Michael Saylor: Pro obyčejné lidi je Bitcoin lepší než fyzické vlastnictví

4.8
(6)

Zprávy a souhrny

Bývalý generální ředitel společnosti MicroStrategy a hlasitý zastánce bitcoinu Michael Saylor zdvojnásobil svou podporu BTC.

Stalo se tak během australského kryptoměnového eventu, kdy vysvětloval problémy spojené s převodem hodnoty fyzických nemovitostí, jako je zlato, firemní akcie nebo kapitál a nemovitosti.

Proč Bitcoin?

Když mluvil o základním mechanismu konsenzu proof-of-work (PoW), Saylor zdůraznil, že Bitcoin je podpořen proprietárním těžařským hardwarem v hodnotě 20 miliard dolarů a energií v zhruba stejné hodnotě 20 miliard dolarů.

Poté poukázal na skutečnost, že tradiční aktiva, jako je zlato (ve velkém množství) a půdu, je téměř nemožné přenést přes geografické hranice, a dodal:

Pokud máte nemovitost v Africe, nikdo si ji od vás nebude chtít pronajmout, pokud žije v Londýně. Ale pokud máte miliardu dolarů v bitcoinech, můžete ji půjčit nebo pronajmout komukoli na světě.

Saylor dále zdůraznil vysoké náklady na údržbu a zmínil také daně, které jsou spojeny s dlouhodobým vlastnictvím a děděním fyzického majetku, což v případě Bitcoinu neexistuje. Vysvětlil, že geopolitické napětí po celém světě také určuje typ majetku, který by bylo povoleno přenášet napříč jurisdikcemi.

Bitcoin představuje majetek, který si můžete pořídit po malých částech. Ty si můžete vzít s sebou kamkoli. Můžete je předat dětem svých dětí. A za 250 let bude možná vaše rodina tento majetek stále vlastnit.

Nejbezpečnější síť světa

Podle Saylora pouze královské rodiny, jako je třeba král Karel III. mají svobodu a možnost předávat svůj majetek bez obav, že jim bude odňat, „pokud to není Bitcoin“. Podnikatel zopakoval, že bitcoinová síť nebyla hacknuta již více než 13 let a v současné době je „nejbezpečnější sítí na světě“.

Na závěr Saylor zdůraznil pravidelné upgrady prováděné na BTC síti. Ta se tak stává rychlejší a bezpečnější a jsou implementovány další inovace kolem aplikací 2. a 3. vrstvy.

Analytik agentury Bloomberg, Mike McGlone, nedávno vyjádřil na sociálních sítích názor, že Bitcoin je „divoká karta“. Ta má podle něj více než dobré předpoklady k tomu, aby překonala akcie, protože tradiční finance směřují k recesi.

Bitcoin je divoká karta, která je zralá na to, aby překonala výkonnost akcií. Vyvíjí a mění se tak, že se začíná spíše podobat zlatu a dluhopisům

Závěr

O výhodách BTC oproti akciím, nemovitostem či zlatu toho bylo již napsáno spoustu. Mezi  hlavní výhody patří jasně a konečné množství, bezpečnost sítě a přenositelnost. Nákupem bitcoinů místo zlata si vybíráme svět budoucnosti. Svět budoucnosti, ve kterém budou mít lidé kontrolu nad svými penězi.

Máte-li jakýkoli dotaz týkající se kryptoměn, neváhejte se přidat do naší diskuzní skupiny na Facebooku. Nezapomeňte se také připojit na náš oficiální discord server KRYPTOMAGAZIN CZ.

Byl pro vás tento článek přínosný a dobře napsaný?

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 4.8 / 5. Počet hlasujících 6

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře

Reklama: