NFT projekt SudoRare zmizel se zhruba 520 ETH v uživatelských prostředcích

4
(1)
Michaela Nocarová
Michaela Nocarová
Už od mala mě táhla technika a sci-fi. Studium IT mě dotáhlo až do světa kryptoměn, kde se pohybuji od roku 2014. Od té doby jsem se toho naučila již mnoho. A stále se mám co učit. Nejvíc mě na nich fascinuje, že spojují tolik světů dohromady a možnost svobodné volby. Bez hranic.

Navzdory varování krypto komunity na Twitteru zmizel NFT projekt SudoRare ze sociálních sítí spolu s více než 800 000 USD v uživatelských prostředcích.

SudoRare – Naletí jen noobové

SudoRare, NFT platforma, která vznikla forkem SudoSwap a LooksRare, je posledním kryptoprojektem, který utekl s prostředky uživatelů. Projekt také v úterý ráno smazal všechny své účty na sociálních sítích.

Mnozí členové krypto komunity na Twitteru byli skeptičtí a 2shabby v pondělí na Twitteru napsal, že SudoRare by mohl být podvod:

“Neúčastněte se, pokud nechcete riskovat ztrátu svých peněz. Tento tým je anonymní, nebude doxovat (zveřejňovat svou identitu) a možnost, že se jedná o podvod, je vysoká.”

Další uživatel Twitteru 0xStanec měl vysokou míru podezření:

“Tohle Je jako 1001% podvodný projekt, na který naletí noobové.”

Přesun aktiv

SudoRare byla automatizovaná platforma tvůrce trhu a tržiště NFT, inzerující možnosti stakingu na aktiva jako Wrapped Ethereum (wETH), LOOKS a XMON. LOOKS je nativní token stojící za LooksRare, který je sám forkem předního NFT tržiště OpenSea.

Šest hodin po uvedení do provozu byl téměř 1 milion tokenů LOOKS vyměněn za 154,5 ETH a dalších 230,6 tokenů LOOKS za USD Coin (USDC), což potvrdil Etherscan.

Poté bylo z platformy přesunuto všech 519 ETH, které měly v době psaní článku hodnotu 815 000 USD.

Prostředky byly zaslány na tři různé adresy, aby se oba prostředky vyčerpaly, přičemž veškeré stopy po projektu byly odstraněny, jak uvádí PeckShieldAlert na Twitteru.

SudoRare a NFT platformy v pohotovosti

Navzdory přirozené anonymitě odvětví existují způsoby, jak se mohou platformy i investoři chránit.

Tržiště NFT Magic Eden od solany zavedlo politiku, která po těžařích vyžaduje, aby se v rámci plánu na zlepšení platformy doxovali poté, co tržiště sužovaly dva vysoce postavené taháky.

Ve světle nejnovější události SudoRare, SeaCows NFT, další decentralizovaná platforma NFT AMM, tweetovala:

“To je na nic. Udělejte si vlastní průzkum a držte týmy na vysokých bezpečnostních a transparentních standardech.”

Závěr

Je potřeba dělat si vlastní průzkum a prověřovat, zda projekt, kam se chystáte investovat, je legitimní. Přidejte se také na náš oficiální discord server KRYPTOMAGAZIN CZ.

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 4 / 5. Počet hlasujících 1

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
spot_img