Phantom uvádí novou funkci vypalování, aby zabránil rozšiřování škodlivých NFT

4
(1)
Denisa Ogurcakova
Denisa Ogurcakova
Kryptoměny mi vždy přišly zajímavé a svět blockchainu doslova fascinující, proto jsem se o tomto tématu chtěla dozvědět více a zapojila se do týmu kryptomagazínu.

Platforma Phantom fungující na síti Solana spustila novou funkci vypalování, která uživatelům umožňuje odstranit nezaměnitelné tokeny (NFT) z nevyžádané pošty, jež byla zaslána podvodníky.

Podle blogového příspěvku z 18. srpna od týmu Phantom je nová funkce přístupná prostřednictvím karty Burn Token v aplikaci peněženky, která uživatelům umožňuje získat nepatrnou částku v tokenu SOL pokaždé, když ji použijí.

„Co se týče Web3. stále jsme na Divokém západě. Jak roste kryptoekosystém, roste i počet hackerů, kteří hledají způsoby, jak ukrást prostředky uživatelům.”

NFT spam

Phantom poznamenal, že tento problém je zvláště rozšířený na Solaně kvůli nízkým transakčním poplatkům, přičemž hackeři často hromadně vypouštějí údajně bezplatné NFT, které obsahují škodlivé odkazy.

Spam NFT obvykle vyzve příjemce, aby klikl na odkaz pro vyražení bezplatného NFT, pokud však proces dokončí, jejich prostředky se nakonec vyčerpají z peněženky. Případně odkaz požádá příjemce, aby vložil svou počáteční frázi, což vede ke stejnému výsledku.

„Tyto podvody jsou stále sofistikovanější. Například poté, co jsou smluvní adresa a doména identifikovány jako škodlivé, mohou podvodníci změnit metadata NFT, aby se vyhnuli zařazení na seznam blokovaných. Může vám to připadat jako nekonečná hra škůdců,“

Píše se v příspěvku na blogu.

Varovaní před phishingem

Tým uvedl, že také bojuje s podvodníky prostřednictvím svého systému varování před phishingem, který uživatelům po kliknutí na pochybné odkazy vydává varování před „jakýmikoli škodlivými transakcemi, které by mohly ohrozit jejich aktiva nebo oprávnění“.

„I když dnes představujeme NFT Burning, nekončíme tím. Uživatelé se mohou v budoucnu těšit na další automatizovanou detekci spamu. Pomocí poskytovatelů, jako je SimpleHash a našich vlastních interních zpráv, budeme schopni změřit, zda je NFT spam.“

Platforma Phantom

Phantom je jedním z nejoblíbenějších poskytovatelů peněženek pro NFT a decentralizované finance (DeFi) založené na Solaně, s více než 2 miliony aktivních uživatelů měsíčně.

Začátkem srpna utrpěla konkurenční peněženka Slope bezpečnostní zneužití, při kterém byly z blockchainu Solana vyčerpány prostředky v odhadované hodnotě 8 milionů dolarů.

V analýze zjistil vedoucí komunikace Solana Austin Fedora, že 60 % obětí útoku byli uživatelé Phantomů, a to i přes problém pocházející ze Slope.

Závěr

Dle dat Solana v červenci hostila druhý největší objem prodeje NFT ve výši 56,1 milionu dolarů, nacházela se tak pouze za Ethereem, které podle údajů z CryptoSlamu vykázalo neuvěřitelných 535,6 milionu dolarů.

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 4 / 5. Počet hlasujících 1

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
spot_img