Medvědí trh kryptoměn bude v roce 2019 pokračovat – tvrdí analytik

0
Bitcoin, měsíc, tma

Jak dlouho může ještě trvat současný kryptoměnový downtrend? Jednoduchá otázka s nejasnou správnou odpovědí. Mnoho lidí tvrdí, že downtrend skončí brzy a že do konce roku 2019 můžeme vidět i pokus o nové ATH (velmi smělé tvrzení při současné situací). Na druhé straně se však najde mnoho lidí, kteří si myslí, že do konce downtrendu máme ještě daleko.

Bitcoin má před sebou pohyb směrem dolů

I přesto, že poslední týdny se cena Bitcoinu pohla z 3 200 dolarů až na 3 800 dolarů (kde se také aktuálně nachází – aktualizace – silná pumpa nad 4 000 dolarů), z dlouhodobého hlediska jsme stále v downtrendu. Tento 20% nárůst na ceně je sice pozitivním znakem, avšak nikdo nemůže říci, že má Bitcoin (i celý kryptoměnový trh) vyhráno.

Mike McGlone, analytik Bloomberg Intelligence si myslí, že Bitcoin zůstane v downtrendu ještě minimálně první dva kvartály roku 2019. Mike McGlone věří, že aktuální zotavení a nárůst ceny Bitcoinu je pouze krátkodobá vzpruha před dalším pádem.

„Pokles lidí prodávajících Bitcoin je pravděpodobně jedním z hlavních důvodů současné situace. Je však pravděpodobné, že brzy dojde k opětovnému poklesu ceny Bitcoinu a potvrzení dlouhodobého downtrendu.“

Stejný názor zastává i tržní analytik pro společnost eToro, Mati Greenspan. Ten všechny upozornil na skutečnost, na kterou mohou fanoušci kryptoměn zapomínat. Tou je fakt, že Bitcoin je aktuálně blíže k úplnému dnu jako k vrcholu.

„Samozřejmě, že každý obchodník má za cíl nakoupit za co nejnižší cenu a prodat za co nejvyšší. Trh je aktuálně blíže k úplnému dnu jako vrcholu. Na paměti je však třeba mít i to, že Bitcoin a blockchain se rozvíjejí opravdu velkou rychlostí. To může z dlouhodobého hlediska znamenat úspěch kryptoměn. Naznačuje tomu i větší zaujetí lidí v tomto světě.“

Stabilní rok 2019?

I přesto, že zejména listopad a prosinec 2018 byly velmi volatilní (hlavně pro kryptoměny mimo TOP 10), rok 2019 může dostat přívlastek stabilní. I v případě, že by se naplnila slova analytiků jako Mike McGlone nebo Mati Greenspan, předpokládá se spíše mírný pokles a ne výrazný pád. Je jen velmi málo pravděpodobné, že bychom viděli stejně krvavý rok 2019, jako byl 2018.

Rovněž však nemůžeme ani předpokládat, že tento rok s jistotou zažijeme rallye, jaké jsme viděli na konci roku 2017. Mnoho osobností se vyjádřilo, že chování kryptoměn od září 2017 do konce roku 2017 bylo velmi nevšední a zejména nelogické. Proto se neočekává, že stejně zběsilý nárůst zažijeme i letos.

Závěr

První dva kvartály tohoto roku by tedy pravděpodobně měly být ještě ve znamení mírného poklesu. Nicméně to neznamená, že by se kryptoměnám letos nemělo dařit. Je hned několik událostí, které by mohly znamenat dobré zprávy pro kryptoměny (psali jsme o nich v tomto a tomto článku). I přesto, že se většina těchto událostí odehraje v první polovině tohoto roku, jejich dopad se může dostavit až koncem roku 2019.

Zdroj:
ccn.com

Přeloženo ze slovenského originálu, který pro Kryptomagazín připravil Marek F.

Komentujte

avatar
  Subscribe  
Upozornit na