Michael Novogratz nejen o brzkém schválení bitcoinového ETF

4.8
(11)

Decentralizované finance, bitcoinové ETF či cenové pohyby Etherea jsou jen některé z věcí, kterým se v poslední době dostávalo značné pozornosti i mimo kryptoměnovou komunitu.

Rostoucí popularita dApps, padající ETH ze svého ATH a předpokládané datum, kdy by asi tak Komise pro cenné papíry (SEC) mohla schválit bitcoinové ETF, jsou stálým a oblíbeným diskusním tématem.

Bitcoinové ETF

Regulační orgány ve Spojených státech v minulosti opakovaně odmítly schválení různých fondů obchodovaných na bitcoinových burzách (ETF). Zvýšené přijetí ze strany institucí by nicméně mohlo přimět regulační orgány v blízké budoucnostu ke schválení.

Bitcoinové ETF by podle Mikea Novogratze mohly začít fungovat do jednoho roku. CEO společnosti Galaxy Digital uvedl, že si stále stojí za svým nedávným prohlášením:

“Bude to čtvrté čtvrtletí letošní roku, nebo první čtvrtletí příštího roku. Dávám tomu šanci 30 % pro čtvrté čtvrtletí a 70 procent pro první kvartál příštího roku”

Novogratz dále zdůraznil, že ETF jsou mnohem lepší než jiné produkty, které instituce nabízejí. Signalizoval také, že Gary Gensler, předseda SEC, je „osvícený“ a brzy to schválí. Nedávné turbulence na trhu by nicméně mohly znamenat zbrzdění procesu schvalování. Novogratz zdůraznil ironii stavu a dále řekl:

“Schválení Trustu společnosti Grayscale a neschválení ETF nemá absolutně žádný smysl. Bizarní!”

Co lze očekávat od ETH?

Pokud srovnáme Ethereum s ostatními projekty, tak ETH má v současnosti ve svém ekosystému mnoho věcí. Přestože stablecoiny, DeFi a NFT fungují na blockchainu Ethereum, jeho tempo škálování není ve srovnání s Binance Smart Chain nebo Solana příliš zajímavé. Výše jmenované ekosystémy jsou sice méně decentralizované, ale mají výrazně efektivnější blockchainy, což jim dává konkurenční výhodu. To zdůraznil i Mike Novogratz:

“Protože je [Ethereum] trochu pomalé … vedlo to k explozi dalších ekosystémů”

Na adresu ETH dále prohlásil, že jeho vzestup ze 700 na 4000 USD byl “docela dobrý” a poukázal na to, lidé jsou v tomto okamžiku pouze “chamtiví.”

“Právě teď je to uživatelům jedno, protože většina z nich jsou hráči … Crypto je stále většinou hazardní systém.” Časem se to posune“

Galaxy Digital a DeFi

Společnost Galaxy Digital, ve které je Novogratz ředitelem, uskutečnila první akvizici za miliardu dolarů se společností BitGo, americkým specialistou na kryptoměny. Občas je tato akvizice nazývána “sňatkem Silicon Valley a Wall Street”.

Novogratz poukázal na fakt, že tato akvizice byla nutná, aby uspokojila rostoucí chuť společnosti Galaxy a uvedl, že otevřela dveře mnoha dalším možnostem. Zdůraznil přítomnost společnosti v prostoru Decentralizovaného Financování a řekl:

“Investovali jsme do spousty skvělých DeFi projektů a bylo to jedno z našich nejlepších rozhodnutí, protože se zdá, že všechno, co jsme za posledních 18 koupili, je v zisku a budeme v tom pokračovat.”

Závěr

Mike Novogratz patří jednoznačně mezi nejznámější bitcoinové býky a podle něj se jednou kryptoměny stanou součástí každého portfolia. Přestože mnozí nyní při pohledu na BTC graf zažívají krušné okamžiky, Bitcoin určitě nekončí, vždyť ještě před rokem se jeho cena pohybovala kolem 10 000 dolarů a podívejte se, kde je teď.

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 4.8 / 5. Počet hlasujících 11

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
spot_img