Připadá Vám Bitcoin drahý? Jak se liší pohled retailu a institucí

4.5
(13)

Zprávy a souhrny

Bitcoin nám prakticky od října 2020 předvádí velkolepou rally a kryptoměna se před několika týdny dotkla historického maxima na ceně vyšší než 58 000 $. V době psaní článku se však  toto digitální aktivum po záchvatu volatility obchoduje kolem 48 250 dolarů.

Lze však říci, že výše uvedená hodnota je pro většinu retailových investorů stále relativně vysoká na to, aby do něj zvážili investici.

Rozdílný pohled retailu a institucí

Makroinvestor Raoul Pal to však vnímá jinak. Podle něj je „vysoká cena“ Bitcoinu dána pouze retailovým přístupem a institucionální investoři se na to dívají odlišným způsobem. Poměrně zajímavé je srovnání současné rally BTC s rally z přelomu let 2017 – 2018.

Zatímco ta minulá byla poháněna retailem, tentokrát jsou hlavními účastníky trhu instituce. V jednom z podcastů zabývající se kryptoměnami, řekl Pal Peteru McCormackovi, že pro instituce je cena relativní.

Tržní kapitalizace blížící se bilionu dolarů už je zajímavá

Instituce se více zajímají o míru přijetí, stav předpisů a o to, jaká je aktuální tržní kapitalizace. Podle Pala platí, že čím je tržní kapitalizace Bitcoinu větší, tím se jim otevírá širší cesta k jeho nákupu. Během svého vysvětlování řekl:

„Cena je funkcí rostoucí tržní kapitalizace […] ale pokud jste BlackRock, nedívali byste se na ni, dokud by se nedostala k tržní kapitalizaci poblíž bilionu dolarů.“

Podle jeho názoru tradiční investoři obvykle nekupují akcie společností na Fortune 500 (Fortune 500 je každoroční žebříček sestavený a vydaný časopisem Fortune, který řadí 500 amerických soukromých a veřejných korporací podle jejich hrubého obratu) v očekávání, o kolik se zvýší jejich cena.

Spíše se zajímají o to, jaké efekty diverzifikace portfolia budou mít konkrétní akcie a jak si vedou v průběhu tržního cyklu. Pal věří, že tržní kapitalizace ve výši jednoho bilionu dolarů znamená strukturální změnu druhu účastníků na kryptoměnovém trhu.

„Když se jedná o aktivum ve výši 10 bilionů dolarů, tak je obrovská šance, že nebude zregulováno na nulu, Protože 10 bilionů dolarů vlastní jednotlivci, penzijní fondy a korporace “

Závěr

Pal své vystoupení uzavřel argumentem, že současný stav trhu vypadá „technicky perfektně“, má dobrou roadmapu a sezónnost a jedinou skutečnou věcí, která stojí v cestě vstupu institucionálních peněz, je fakt, že tyto velké instituce potřebují více času na vybudování infrastruktury pro správu svých kryptoměnových pozic.

Byl pro vás tento článek přínosný a dobře napsaný?

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 4.5 / 5. Počet hlasujících 13

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře

Rychlý a bezpečný nákup:

Reklama: