Padne Bitcoin až na 1 500 dolarů? Podle analytika Bloombergu je to velmi pravděpodobné

0
(0)

Zprávy a souhrny

Včerejšek byl nepochybně jeden z nejkrvavějších pátků, jaké jsme v  kryptoměnovém sektoru zažili. Pouze za pár hodin klesl kryptoměnový trh o 15 miliard dolarů, aby se tak dostal na téměř 16měsíční minimum. 100miliardová hranice celkové tržní kapitalizace se blíží rychleji, než se na první pohled zdá. Stejně se blíží i Bitcoin za 3 000 dolarů. To byla částka, kterou mnoho traderů jmenovalo jako pravděpodobnou spodní hranici toho, kam se až Bitcoin může propadnout. Rovněž se často mluvilo (a stále aktuálněji hovoří) o 2 800 a 1800 dolarových supportech. Analytik Bloombergu však vidí spodní hranici Bitcoinu ještě níže.

Bude až 1 500 dolarů skutečné dno?

Mike McGlone, analytik pro Bloomberg, se nedávno vyjádřil, že Bitcoin může klesat až na hranici 1 500 amerických dolarů. Jde o jednu z nejpesimističtějších predikcí ceny Bitcoinu vůbec. Avšak Mike si myslí, že tato cena vůbec nemusí být taková nepředstavitelná, jak se většině lidí může nyní zdát.

„Bitcoin je pod vlivem velmi silného selling trendu. Tento trend bylo vidět zejména při propadech z 9 300 dolarů v květnu na 6 000 v červnu. Stejný trend bylo vidět i začátkem listopadu, kdy se ze 6 400 dolarů cena propadla až na aktuálních 3 400 dolarů.”

Důvody na výrazný listopadový pád

Právě listopadový propad, kdy cena klesla až o 2 100 dolarů za jeden týden, je nám příkladem toho, že propad na 1 500 dolarů není úplně nemožný. Takový pokles by pouze podtrhl velmi těžký rok pro Bitcoin. Nicméně stejně jako se loni ceny až nesmyslně a šíleně škrábaly nahoru, tak se letos táhnou zpět dolů.

Je hned několik faktorů, které poukazují na to, že hype z minulého roku nebyl ničím podložen, a proto je takový propad na ceně potřebný. Zda je však až 1 500 dolarů ta hranice, na níž se trend bude moci opravdu otočit, nikdo neví. Mike McGlone svou predikci zakládá na následujících faktech:

„Hodně nových a nezkušených investorů buď již prodalo, nebo to brzy udělají (weak hands). Nicméně věřím, že dnešní propady mají stále spojení s hardforkem, který se udál v listopadu. Válka kolem forku možná přiměla různé instituce a nové investory, aby udělali krok zpět od kryptoměn a počkali na to, jak se situace vyvine.”

Závěr

Jeden BTC za cenu 1 500 dolarů může být opravdu spodní hranicí a nejpesimističtější odhadem toho, kam až se trh může dostat. Nicméně je třeba mít na paměti, že ještě pár měsíců dozadu by někdo neřekl ani to, že ceny by se mohly dostat pod 5 000 dolarů. Dnes jsme hluboko pod 4 000 USD a určitě může dojít i k retestu supportů na nižších cenách. Více o předpokládaném vývoji ceny na základě technické analýzy se dozvíte na naší stránce trading11.com.

Tento článek je přeložen ze slovenského originálu, který pro vás připravil náš redaktor Marek.

Zdroj:
cryptovest.com

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hlasujících 0

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
3 Komentáře
nejstarší
Nejnovější S nejvíce hlasy
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
Filcka

Vždyt to je pořád dokola jedno a to samé už to je fakt směšné , BTC klesne na 1500 usd a potom až tam spadne tak se bude tvrdit že BTC spadne na 500 usd z pěti set pak se bude tvrdit na 50 usd a z padesáti na 5 usd .

cohi

Když tomu poklesu tak věříte, proč na to nespekulujete, bude z Vás boháč:) Jste stejnej, jak ti, co si hrajou na guru tradery a mluví o tom, jak to poroste, v době, kdy bitcoin nezadržitelně stoupal. Nechápu, že máte potřebu to tady dokola rozhlašovat, že bitcoin klesne na úplné dno, když Vás to podle vašeho komentáře ani vlastně vůbec nezajímá:)

Rob

Jj

Reklama: