Které burzy nás v poslední době zaujaly? Podívali jsme se jim pořádně na zoubek

5
(4)

Zprávy a souhrny

[Večerní souhrn článků] • Společnost MicroStrategy nakoupila opět BTC • a další články

Pokud máte málo času a nestíháte si procházet naše články po jednom, zkuste naše večerní shrnutí. Vše důležité, co...

[Odpolední zprávy] • Trhy končí týden v červených číslech • Velryba přesunula BTC za 1,45 mld. USD • a další články

Podívejte se na stručný přehled toho nejdůležitějšího, co se událo během uplynulého dne v kryptosvětě. TRHY Poté, co se Bitcoin vzpamatoval...
[speaker]

V současné době existuje nepřeberné množství kryptoměnových směnáren, které soutěží o získání vaší pozornosti. My vám nabízíme tři z nich, které nás v poslední době zaujaly a které by neměly uniknout vaší pozornosti.

Kryptoměnové směnárny jsou zdaleka nejoblíbenějším způsobem, jak v roce 2020 nakupovat, obchodovat a dokonce držet (i když toto opravdu doporučit nemůžeme a mnohem lepší volbou jsou určitě HW peněženky jako Trezor nebo Ledger) kryptoměny. Aktuálně v tomto odvětví dominuje několik hlavních hráčů, i když ne o všech můžeme říct, že jsou uživatelsky příjemné či jinak zajímavé. Co si budem povídat, větší neznamená vždy lepší.

Bityard

I když tato směnárna otevřela své brány uživatelům teprve minulý měsíc, dokázala si již, díky svěžímu přístupu k obchodování s deriváty kryptoměn, získat zájem a přízeň mnoha obchodníků. Tato platforma těží ze strategické investice ve výši 10 milionů dolarů, kterou obdržela od jednoho významného amerického hedgeového fondu a je to na ní znát.

Singapurská burza se může pochlubit celkem deseti různými trhy, z nichž každý je tvořen populární kryptoměnou v obchodním páru s Tetherem (USDT). Vzhledem k tomu, že Bityard je burza derivátů, jsou obchodníci schopni otevírat pozice s pákovým efektem, což jim umožňuje zvyšovat (podle libosti) svou expozici vůči trhu. S maximálním využitím 100x pákového efektu pro všechny kontrakty, mohou i menší obchodníci být značně ziskoví.

Bityard je vybavena neuvěřitelně rychlým nástrojem pro porovnávání objednávek, který dokáže zpracovat až 1 milion transakcí za sekundu, takže platforma nemá problémy s přetížením, ke kterým dochází u některých méně pokročilých burz. Navíc i díky velice slušné likviditě je Bityard vhodný pro všechny skupiny obchodníků.

Jednou z nejoblíbenějších a jedinečných funkcí je každodenní minnig hra. Každý den mohou uživatelé těžit bezplatně některou z kryptoměn, včetně Bitcoinu, Etherea a tokenů Bityard (BYD), které pak lze obchodovat.

BityardNaprostou samozřejmostí je otázka bezpečnosti uživatelů, kterou bere tato obchodní platforma velmi vážně a má jedno z nejkomplexnějších bezpečnostních nastavení. Licenci získala v Singapuru, USA, Estonsku a Austrálii, což jen potvrzuje její pověst bezpečné směnárny.

Binance DEX

Z dílny týmu, který stojí za současnou nejlikvidnější spotovou kryptoměnovou směnárnou na světě, pochází také Binance DEX. Jedná se o decentralizovanou burzovní platformu, která je navržena tak, aby uživatelům poskytla možnost obchodování, aniž by ale museli burze důvěřovat a svěřovat jí svoje prostředky

Platforma nabízí více než 100 různých trhů a pokrývá tak velkou část nejpopulárnějších kryptoměn. Navíc si účtuje velmi nízké poplatky ve výši 0,04 % v případě, že využíváte nativní token burzy – Binance Coin (BNB).

binance dexPřestože se jedná o decentralizovanou burzu, není to poznat. Platforma je postavena na patentovaném blockchainu Binance (Binance Chain) a těží  z jeho výhod. Mezi ty největší patří extrémně rychlé potvrzování, takže byste neměli být ve svých obchodech omezováni.

Jistou nevýhodu oproti slavnějšímu bratříčkovi, Binance, je menší počet trhů a funkcí a jelikož jde o decentralizovanou burzu, trpí také menší likviditou.

Pro vytvoření peněženky v DEXu nejsou vyžadovány žádné osobní informace a jen vy máte kontrolu nad svými soukromými klíči. Díky tomu je Binance DEX jednou z nejvíce soukromých zabezpečených obchodních platforem, které jsou vůbec k dispozici.

KoinPro

KoinPro je nová burza kryptoměnových derivátů, která se zaměřuje na zpřístupnění obchodování CFD.

KoinPro přepisuje zavedená pravidla, pokud jde o obchodování s deriváty, a přináší jednoduché i pokročilé derivátové kontrakty. To umožňuje společnosti KoinPro nabízet svou unikátní smlouvu o „zdvojnásobení“ – v podstatě jednoduché CFD (kontrakt pro vyrovnání rozdílů), které obchodníkům umožňuje zdvojnásobit své peníze (nebo naopak přijít o jistinu) tím, že se shortuje či longuje se 100x pákou. Smlouva se automaticky ukončí v případě 100% zisku.

Jako jedna z mála kryptoměnových burz, umožňuje KoinPro také obchodovat kontrakty na tradiční akcie, včetně hlavních akciových indexů. S&P 500, Dow Jones, Nikkei 225 a FTSE 100. Všechny výše jmenované lze obchodovat v páru s BTC nebo Tetherem (USDT) bez toho, aniž byste museli provádět ověření KYC.

KoinPro

Podobně jako mnoho dalších kryptoměnových obchodních platforem, tak i KoinPro používá vlastní nativní token, známý jako KOI. Držitelé KOI si budou moci odemknout další funkce na platformě KoinPro a mohou se také podílet na programu zpětného odkupu KOI, kdy směnárna vykoupí 30 % KOI tokenů, které byly použity k úhradě obchodních poplatků. Něco podobného jsme již viděli u burzy Binance, kdy docházelo k odkupu a pálení Binance Coinu.

Závěr

Jaké jsou vaše zkušenosti s těmito burzami? Nebo máte vlastního favorita? Podělte se v komentářích.

Byl pro vás tento článek přínosný a dobře napsaný?

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 5 / 5. Počet hlasujících 4

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře