Eurozóna dosáhla rekordní inflace

4.5
(2)
Michal Fortýn
Michal Fortýn
Jsem kryptoměnový nadšenec a redaktor, působící na portálu kryptomagazin.cz, rád pracuji s novými technologiemi. Jako gamer rád sleduji herní scénu a zajímám se o propojení herního světa s tím kryptoměnovým. #memelord

Vysoká inflace v současné době trápí celý svět a eurozóna není výjimkou. Z 8,9 % v červenci se inflace vyšplhala na 9,1 %. 

Vysoká inflace a eurozóna

Zatímco v červenci dosahovala inflace hodnoty 8,9 %, nyní v srpnu se vyšplhala na 9,1 %. Srpen je tak devátým měsícem v řadě, kdy inflace výrazně roste. Eurozóna, kterou tvoří 19 zemí, není jediná. Sama Evropská unie čítá 27 členů.

Eurostat uvádí, že hlavní hnací silou vysoké inflace je současná krize na Ukrajině, která se promítla na ceny potravin a energií. Největší cenový tlak za poslední měsíc tvořily ceny energií, které vzrostly o několik desítek procent.

Inflace pokračuje v dosahování nových výšin, právě když Evropská centrální banka (ECB) zvažuje další zvýšení úrokových sazeb na následující období. Právník a člen EU Crypto Initiative, Florian Glatz, pro zpravodajský portál uvedl:

“Evropa aktuálně čelí historickým výzvám, inflace narušuje ekonomické zabezpečení domácností se středními a nižšími příjmy.”

V době psaní článku se cena BTC pohybuje okolo 20 070 USD dle KMC.

Závěr

Ačkoliv se v Evropě najde mnoho zemí, u kterých inflace stále roste, u některých zemí jako Francie či Španělsko inflace mírně klesla. Inflace však v České republice v současné době přesahuje více než 17 %. Česko je v současnosti 4. nejhorší zemí po Estonsku, Litvě a Lotyšsku.

Co si o současné situaci myslíte vy? Podělte se s námi o svůj názor do komentářů. Na bližší statistiky portálu Statista se můžete podívat pod přiloženým odkazem ZDE. [1]

Máte-li jakýkoli dotaz týkající se kryptoměn, neváhejte se přidat do naší diskuzní skupiny na Facebooku. Pro více informací se nezapomeňte připojit také na náš oficiální discord server KRYPTOMAGAZIN CZ, kde na vás čeká další zábavný a zajímavý obsah.

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 4.5 / 5. Počet hlasujících 2

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
spot_img