Ripple: Latinská Amerika a Střední východ se těší největší adopci kryptoměn

5
(3)

Zprávy a souhrny

Michal Fortýn
Michal Fortýn
Jsem kryptoměnový nadšenec a redaktor, působící na portálu kryptomagazin.cz, rád pracuji s novými technologiemi. Jako gamer rád sleduji herní scénu a zajímám se o propojení herního světa s tím kryptoměnovým. #memelord

Společnost Ripple před nedávnem zveřejnila svou studii, ve které monitorovala adopci kryptoměn a technologie blockchain v zemích s problémovou ekonomikou. Latinská Amerika a Střední východ se podle průzkumu těší největší míře adopce kryptoměn mezi obyvateli.

Ripple: Latinoameričané nejvíce býčí na krypto

Nedávno zveřejněná studie společnosti Ripple odhaluje, že obyvatelé Latinské Ameriky jsou nejvíce nakloněni kryptoměnovému průmyslu. Podle studie obyvatelé regionů s problémovými ekonomikami považují kryptoměny a technologii blockchain za mnohem zajímavější než vyspělé země.

Studie uvádí, že Latinská Amerika a Blízký východ jsou dvě zóny, kde se kryptoměny těší velkému zájmu. Studie Ripple uvádí, že dvě třetiny dotázaných Latinoameričanů budou s největší pravděpodobností obchodovat se subjekty přijímajícími kryptomoplatby.

Podobně reagovali také občané zemí Blízkého východu. Polovina dotázaných z obou oblastí také uvedla, že kryptoměny budou jednoho dne mít masivní dopad na finanční sektor a celou společnost. Zájem roste také o blockchainové projekty.

„Obecně řečeno, Latinská Amerika je nejoptimističtější, pokud jde o hodnotu blockchainu a jeho tokenů, s BLízkým východem, Afrikou a Severní Amerikou o něco méně. Nejkonzervativnější je Evropa.“

Průzkum společnosti Ripple se věnoval také trhu okolo nezaměnitelných tokenů (NFT). Průzkum uvádí, že do tohoto prostoru vstupuje mnoho známých osobností a pro spotřebitele jsou NFT stále matoucí. Podle studie jsou nákupy nezaměnitelných tokenů hlavně emoční.

V době psaní článku se cena BTC pohybuje okolo 21 265 USD dle KMC.

Závěr

Před nedávnem vznikla také podobná studie, která monitorovala adopci kryptoměn v Africe. Středoafrická republika je například druhou zemí na světě, která uznala bitcoin jako své legální platidlo. Země, které se potýkají s vysokou inflací a špatnými bankovními a dalšími finančními službami, mají vyšší míru adopce kryptoměn. Co si o studii myslíte vy?

Na celou studii společnosti Ripple „Crypto Trends in Business & Beyonds“ se můžete podívat pod přiloženým odkazem ZDE. [1]

Máte-li jakýkoli dotaz týkající se kryptoměn, neváhejte se přidat do naší diskuzní skupiny na Facebooku. Pro více informací se nezapomeňte připojit také na náš oficiální discord server KRYPTOMAGAZIN CZ, kde na vás čeká další zábavný a zajímavý obsah.


Zdroje:

Byl pro vás tento článek přínosný a dobře napsaný?

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 5 / 5. Počet hlasujících 3

Buď první kdo článek ohodnotí

13 KOMENTÁŘE

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
13 Komentáře
nejstarší
Nejnovější S nejvíce hlasy
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
Vizionar

To spíš mluvįte o současném finančním systému.Platba Bitcoinem či Ethererem je bezpečná,pro průměrně inteligentního člověka snadno zvládnutelná(mam na mysli mladší generaci,proto vidím v kryptu budoucnost),nezávislá a férová(proto se vlády budou snažit omezit).Cena se stabilizuje,časem.Je třeba vidět dál než na špičku svého nosu.

honza

Jsi chytrej a mas prehled,to se musi uznat.

Vizionar

Nevím jak jste zvyklý se oslovovat doma,ale já Váš fotr nejsem,tak trochu lidského respektu by neuškodilo.Pokles ceny o 50 a více procent je u krypta normální.Jak jsem psal,je třeba vidět dál než na špičku svého nosu a zarolovat si třeba graf btc od jeho počátku.Vam ale nedoporučuji jakoukoliv investici do krypta,pro lidi Vašeho myšlení není určeno Kryptu může zničit jen jediná věc,celosvětový zákaz protlaceny slechtou vlastnicí banky,Fed,ECB,kdyby se stal vážnou konkurenci otrokářskému Fiatu.Vlastne ještě jedna možnost jak může krypto ztratit budoucnost,světová jaderná válka.Prezivsi pak budou mít jiné starosti.

Fantom

Správně! Nezapomeň si oholit i tu druhou stranu. 😀

Karel

Predstava,ze uspesni a bohati lide jako jste vy nemaji na praci nic lepsiho,nez tady spamovat a psat hejty me pobavila :))

Standa

Hele radši běž na pár tejdnů do práce, ať máš na splátky od Providentu a nehoní tě zase exekutoři..

Wake up !!!

Já několik exekutorů vlastním a proto navštívíme i tebe. Udělat ti že života peklo. Budeš se taky divit. Jaz už to beru jako sport. Vyhledat kohokoliv. Teď jsi terč. Všichni tady byli v zájmu,ale jste tady jen tlučhuby a žebráci. Dokonce nemáte ani na slušnější zabezpečení vašich IP .

Poslední editace 8 měsíců před přes Wake up !!!
Standa

..“několik exekutorů vlastním..“ – Jseš čím dál lepší..od tý doby, co to sem sázíš, se tady fakt upřímně zasmějem! Jen tak dál !!

Rob

Zdá se, je ta pravá chvíle na přísloví: „Kdo čím zachází, tím také schází“. 🙂

honza

Aha a co teda prodavate ? Hrnce ?

Rob

Nemít majetek má i svou světlou stránku. Peníze kazí charakter. 🙂

Fantom

Peníze charakter nekazí, jen ukážou co v člověku je 😀

Rob

To máš sice pravdu, Fantome (s radostí jsem si všiml, že jsme si konečně potykali), ale já v této diskusi čerpám převážně z přísloví a lidové slovesnosti. A jak jsem tak viděl ten pokažený charakter onoho zámožného pána, prostě mi to nedalo. 🙂 Mimochodem jedna věc se Wake upovi upřít nedá. A totiž, že umí perfektně rozvířit plamennou diskusi. 🙂

Reklama: