Navzdory propadu stále neexistuje aktivum s lepším risk/reward poměrem než bitcoin, říká populární analytik

4
(4)
Kytka
Kytkahttps://kryptohodler.cz/
Člen týmu KM od začátku roku 2018. Zástupce hodlerské komunity, zakladatel webu KryptoHodler.cz. Autor se zaměřením na zajímavé novinky z kryptosvěta, propagátor finanční svobody a osobního rozvoje. Kytka je oddaný šiřitel "semínek" pozitivního přístupu k životu a snahy o změnu k lepšímu.

Populární krypto analytik porovnává výnosy tradiční investiční třídy s bitcoiny (BTC) a říká, že navzdory současným propadům je na tom bitcoin nejlépe.

Bitcoin má top RRR, říká analytik

Ve svém nejnovějším videu říká kryptoměnový analytik InvestAnswers svým 442 000 odběratelům na YouTube, že výnosový potenciál bitcoinu převyšuje ostatní třídy aktiv. Řeč je o poměru risk/reward ratio (RRR), který měří potenciální odměnu, kterou může investor získat za každý dolar, který riskuje v investici.

Například návratnost investice do dividendových akcií tabákové společnosti Philip Morris by podle něj byla omezena jak daněmi, tak inflací. Uvedl:

„Pojďme se ponořit do dividendových akcií a ukázat vám nebezpečí dividendových akcií s ilustrací Philip Morris za posledních pět let.

Philip Morris je špičková blue-chip dividendová akcie. Vyplácejí asi 4,8 % dividendy ročně a vy jste z této dividendy zdaněni… Podívejte se na tyto akcie:

v podstatě klesly ze 120 dolarů před pěti lety na dnešních 100 dolarů… dejte nebo vezměte pár babek. Nedostanete žádnou alfu. Z akcií vyplácejících dividendy nemáte žádný výnos. […]

A navíc je velmi důležité si uvědomit, že 120 dolarů, které jste investovali před pěti lety, má dnes v kupní síle méně než 80 dolarů. Takže 40 dolarů z těchto 120 dolarů je pryč kvůli znehodnocení měny. Stále je denominován v amerických dolarech a to je ten problém.“

V čem je bitcoin lepší?

Při čtení těchto slov vás pravděpodobně napadá otázka, v čem tedy spočívá výhoda BTC oproti dividendovým akciím. Pojďme se tedy podívat, co k tomu populární analytik říká.

InvestAnswers uvedl:

„Navzdory zdrcujícímu propadu bitcoinu [je] stále o 728 % výše přesně za toto pětileté období. Ano, tento graf vypadá opravdu ošklivě a ta čára, kterou tam vidíte, je 200týdenní klouzavý průměr.

Právě teď jsme pod ním, ale i přes to, kdybyste obrátili čas zpět na listopad [2021], tyto výnosy by byly přes 2 600 %, nikoli 728 %.

Jde o to, že i jen malá alokace 2 % až 5 % do věcí, jako je bitcoin nebo Tesla, může změnit hru a změnit vaše portfolio. Kdybych posunul svůj věk o pár let dopředu, kdyby mi bylo 60, stále bych držel Teslu? Ano.

Pořád bych držel bitcoiny? Ano, protože tam nemůžu najít lepší risk/reward.”

Zdroj: InvestAnswers; YouTube

Závěr

Názor, který zastává oblíbený krypto analytik, je opřen především o historický vývoj ceny. Jak sám dodává, toto není finanční poradenství, takže si udělejte vlastní názor. Věříte, že bitcoin bude v dlouhodobém horizontu nadále růst srovnatelným tempem jako v minulosti? Napište nám, co si o tom myslíte, do komentářů.

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 4 / 5. Počet hlasujících 4

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
6 Komentáře
nejstarší
Nejnovější S nejvíce hlasy
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
Wake up !!!

Zkracholalec radí.
To je ale veselo !!!

Vojtech

Já ho neznám a nemám anung, proč říká, co říká. Mám ovšem vůči btc svůj vlastní postoj…

Souhlasím s Genslerem, že btc je mezi kryptofintechy jediným assetem, který lze (dnes už) celkem spolehlivě považovat za regulérní komoditu.

Že jsme už hezkých pár měsíců v medvědím trhu je zjevné. Stejně jako to, že zdaleka není u konce. Zrovna tak, jako není zdaleka u konce medvěd na většině akcií (aktuálně vyjma top zbrojovek, energogigantů, …). Komodity v globále možná už také pomalu dobíhají do cílové rovinky krátkého býčího Závoda – dojde-li na globální recesi, a já věřím, že ta už se rozjíždí. Coviddoba posloužila jako finální spouštěč fázového posunu k novému atraktoru – pomalu se rodícímu novému světovému uspořádání. Pár let, možná i dekádu to ještě potrvá. Během té doby budeme svědky ledasčeho. Na našem evropském písečku však zejména rostoucího napětí mezi národy, společenskými vrstvami, etniky, hodnotami neoliberalismu a postupně sílícími vlivy levicových idejí, extremismu všeho druhu… ECB bude pokračovat v qe (selektivně jak se jí zrovna zamane) a současně zvedat sazby – wtf!? Akceleruje utahování svobody slova a názoru – kdo neskáče nad dodáním HIMARSů Ukrajině, není Čech. Evropa na tohle davové šílenství krutě doplatí – covidový hon na čarodějnice, blokace nežádoucích webů v souvislosti s invazí RU na UA, green deal v rukou byrokratů, zachraňování jižní větve eurozóny, energiewende, mica …. Jinými slovy – dobře už bylo…

Nad rámec Evropy (v globálním měřítku) pak považuji za hlavní hybnou sílu současnosti snahu mnoha zemí umenšit vliv dolaru a tedy diverzifikovat. Zatím to např z vývoje dxy není zrovna vidno, ale…

No ale zpět k btc🙂 sotva se o něm v režimu “en massé” dozvěděl západní svět a Jižní Amerika (asijské tygry s jejich top cities nepočítám, ti jsou v průměru o půl kroků dál). Zbytek světa spolu s šířením dostupného internetu bude teprve následovat. I s ohledem na to se jistě již pár roků btc zcela vážně zabývají top bezpečnostní agentury mnoha
států – domnívám se. Všeobecný (globální) “zákaz” v současnosti i blízké budoucnosti vzhledem ke gradujícímu chaosu podle mne skutečně nehrozí. Naopak, “hrozí”, že se v takovém prostředí časem začne čím dál více států v btc aspoň částečně hedgeovat – už pro to, že “co kdyby”. Jsem si vědom toho, že aktuální sentiment na trzích podobným úvahám nepřeje. Ale zkuste si představit tu blízkou budoucnost trochu “dystopičtěji”, než by z dnešního pohledu “bylo zdrávo” – svět rozpadající se po 3 dekádách relativní konjunktury a klidu (z našeho pohledu) na místo, kde se separátní zájmy a propagandy (každý svět má svůj vlastní internet) čím dál intenzivněji vrhají do různých dočasných konfliktů i aliancí. Stupňující se chaos… Každý si bude chtít v takovém prostředí časem urvat svůj podíl mj. na … BTC🙂 Protože co když… Protože nová kohorta 20+ letých digital natives … i v Zanzibaru…

Btc sotva začal dýchat. Je to stále nový fenomén. Mění a postupně bude čím dál víc měnit svět. Ne v duchu původní idee běžného “P2P transaction” směnného nástroje. Bude se čím dál víc stávat součástí životního stylu mladých po celém světě. A zejména pak předmětem soupeření různých mocností. Ano, začal už dýchat, udělal i pár prvních krůčků … ale zatím sotva promluvil…

Poslední editace 2 let před přes Vojtech
Wake up !!!

Ty jsi dost krutý magor.
Bitcoin sotva promluvil a už je v řiti

Fulcanelli 2.0

Mluvíte o behaviorálních vzorech a vnímání masy lidí? (resp. jejich kapitálu), nebo toho co reálně stojí za fungováním této technologie?

Kolik znáte dospělých lidí co dokázalo za pár let fundamentálně změnit své návyky, nebo svůj morální kompas? Chtěl bych vidět jestli >1%.. Nyní zkuste násobit pravděpodobnost takového jedince počtem účastníků trhu.. Kolektiv má ohromnou behaviorální hybnost a percepce hraje u lidi větší roli než objektivita. Technologie funguje beze změny jak má a léta řeší fundamentální problémy v reálném světě (především invalidaci státního monopolu na násilí..). Osobně tomu říkám galileo syndrom. Oni by se do toho dalekohledu mohli podívat, jenže by u toho museli myslet a sebekriticky měnit své jednání a svou etiku. To už je bohužel realističtější čekat, až to za ně udělá generační obměna.. Proto se kolektivní změny myšlení a chování nedějí na škále měsíců ani jednotek let, ale spíše desetiletí a víc. Skutečná adopce krypta předpokládá (krom existencialni nutnosti v určitych krizových situacích) příliš velký morální red pill na člověka obecného. Takže posuzovat úspěch/neúspěch btc jen podle toho co posledni rok udělala cena, sorry, ale už fakt vypadá jako pětka z jednoduchého IQ testu.

Lhts

Člověk se snaží “zasmecovat” a udeří ho vlastní bumerang, který vypustil.

Salát
Hodnocení článku :
     

Celkově je úplně zbytečné řešit cenu BTC
teď. Pokud spekulujeme na to, že to jednou nahradí tradiční finanční systém.
Mě osobně už to nepřijde tak nereálné, nicméně, hypoteticky.
Nyní se BTC plácá mezi $17’000 – $20’000. Ale jen proto, že plno lidí nejbohatších zemí drží dolar a jen malá část lidí z bohatých zemí chápe Bitcoin. Pokud ale finanční systém zkolabuje a jediné čím bude možné zaplatit bude Bitcoin, tak o něj bude zájem už jen z praktických důvodů každodenní potřeby. Lidé co ho doteď nemají za něj budou pracovat, prodávat nemovitosti a vůbec nabízet i to co si dnes ani nedovedeme představit. Jeho cena bude nesrovnatelně vyšší než vidíme na burze.
Už jen pokud má držitel jen zlomek bitcoinu, tak může mít hodně vysokou ekonomickou výhodu.
PS: Disclaimer o tom, že nic z tohoto komentáře není investiční rada.

spot_img