Investovat do ICO se vyplatí, tvrdí nejnovější analýza

1
Vyplatí se investovat do ICO? Jakého profitu dosahují

Kryptotechnologie stále více ovlivňují nejen svůj ekosystém, ale i ostatní oblasti našeho, zejména ekonomického světa. Počáteční nabídka mincí – ICO (Initial Coin Offering) – je jednou z těch, které čím dál více mění způsob, jakým začínající společnosti získávají peníze, větší likviditu pro investory a dodatečné investice. V tomto článku vám ukážeme jaký profit ICO přináší.

Získejte profesionální analýzy a exkluzivní pohled na kryptoměny na trading11.com

ICO má mnohem větší výnosy než IPO

Hugo Benedetti a Leonard Kostovetsky z Boston College Carroll School of Management zveřejnili 20.5.2018 výsledky analýzy, v níž se zaměřili na výnosy investic do ICO. Analýza zcela jednoznačně dokázala, že výnosy z ICO jsou mnohem vyšší než z dosud populárních nabídek akcií IPO (Initial Public Offering).

Analyzovali soubor údajů z více než 4000 realizovaných i plánovaných ICO. Zásadním zjištěním je to, že tokeny se v procesu ICO prodávají z výraznou slevou vůči tržní ceně (po zalistování na burze).

Rozložení ICO ve světě znázorňuje obrázek níže.

Výnosy se zvyšují s časem

Dalším zajímavým výstupem analýzy je to, než průměrné hrubé výnosy stoupají podle toho, jak dlouho investor drží tokeny od zalistování na burze.

  • první den od zalistování je hrubý výnos 16 %
  • v horizontu jednoho týdne je to 33,2 %
  • za 30 dní je to již 67,1 %
  • po 180 dnech je to 152,8 % až 242,5 %, (ovlivňuje to hlavně volatilita trhu)

Výše uvedené hrubé výnosy výzkumníci očistili od negativních vlivů. V případech, kdy emitenti nedokázali udržet své tokeny na burze alespoň 60 dní, započítávali do nich negativní výnosy ve výši 100 %. Přesto zjistili, že reprezentativní investor i v takových případech téměř zdvojnásobil svou investici.

Graf níže ilustruje srovnání návratnosti po zalistování na burze.

Průměrný profit je 82 %

Celkově tato zpráva ukázala, že Initial Coin Offering nadále vytváří abnormální, pozitivní, průměrný profit. Vědci konstatovali, že:

„Zatímco naše výsledky by mohly naznačovat bubliny, ty jsou také v souladu s vysokou kompenzací rizika investování do neověřených platforem, ještě před příjmem prostřednictvím neregulovaných nabídek. Náš dokument naznačuje, že podvody, ačkoli četné, nejsou až tak důležité, protože investoři jsou dostatečně chytří na to, aby je zjistili.“

Nakonec po zohlednění všech aspektů analýza ukázala, že průměrný profit z ICO investic dosahuje 82 %.

Může vás zajímat: Kvantový blockchain jako finální řešení

Na závěr

Navzdory různým zákazům, jako např. v Číně, ICO si razí cestu vpřed. A dnes se dá říci, že je mocným prostředkem k vytváření podpory pro vznikající projekty. Důkazem je i to, že Jižní Korea zveřejnila zrušení zákazu domácích ICO, který byl zaveden v září 2017.

Naše nejnovější video. Budeme rádi, pokud se přihlásíte k odběru videí na našem YouTube kanálu.

Přeloženo ze slovenského originálu, jehož autorem je Marek Hološka.

Zdroje:
https://cointelegraph.com
https://papers.ssrn.com

1
Komentujte

avatar
1 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
1 Comment authors
Jukoen Recent comment authors
  Subscribe  
nejnovější nejstarší nejlépe hodnocené
Upozornit na
Jukoen
Host
Jukoen

Preto teraz kryptomeny padajú. Omg