Kryptoměny pomáhají čistit oceány od plastů

0
(0)

Zprávy a souhrny

[Polední zprávy] • 100 % Chainlink adres je nyní v zisku, u BTC je to 90 % a u LTC 47 % • a...

Připravili jsme pro vás přehled toho nejdůležitějšího, co se událo během posledního dne v kryptosvětě. TRHY Během včerejšího obchodování se dostalo...

[Večerní souhrn článků] • Cena Bitcoinu dosahuje nejvyšší úrovně oproti turecké liře • a další články

Pokud máte málo času a nestíháte si procházet naše články po jednom, zkuste naše večerní shrnutí. Vše důležité, co...

Bounties Network, platforma, která je založena na Ethereu, platí lidem za úklid odpadu. Výplatu za úklid vyplácejí v Ethereu (ETH).

Crowdsourcingové odpadové hospodářství

Pláž Manila Bay byla přezdívaná „záchodová mísa“ kvůli velkému znečištění a velkému množství plastů. Nyní je ale překvapivě čistá! Díky iniciativě společnosti Bounties Network, která je zaměřena na kryptotechnologii.

Na pláži Manila Bay byl spuštěn pilotní projekt během prosince 2018, který byl zaměřen na rybáře. Technologie založená na Ethereu a Brooklyn-blockchainu se zasloužila o to, že během pouhých dvou dnů zmizely z této pláže neuvěřitelné tři tuny odpadků!

Pro usnadnění výměny vydělané kryptoměny na fiat je společnost Bounties Network  je propojena s Coins.ph (mobilní peněženka), která umožňuje Filipíncům on-line platby a nákup kryptoměn.

Dvoudenní projekt na Manila Bay zatočil s odpadky. Každý účastník dostal 2,50 dolaru za hodinu. Minimální mzda na Filipínách za celodenní práci je mnohem nižší, než 2,50 dolaru.

Nakonec bylo na vyčištění použito celkem 700 dolarů. Z pláže byly odstraněny 3 tuny odpadků, hlavně – plasty, matrace, pleny, dětské panenky a dokonce i pantofle. Výsledky, dosažené touto metodou, by stály oficiální vládní program neuvěřitelných 10 500 dolarů.

„Je to jako kdybychom zabili dvě mouchy jednou ranou. Vzděláváme lidi a navíc mají prospěch z čistého životního prostředí.“ řekla Christina Gallano, technická manažerka projektu Bounties Network.

Podle výzkumu expertů z IBM, prezentovaných i v BBC, je asi 80 procent oceánu znečištěno plasty a to převážně v rozvojových zemích s vysokou chudobou.

Proto společnost Bounties Network plánuje v Thajsku a Indonésii zorganizovat nové projekty založené na této kryptotechnologii. Očekává, že podobné projekty pomohou s chudobou v těchto regionech a zároveň významně sníží celosvětový objem plastového odpadu.

Podobný projekt byl spuštěn také v dubnu 2019. Společnost BTCManager v Bangalore v Indii se zaměřila nejen na odpady v moři.

Závěr

Plasty jsou velmi diskutované téma. Pomůžou kryptoměny vyčistit oceány od plastů? Vypadá to, že model je úspěšný a čeká ho rozšíření. Taková dobrá zpráva určitě vykouzlí každému fanouškovi kryptoměn a ekologie úsměv na tváři.

Co číst dál?

Lesk a bída kryptoměn – vše co o nich potřebujete vědět, 2. část

 

Zdroj: btcmanager.com

Byl pro vás tento článek přínosný a dobře napsaný?

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hlasujících 0

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře