Kryptoměnové faucety – co to je a jak to funguje?

4
bitcoin-jerab

Těžba Bitcoinu (BTC) i řady jiných altcoinů jen na domácím počítači je už dávno minulostí. Jednou z možností, jak přijít k pár satoshi (1 satoshi=0,00000001 BTC) jsou kryptoměnové faucety.

Jak to funguje

Faucet je webová aplikace, která vám vyplácí odměnu za splnění určitých úkolů. Těmi úkoly může být pouze vyplnění adresy peněženky, ověření, zda jste člověk nebo automat (vyplnění captcha), ale i hraní různých her, vyplňování nabídek, anket, sledování videa a reklam.

Jaká je odměna

Odměny nejsou valné, čemuž se netřeba divit, a nepočítejte s tím, že z vás budou milionáři. Faucet vyplácí odměnu v pravidelném intervalu, kdy se může jednat o minuty, desítky minut, hodiny nebo i dny. Zde záleží na faucetu samotném. Výše odměny se pohybuje v rozmezí 1 000 – 5 000 satoshi a řada faucetů má rovněž refferrals programy, kde můžete za přilákání dalších lidí získat odměnu navíc.

V čem je háček

Faucety samozřejmě neslouží jako charita. Účelem faucetu není, aby všechny účastníky potěšil tím, že rozhazuje aktiva zdarma, ale hlavním účelem je vydělat peníze. A faucet je vydělává prostřednictvím reklam, kterými jsou jednotlivé stránky doslova posety a nutno říct, že některé jsou více než otravné.

Druhým háčkem je to, že každý faucet má zadanou minimální částku pro výběr, takže celý proces musíte mnohokrát opakovat a na faucetu proklikáte mnoho hodin nebo spíše dní, abyste se k vytoužené odměně dostali.

Chcete vyzkoušet?

Pokud přes to všechno, co jste zatím četli, chcete faucety vyzkoušet, můžete zkusit některý z níže uvedených. Jistě si ale najdete i nějaký sami, protože faucetů existuje velké množství.

Závěr

Každý faucet funguje na jednoduchém principu, kdy uživatelům nabízí zdarma menší obnos aktiv za čas strávený na stránkách, což je financováno s pomocí přítomných reklam. Je to pouze jeden ze způsobů, jak si bokem vydělat pár satoshi bez nutnosti vložení vlastních peněz. Zda se vyplatí nebo nevyplatí věnovat tolik času sledováním faucetů, ponechám na vás. Minimálně je to zajímavý pohled na fungování kryptoměnového světa, který umožňuje zapojení úplných nováčků do systému bez rizika a ztráty peněz.

Co číst dále

Coinbase se chystá založit svou vlastní pojišťovnu

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
4 Komentáře
nejstarší
Nejnovější S nejvíce hlasy
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře