Největší hráč – BlackRock – začal vydělávat na BTC futures

3.7
(3)

Zprávy a souhrny

Největší společnost, zabývající se správou aktiv – BlackRock, oznámila, že za poslední tři měsíce vydělala v bitcoinových futures více než 350 000 USD. Společnost se těmito futures začala zabývat v lednu letošního roku a za tu dobu si již přišla na hezký zisk.

BlackRock začíná vydělávat peníze na BTC futures

Aktuálně existují dva fondy, spojené s BlackRock, které mají podle dokumentace předložené Komisi pro cenné papíry (SEC) povolení investovat to krypto futures. Společnost BlackRock v současné době spravuje aktiva v celkové částce více než 8,5 bilionu USD, takže částka přidělená na BTC futures je z tohoto pohledu velmi malá. Na druhou stranu to velice pozitivně vypovídá o změně pohledu tohoto finančního giganta na kryptoměny.

Právě teď BlackRock drží přibližně 37 futures kontraktů prostřednictvím Chicago Mercantile Group (CME). Tyto futures vypršely minulý týden, což vedlo k tomu, že firma dosáhla zisku více než 350 000 USD. To všem po únorovém prohlášení investičního ředitele BlackRock Ricka Reidera, který se nechal slyšet, že společnost se začala zapojovat do několika kryptoměnových investic.

V prohlášení stojí:

„Dnes je jeho (BTC trhu) volatilita mimořádná, ale lidé hledají možnosti, jak uložit své bohatství“

Během poslední roku bitcoiny ztratily část své spekulativní reputace a nyní se na ně pohlíží jako na uchovatele hodnoty, jakým je třeba zlato. Přestože pandemie koronaviru stále ještě není u konce, „pomohla“ Bitcoinu se raketově dostat na zcela nové území a ten se ve srovnání s dobou před několika málo lety, těší mnohem silnější pozici a úctě.

Jedním z důvodů tohoto nového přístupu k bitcoinům je myšlenka, že USD a další formy fiat měn byly za posledních 12 měsíců „znehodnoceny“ vysokou mírou inflace. Globální lockdowny a hospodářský krach několika regionů vedly k tomu, že mnoho fiat měn ztratilo svůj lesk, a tak není divu, že mnoho lidí hledalo nové nástroje, jak udržet své bohatství v bezpečí. A Bitcoin se stal jednoznačnou odpovědí pro mnoho lidí, což vedlo k cenovému růstu až na neuvěřitelných 61 000 dolarů, kteréžto hodnoty dosáhl minulý měsíc.

Mnoho společností již svůj pohled na BTC změnilo

Nová role „uchovatele bohatství“, kterou BTC získal, vnímali a pocítili nejen maloobchodníci, ale také instituce. Mnoho velkých společností – například MicroStrategy, Square a Massachusetts Mutual – nakoupilo bitcoiny za stovky tisíc až miliardy dolarů, zatímco jiné zavedené společnosti, jako jsou PayPal a Tesla, nyní již přímo svým zákazníkům umožňují nakupovat pomocí bitcoinů a některých dalších altcoinů – což je něco, pro co bylo krypto původně vytvořeno.

To také způsobilo, že se hranice mezi kryptoměnami a bankami ztenčila, přičemž společnosti jako například BNY Mellon oznámily, že svým klientům začnou nabízet služby crypto custody (bezpečného uložení kryptoměn).

Závěr

Největší společnost, zabývající se správou aktiv, si osahává kryptoměnový trh. Bitcoin prostě vyrostl do stavu, kdy už jej nemohou a nechtějí ignorovat ani ti největší hráči. Tohle je velmi pozitivní zpráva.

Byl pro vás tento článek přínosný a dobře napsaný?

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 3.7 / 5. Počet hlasujících 3

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře

Rychlý a bezpečný nákup:

Reklama: