Galaxy Digital Michaela Novogratze kupuje společnost BitGo

0
(0)

Zprávy a souhrny

Společnost Galaxy Digital Holdings, která poskytuje finanční služby se zaměřením na kryptoměny a za kterou stojí známý kryptoměnový býk Michael Novogratz, se rozhodla pro nákup společnosti BitGo. Obě strany uvedly, že cílem této akvizice je zlepšit kryptografické zkušenosti institucionálních investorů.

Novinka byla oznámena společností Galaxy a celková hodnota transakce činí 1,2 miliardy dolarů.

Společnost BitGo

Společnost BitGo, která byla založena v roce 2013, poskytuje služby v oblasti bezpečného uchování kryptoměn, obchodování, půjček, správy portfolia a správy daní. Společnost tvrdí, že má ve svém držení aktiva v hodnotě více než 40 miliard dolarů a její služby využívá cca 150 burz a více než 400 institucionálních klientů.

Sluší se dodat, že společnost BitGo hledala kupce několik měsíců. Loni v prosinci se objevily zprávy, že ji získá PayPal, ale tyto zprávy se nakonec nepotvrdily a PayPal později získal za dosud nezveřejněnou částku společnost Curv, která se specializuje na podobné aktivity, jako BitGo.

Jednotné místo pro investory

Dosud zveřejněné podmínky fúze říkají, že akcionáři BitGo získají 33,8 milionů nově vydaných kmenových akcií Galaxy Digital a 265 milionů dolarů v hotovosti. Celková hodnota transakce bude v konečném důsledku tedy zhruba 1,2 miliardy USD.

Michael Novogratz, generální ředitel společnosti Galaxy Digital, uvedl, že jeho společnost se  i díky této fúzi stane „jednotným kontaktním místem“ pro větší investory. Dodal, že nákup BitGo „významně“ urychlí misi jeho firmy „institucionalizovat ekosystémy digitálních aktiv a blockchainovou technologii“.

„Síla technologie, řešení a lidi, které budeme mít v důsledku této akvizice, odemkne jedinečnou hodnotu pro naše klienty a povede k dlouhodobému růstu našeho kombinovaného podnikání. Jsme rádi, že můžeme v Galaxy Digital přivítat Mika Belsheho a jeho talentovaný tým BitGo. “

– uzavřel Novogratz.

Závěr

Zájem o kryptoměny neustále stoupá a nově vznikající firmy, různé fúze a nákupy jsou toho důkazem. V tomto konkrétním případě se vypořádání a uzavření obchodu dá očekávat do konce letošního roku. Po dokončení akvizice by se tak společnost Galaxy Digital opravdu mohla stát jednou z „předních globálních platforem s komplexními služby pro instituce, které usilují o přístup ke kryptoekonomice.“

Byl pro vás tento článek přínosný a dobře napsaný?

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hlasujících 0

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře

Reklama: