Nejpopulárnější vlákna na BitcoinTalk, která se vyplatí zhlédnout – 1. část

0
(0)

Zprávy a souhrny

Přemýšleli jste někdy, která jsou ta nejčastěji prohlížená a diskutovaná vlákna na stránce BitcoinTalk? Na této stránce v hlavní sekci „Bitcoin Discussion” jsme setřídili vláka podle Počtu zhlédnutí a Počtu příspěvků. Výsledkem tohoto snažení jsou 4 úžasné a epické příběhy z historie tohoto krále kryptoměn. Dnes nás čeká první z nich.

#4 Příběh Hala Finneyho

Pokud máte zájem přečíst si celé vlákno, zde je přímý odkaz.

Hal Finney je možná první osobou, hned po Satoshim, která měla tu čest se setkat s Bitcoinem. Bohužel byl také jedním z těch nešťastných lidí, kteří trpěli Amyotrofickou laterální sklerózou (ALS neboli také Lou Gehrigovou chorobou). Příběh o něm a Bitcoinu, jak jste asi již uhodli, je také příběhem velkého triumfu a lidské tragédie.

Hal se ve svém životě zabýval hlavně počítačovou bezpečností a šifrováním. I když mnozí z jeho vrstevníků Bitcoin odmítali, on se velmi brzy stal jeho velkým fanouškem a propagátorem. Hal byl také tou důležitou osobou, která se zúčastnila historicky první Bitcoinové transakce, když obdržel od Satoshiho v rámci testování deset Bitcoinů. Zajímavostí určitě není fakt, že Hal měl program na těžbu Bitcoinu puštěn na svém počítači jen několik málo dní. Poté, co zjistil, že proces těžby jeho počítač příliš zatěžuje, program vypnul a na vytěžené mince zapomněl. Ty zůstaly uloženy na jeho pevném disku.

Mohlo by vás zajímat: Je těžba Bitcoinu skutečně tak energeticky náročná?

V roce 2009 prožíval Hal jedno z nejlepších období svého života. V práci se mu velmi dařilo a na jeho zapomenuté Bitcoiny na disku pomalu padal prach. Hal, v té době aktivní běžec, který běhal denně dvacet kilometrů, se připravoval na maraton. Do toho všeho ale přišla zdrcující zpráva, když se dozvěděl o své nemoci. Lou Gehrigova choroba způsobuje, že lidé v podsatě ztrácejí kontrolu nad svými svaly a postupně jsou zcela paralyzováni. Tak se stalo i v tomto případě a Hal skončil na motorizované kolečkové židli, kterou ovládal pomocí očních ovladačů a s hlasovým syntezátorem.

Na své vytěžené mince si Hal vzpomněl až koncem roku 2010, když se začalo ukazovat, že Bitcoin není jen hračka pro pár nadšenců, ale má již svou hodnotu. Převedl své mince z pevného disku do offline peněženky a rozhodl se je držet (HODLovat) pro své dědice.

Pozitivní pohled na život si přes všechny úklady osudu udržel až do konce svých dnů. Ale můžeme v jeho případě říct, že slovo konec je to pravé a definitivní, jak jej většinou vnímáme? Hal se totiž po smrti nechal zmrazit a uložit v kryogenické firmě Alcor, kde čeká, až se nalezne lék na jeho nemoc a bude znovu oživen. Mnozí lidé jsou navíc skálopevně přesvědčeni, že Hal Finney a Satoshi Nakamoto jsou jedna a tatáž osoba.

Halovi jsme zde na Kryptomagazínu věnovali již samostatný článek: Hal Finney – Příjemce historicky první bitcoinové transakce a 128. „klient“ kryogenické firmy Alcor

Závěr

Lze vůbec ještě něco dodat k tomuto příběhu? Určitě poděkování za jeho práci pro Bitcoinovou komunitu. A pokud jste až dosud neslyšeli o Amyotrofické laterální skleróze, tak vězte, že svého času velmi populární Kbelíková výzva (Ice Bucket Challenge) měla za cíl právě zvýšit povědomí o této nemoci a podpořit její výzkum.

Zdroj:
99bitcoins.com

Byl pro vás tento článek přínosný a dobře napsaný?

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hlasujících 0

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře

Rychlý a bezpečný nákup:

Reklama: