Bloomberg: Bitcoin je stále v býčím trhu, jen se obchoduje ve slevě

5
(5)

Zdá se, že analytici agentury Bloomberg se neshodují s kryptoměnovou komunitou, pokud jde o současné podmínky, které na trhu panují. Téměř všichni totiž mluví o tom, že BTC se propadl hluboko do nezlomného medvědího trhu, a doufají v návrat býků.

Nedávná zpráva agentury Bloomberg ovšem naznačuje, že primární kryptoměna se stále nachází v býčím trhu.

Zpráva agentury Bloomberg naznačuje, že bitcoin je v současné době podhodnocený

Mike McGlone, senior stratég ve společnosti Bloomberg Intelligence, zveřejnil v úterý na Twitteru zajímavou zprávu. Ta se zabývala rostoucími obavami vyvolanými hroutícím se stavem finančních trhů. Podle Bloomberg Intelligence je trend makroekonomické politiky Federálního rezervního systému hlavním faktorem, který přispívá k finančním potížím.

Fed se v poslední době, v rámci boje proti prudce rostoucí inflaci, pustil do zvyšování úrokových sazeb. Bohužel toto zvyšování úrokových sazeb se neobejde bez negativních dopadů. Ušetřen nebyl ani BTC a další kryptoaktiva.

Nicméně i přes pád BTC na dvouletá minima trvá zpráva agentury Bloomberg na tom, že se toto aktivum stále nachází na býčím trhu. Zpráva poznamenává, že BTC se obchoduje pouze za zvýhodněnou cenu. Agentura Bloomberg dále zmínila, že BTC i ostatní kryptotrhy se zotaví, až se usadí prach z politiky Fedu.

Bitcoinu se v posledních měsících příliš nedařilo

Kromě BTC se zpráva Bloomberg Intelligence zabývala také současným stavem ropy. Na rozdíl od bitcoinu zpráva zmiňuje, že ropa se propadla do plnohodnotného medvědího trhu a předpovídá další pokles ceny ropy. Nicméně uvádí, že “pokles ropy může podpořit oživení Bitcoinu”

Agentura Bloomberg vydala identickou zprávu i v loňském roce, kdy bitcoin v květnu klesl z historického maxima 63 tisíc dolarů na cenu nižší než 35 tisíc USD. Zatímco kryptografická komunita panikařila, zpráva Bloomberg Intelligence konstatovala, že BTC se nachází na “diskontovaném býčím trhu”. O šest měsíců později se BTC v listopadu vyšplhal na nové historické maximum cca 69 tisíc dolarů.

Závěr

Zda bude tato zpráva agentury Bloomberg následována podobným vývojem se teprve uvidí. Je pravda, že BTC si až do včerejšího dne nevedl zrovna příznivě, ale včera se situace změnila a BTC během pár hodin vystřelil (údaj platný v době psaní článku) z 19 300 na téměř 21 200 dolarů.

Máte-li jakýkoli dotaz týkající se kryptoměn, neváhejte se přidat do naší diskuzní skupiny na Facebooku. Nezapomeňte se také připojit na náš oficiální discord server KRYPTOMAGAZIN CZ.

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 5 / 5. Počet hlasujících 5

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
8 Komentáře
nejstarší
Nejnovější S nejvíce hlasy
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
Crypto
Hodnocení článku :
     

Ty jses taky dement jak byk

Michal Novák

Přijde mi to jako hledání nových retail hejlů do krypta.

Vojtech

2021 byly úplně jiné makroekonomické podmínky. Z prohlášení panáků z fedu v posledních týdnech začínám pomalu věřit, že i těch trhy očekávaných 75b.p. je ještě optimistický odhad. Nápověda by mohla přijít v úterý v podobě CPI dát za srpen. Každopádně pokud ten hike 20.9.(21.9.?) bude o 100 b.p. nebo i více (chápu, že se to může zdát jako nonsense, ale sami fed panáci se opakovaně vyjadřují v tom smyslu, že v USA stále nedošlo na infl. peak), dojde jistě na klasické rudé září). A i pokud fed zopakuje jen těch 75bp (+málo medializované Qt dál poběží dle plánu), beztak dojde na postupné vysychání likvidity a současný růst na btc se ukáže být max měsíc či dva trvajícím bearmarket rallye. Agenti z bloombergu to zkrátka jen záměrně šponují, domnívám se.

Lhts

Jsou různé definice napr. Medvědím” se nazývá trh, jehož ceny mají klesající tendenci. Tomu, kdo předpokládá klesající cenový trend, se říká „medvěd”. No dobre, ale na jakem časovém rámci ?
Nebo: Medvěd = pokles indexu o 20% u akcii. Definoval to někdo na BTC?
Já dávám zatim medvědi trh u BTC do uvozovek. P.S. Pokud bych měl predikovat budoucí cenový vývoj BTC tak jsem býk jak poleno. 😀

Vojtech

Já vím, že jste🙂 Já zatím ne. Kromě výše uvedeného mám totiž s aktuálním cenovým vývojem ještě jeden zásadní problém – podle mne zatím nedošlo na fázi kapitulace. A ta jistě nenastane jen v důsledku postupného utahování fiskálních politik. Chce to pořádný Black swan event. Co by to mělo být konkrétně samozřejmě netuším. Ale očekávám to … a s největší částí balíku tak stále sedím na orderech od 12k níž. Zkrátka nevěřím, že 17,6k bylo definitivní dno právě dokončeného cyklu a že od té doby velkokapitál potichu akumuluje před blížící se další velkou rallye v rámci nového cyklu s tagetem na 100k+.

Lhts

Cena BTC pod 20tis. Ničí crypto trh. Pokud si velcí hraci chtějí ponechat výnosnou zlatou slepici, nebudou příliš riskovat obecnou důvěru v nej, Pristi rok bude krusny obecne. Knotem bychom si tam teoreticky mohli sáhnou ale jen na velmi krátkou dobu. Cca 14tis.

Vojtech

Tak to jsem skutečně zvědavý, 17.6k jste trefil přesně. Tak to abych přenastavil ordery na 14k😃

LHTS

Ono bude zalezet take na podzimu, kam az se dostaneme. Pripadne hodim update, at Vam nakup neutece o par stovek 🙂

spot_img