Michael Saylor: Obavy z těžby bitcoinu jsou lobbistická propaganda

5
(4)
Michal Fortýn
Michal Fortýn
Jsem kryptoměnový nadšenec a redaktor, působící na portálu kryptomagazin.cz, rád pracuji s novými technologiemi. Jako gamer rád sleduji herní scénu a zajímám se o propojení herního světa s tím kryptoměnovým. #memelord

Výkonný předseda společnosti MicroStrategy a velký zastánce bitcoinu Michael Saylor ve svém nedávném příspěvku uvedl, že obavy ohledně spotřeby energie a ničení životního prostředí kvůli těžbě jsou lobbistická propaganda. Co dalšího uvedl Saylor ve svém příspěvku?

Michael Saylor brání těžbu bitcoinu

Předseda společnosti MicroStrategy Michael Saylor ve svém nedávném příspěvku hájil těžbu bitcoinu a sdílel pravdu ohledně vztahu bitcoinu k životnímu prostředí vzhledem k dezinformacím a lobbistické propagandě.

Ačkoliv bitcoinová síť v současnosti spotřebovává mnohem více energie než jiné kryptoměnové sítě, spotřeba je v globálním měřítku velmi nízká. Jedinou sítí, která se mohla té bitcoinové rovnat byla ethereová. Ve svém příspěvku Michael Saylor uvedl:

„99,92 % emisí uhlíku na světě je způsobeno průmyslovým využitím energie jiným než je těžba bitcoinů. Těžba bitcoinu není ani problém, ani řešení problému snižování uhlíkových emisí.“

Michael Saylor uvádí, že jedním z důvodů nízkých uhlíkových emisí bitcoinu je energie z obnovitelných zdrojů. Podle průzkumu Rady pro těžbu bitcoinů je energetický mix těžebního průmyslu z 59,5 % tvořený z obnovitelných zdrojů. Číslo se stále zvyšuje.

„Emise uhlíku bitcoinu by si lidé sotva všimli, kdyby nebylo konkurenčních guerillových marketingových aktivit jiných propagátorů kryptoměn a lobbistů, kteří se snaží zaměřit negativní pozornost na těžbu proof-of-work.“

V době psaní článku se cena BTC pohybuje okolo 19 730 USD dle KMC.

Závěr

Zpráva přichází také v době, kdy Ethereum změnil konsenzus z PoW na PoS. Bílý dům před nedávnem také zveřejnil doporučení, ve které navrhuje zakázat těžbu kryptoměn PoW.

Co si o tom myslíte vy? Jaký je váš názor na Ethereum Merge? Podělte se s námi o svůj názor do komentářů. Na celou zprávu Michaela Saylora o bitcoinové těžbě si můžete přečíst pod přiloženým odkazem ZDE. [1]

Máte-li jakýkoli dotaz týkající se kryptoměn, neváhejte se přidat do naší diskuzní skupiny na Facebooku. Pro více informací se nezapomeňte připojit také na náš oficiální discord server KRYPTOMAGAZIN CZ, kde na vás čeká další zábavný a zajímavý obsah.

Zdroje:

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 5 / 5. Počet hlasujících 4

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
8 Komentáře
nejstarší
Nejnovější S nejvíce hlasy
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
Lhts
Hodnocení článku :
     

Ta motivace státu je naprosto jasná. Je mnohem jednodušší ovlivnit PoS protokoly než PoW. U PoW s velkým hashrate (BTC) je to prakticky nemožné. Obrovská Čína (svého času s podílem 40% hashrate) zakázala těžbu (ověřování) a s protokolem BTC to nic neudělalo. BTC se chová jako hydra, useknete jednu hlavu, vyrostou dvě 🙂

an onym

Ovlivnit pos protokoly je jednodušší? v čem konkrétně?

emkey21

5 subjektů nyní kontroluje 64 % stakovaných ETH
61,6 % uzlů běží v cloudu (AWS, Google, Alibaba)

an onym

„5 subjektů nyní kontroluje 64 % stakovaných ETH“
.. a jakoukoliv levotou riskují, že přijdou o kontrolu nad stakovanými eth
„61,6 % uzlů běží v cloudu (AWS, Google, Alibaba)“ to jsou jedni z renomovaných poskytovatelů serverů.
Neříkám, že pos etherea je nějaká hitparáda, ale stran zabezpečení si nepohoršil.

Poslední editace 2 let před přes an onym
LHTS

Tak vzdelany clovek jako Vy urcite musi znat historii BTC (blockchain technologii) a pojem decentralizace mu nemuzu byt cizi.

Poslední editace 2 let před přes LHTS
an onym

Ať už je to s mými znalostmi jakkoliv, každopádně si rád přečtu cizí názor a když má věcný argument, tím líp.
Co do decentralizace je na tom eth srovnatelně s btc, kde taky hrstka těžebních poolů má 50+% a případnou levotou by poškodili hlavně sami sebe.

Paul

Ano, to je konečně jednou seriosní pohled na situaci, v němž se autor nesnaží manipulovat myslí lidí. A celý pohled otáčí, aby si právě veřejnost uvědomila, jak námi ze všech stran manipulováno je.

Hujer

K smíchu jste všichni. Hráči krypto.

spot_img