[Odpolední zprávy] • Společnost OpenSea zavádí nové zásady pro boj proti krádežím NFT • a další články

4
(1)
Michaela Nocarová
Michaela Nocarová
Už od mala mě táhla technika a sci-fi. Studium IT mě dotáhlo až do světa kryptoměn, kde se pohybuji od roku 2014. Od té doby jsem se toho naučila již mnoho. A stále se mám co učit. Nejvíc mě na nich fascinuje, že spojují tolik světů dohromady a možnost svobodné volby. Bez hranic.

Vítejte u dnešního přehledu kryptozpráv:

TRHY

Po relativně klidném víkendu, který bitcoin strávil převážně kolem hranice 23 000 USD, přešel v pondělí do ofenzivy a vyskočil na sever k 24 000 USD. Medvědi se však téměř okamžitě vrátili na scénu a nedovolili další růst. Právě naopak, BTC začal couvat a klesl až na 22 700 USD.

S rostoucím očekáváním ohledně nadcházejících údajů o americkém indexu spotřebitelských cen za červenec, který by měl být nižší než v předchozím měsíci, bitcoin získal zpět část své pozice a vrátil se na 23 000 USD. Spojené státy skutečně oznámily nižší procento inflace ve výši 8,5 %. Jelikož je bitcoin rizikovějším aktivem, reagoval okamžitým růstem ceny na 24 000 USD.

Další volatilita přišla o něco později a BTC vyskočil na necelých 25 000 USD, což se stalo jeho nejvyšší cenovkou za téměř dva měsíce. Od této chvíle se však kryptoměna obchoduje o více než 500 USD níže.

Ethereum se pohybovalo kolem 1 700 USD, ale prudce vzrostlo o více než 200 USD. V důsledku toho se dotklo vlastního několikaměsíčního maxima na úrovni 1 920 USD. Přestože od té doby mírně ustoupilo, druhá největší kryptoměna je stále o více než 10 % výše než včera. [1]

Technická analýza: BTC/USD – Impuls k růstu

Kryptoměny

Počet cardano transakcí stoupl na 75 000 a další přibudou

Podle údajů z blockchainového průzkumníka síť cardano v současné době zpracovává přibližně 75 000 transakcí denně. I přes vykazování působivé transakční aktivity však cardano ještě nepracuje na plný výkon a nárůst počtu operací v blockchainu se má ještě zvýšit.

S nadcházející řadou nových řešení v síti cardano se očekává, že počet transakcí v síti rychle vzroste. Hlavními zdroji transakční aktivity se stanou syntetické tokeny, stablecoiny a decentralizované půjčky.

Zatím počet transakcí v síti představuje běžné transakce mezi uživateli a obchodní operace na různých platformách. [2a]

Banky, burzy, firmy

SEC předvolává Coinbase kvůli produktům Staking a Yield

Komise pro cenné papíry Spojených států (SEC) podle čtvrtletní zprávy vyšetřuje výnosové a stakingové produkty kryptoburzy Coinbase. Burza obdržela od SEC předvolání k vyšetřování.

Tato sonda bude dalším trnem v oku burzy Coinbase, která údajně čelí vyšetřování kvůli kótování některých aktiv, jež SEC údajně považuje za cenné papíry. Čelí také nové žalobě, podle níž učinila “podstatně nepravdivá a zavádějící prohlášení”.

Vyšetřování SEC je známkou toho, že regulátor nebere žádnou aktivitu burz na lehkou váhu. SEC zintenzivnila vyšetřování všech aktivit na trhu s kryptoměnami a Coinbase se zdá být v jejím hledáčku na prvním místě, protože je to významná burza. [3a]

Společnost OpenSea zavádí nové zásady pro boj proti krádežím NFT

Protože krádeže majetku zůstávají jedním z největších problémů v oblasti nezaměnitelných tokenů (NFT), snaží se tržiště NFT OpenSea přizpůsobit své zásady tak, aby zahrnovaly další opatření proti odcizení předmětů.

V oznámení firma zdůraznila, že její zásady byly vytvořeny s ohledem na zákony Spojených států, kde je vědomé umožnění prodeje kradených předmětů zakázáno. Tržiště však přiznalo, že v některých případech byli kupující, kteří nevědomky koupili kradené zboží, potrestáni, i když se nedopustili žádného pochybení. Kvůli tomu a zpětné vazbě komunity NFT tržiště upravilo své zásady a rozšířilo používání policejních hlášení.

Dříve se policejní hlášení používala v rámci platformy ve vyhrocených sporech. S novou aktualizací se budou používat k potvrzení všech hlášení o odcizených předmětech v rámci platformy NFT. Bez policejní zprávy do sedmi dnů platforma umožní nákup a prodej nahlášeného předmětu znovu, aby se předešlo falešným zprávám. V návaznosti na to se společnost rovněž snaží usnadnit proces opětovného zapnutí funkcí nákupu a prodeje, jakmile jsou odcizené předměty nalezeny. [3b]

Mark Cuban čelí hromadné žalobě za propagaci kryptografických produktů Voyager

Mark Cuban, miliardář a podnikatel, který je v kryptosystému poslední rok poměrně aktivní, čelí hromadné žalobě kvůli propagaci zkrachovalé kryptobrokerské firmy Voyager Digital.

Advokátní kancelář Moskowitz Law Firm podala u okresního soudu Spojených států na jihu Floridy občanskoprávní žalobu na Cubana za propagaci neregulovaných kryptografických produktů společnosti Voyager. Žaloba požadovala projednání případu před porotou.

Žaloba tvrdila, že Cuban také při mnoha příležitostech zkresloval informace o firmě, přičemž uváděl pochybná tvrzení o tom, že je levnější než konkurence, a nabízel obchodní služby “bez poplatků”. Cuban spolu s generálním ředitelem Voyager Digital Stephenem Ehrlichem využívali svých dlouholetých zkušeností, aby nalákali nezkušené zákazníky k investování jejich životních úspor do něčeho, co nazývali Ponziho schéma, tvrdí žaloba. [3c]

CBDC, Regulace

Jihokorejský vrchní finanční regulátor urychlí novou kryptolegislativu

Pracovní skupina složená z odborníků ze soukromého sektoru a příslušných ministerstev “urychlí proces revize návrhů zákonů o virtuálních aktivech”, uvedl předseda jihokorejské Komise pro finanční služby (FSC) Kim Joo-hyun na čtvrtečním zasedání Národního shromáždění.

Kim podle místních médií uvedl, že připravovaná kryptolegislativa bude mít “vyvážený” přístup k rozvoji technologie blockchain, ochraně investorů a stabilitě trhu.

“Vzhledem k charakteristikám virtuálních aktiv, kterými jsou decentralizace, anonymita a nadnárodnost, bude FSC komunikovat na mezinárodní úrovni a odpovídat globální regulační konzistenci,”

– řekl Kim. [4a]

Kalifornský DEPI zakazuje prodej cenných papírů Celsius

Kalifornské ministerstvo pro finanční ochranu a inovace (DFPI) nyní vydalo příkaz, aby se společnost Celsius zdržela prodeje. Zkrachovalý poskytovatel kryptoúvěrů tak nebude moci pokračovat v prodeji a uvádění cenných papírů na trh ve státě Kalifornie.

Tento vývoj přichází měsíc poté, co DFPI vydal dva příkazy k zastavení a zdržení se činnosti dalším platformám pro krypto půjčování – BlockFi a Voyager.

Úřady tvrdí, že účty “Earn Rewards” nabízené a prodávané společností Celsius jsou cennými papíry, přestože ministerstvo nevydalo žádné takové povolení k provádění těchto činností. DEPI rovněž tvrdil, že společnost Celsius a její generální ředitel Alexander Mashinsky plně nezveřejnili podstatné aspekty svého podnikání a účtu Earn Rewards. [4b]

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 4 / 5. Počet hlasujících 1

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
spot_img