprve přemýšlet nad tím, zda se jedná o něco, co má pro vás hodnotu, směnitelnou například za fiat nebo statky. Investor musí odhadnout, zda tu technologii budou lidé potřebovat. Ať už dobře nebo špatně. Myslím i v souvislostí distribuce dat na internetu z hlediska efektivity a opravdu významného snížení nákladů provozovatelů služeb. Každopádně Bitcoin není vzduch a oplývá vlastnostmi, kterými vzduch neoplývá, což platí samozřejmě i obráceně. Pokud ale nevím, do čeho investuji, pak jsem investorem beze sporu špatným.

Fantom

Mám docela obavy aby nechtěl CZ pomáhat MS. Je to firma odsouzena ke krachu a Saylor je podvodník. Původní BTC už dávno nemají pravděpodobně proudí na trh a snižují cenu. Saylor se nakonec smát bude protože si jistě ulil miliony USD. ☹️

Jarda

Vsichni drzte a neprodavejte nez cena zase vyleti,to je blbost co 🙂

Rychlý a bezpečný nákup:

Reklama: