Mr. Bitcoin může čelit soudnímu stíhání nejprve ve Francii

4
(3)

Zprávy a souhrny

Michaela Nocarová
Michaela Nocarová
Už od mala mě táhla technika a sci-fi. Studium IT mě dotáhlo až do světa kryptoměn, kde se pohybuji od roku 2014. Od té doby jsem se toho naučila již mnoho. A stále se mám co učit. Nejvíc mě na nich fascinuje, že spojují tolik světů dohromady a možnost svobodné volby. Bez hranic.

Alexander Vinnik, ruský občan, obviněný z vyprání 300 000 BTC pomocí kryptoburzy BTC-e, nyní může čelit soudu ve Francii.

Mr. Bitcoin

Alexander Vinnik, také podezřelý z praní špinavých peněz v BTC, který čeká na obvinění ve Spojených státech a Rusku, by se mohl postavit před soud nejprve ve Francii.

Podle tiskové agentury Agence France-Presse (AFP) soudce v Paříži nařídil ruskému státnímu příslušníkovi, aby byl postaven před soud kvůli vydírání, praní peněz, zločineckému sdružení a podvodnému přístupu k údajům v systémech zpracování dat a jejich úpravě.

AFP uvedla, že francouzské orgány obvinily Vinnika, že mezi lety 2016 a 2018 podvedl více než 100 lidí, a získal tak podvodně 160 milionů dolarů.

Vinnik, známý také jako „Mr. Bitcoin“, je nyní také obviněn z vyprání 300 000 BTC, zhruba 3,4 miliardy dolarů v době psaní článku, v průběhu šesti let prostřednictvím kryptoburzy BTC-e. Byl zatčen v roce 2017 během dovolené v Řecku na základě obvinění ze Spojených států a následně byl v lednu roku 2018 vydán do Francie.

Přetahování na tři strany

Vinnik dříve požádal, aby byl vydán do své domovské země, kde by údajně čelil menším obviněním.

Poté, co jeho soud ve Francii skončí, by mohl být Vinnik vrácen do Řecka, aby čelil vydání do Spojených států, kde jej úřady údajně chtějí vyšetřovat ohledně jeho spojení s nechvalně proslulým hackerským útokem na Mt. Gox. Některé Bitcoiny z BTC-e mohou pocházet z nyní zaniklé japonské kryptoburzy.

Závěr

Praní špinavých peněz je jeden z důvodů, proč ještě hodně lidí nezačalo investovat do kryptoměn. Aby se tyto věci neděly, je potřeba zvýšit zabezpečení kryptoburz a jejich uživatelů.

Byl pro vás tento článek přínosný a dobře napsaný?

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 4 / 5. Počet hlasujících 3

Buď první kdo článek ohodnotí

1 komentář

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
1 Komentář
nejstarší
Nejnovější S nejvíce hlasy
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře

Rychlý a bezpečný nákup:

Reklama: