Kryptoměnové faucety – co to je a jak to funguje?

4
bitcoin-jerab

Těžba Bitcoinu (BTC) i řady jiných altcoinů jen na domácím počítači je už dávno minulostí. Jednou z možností, jak přijít k pár satoshi (1 satoshi=0,00000001 BTC) jsou kryptoměnové faucety.

Jak to funguje

Faucet je webová aplikace, která vám vyplácí odměnu za splnění určitých úkolů. Těmi úkoly může být pouze vyplnění adresy peněženky, ověření, zda jste člověk nebo automat (vyplnění captcha), ale i hraní různých her, vyplňování nabídek, anket, sledování videa a reklam.

Jaká je odměna

Odměny nejsou valné, čemuž se netřeba divit, a nepočítejte s tím, že z vás budou milionáři. Faucet vyplácí odměnu v pravidelném intervalu, kdy se může jednat o minuty, desítky minut, hodiny nebo i dny. Zde záleží na faucetu samotném. Výše odměny se pohybuje v rozmezí 1 000 – 5 000 satoshi a řada faucetů má rovněž refferrals programy, kde můžete za přilákání dalších lidí získat odměnu navíc.

V čem je háček

Faucety samozřejmě neslouží jako charita. Účelem faucetu není, aby všechny účastníky potěšil tím, že rozhazuje aktiva zdarma, ale hlavním účelem je vydělat peníze. A faucet je vydělává prostřednictvím reklam, kterými jsou jednotlivé stránky doslova posety a nutno říct, že některé jsou více než otravné.

Druhým háčkem je to, že každý faucet má zadanou minimální částku pro výběr, takže celý proces musíte mnohokrát opakovat a na faucetu proklikáte mnoho hodin nebo spíše dní, abyste se k vytoužené odměně dostali.

Chcete vyzkoušet?

Pokud přes to všechno, co jste zatím četli, chcete faucety vyzkoušet, můžete zkusit některý z níže uvedených. Jistě si ale najdete i nějaký sami, protože faucetů existuje velké množství.

Závěr

Každý faucet funguje na jednoduchém principu, kdy uživatelům nabízí zdarma menší obnos aktiv za čas strávený na stránkách, což je financováno s pomocí přítomných reklam. Je to pouze jeden ze způsobů, jak si bokem vydělat pár satoshi bez nutnosti vložení vlastních peněz. Zda se vyplatí nebo nevyplatí věnovat tolik času sledováním faucetů, ponechám na vás. Minimálně je to zajímavý pohled na fungování kryptoměnového světa, který umožňuje zapojení úplných nováčků do systému bez rizika a ztráty peněz.

Co číst dále

Coinbase se chystá založit svou vlastní pojišťovnu

4
Komentujte

avatar
1 Comment threads
3 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
2 Comment authors
HmmDariusz Matuszyński Recent comment authors
  Subscribe  
nejnovější nejstarší nejlépe hodnocené
Upozornit na
Hmm
Host
Hmm

A ještě se autor článku určitě úplně náhodou zapomněl zmínit, že výše zmíněné odkazy na faucety uvedl vychcaně se svým refferrals odkazem aby tím nalákal další „dušičky“ kteří mu budou přispívat. Jiný smysl tenhle článek vlatně ani nemá. To je hnus velebnosti…

Hmm
Host
Hmm

Anebo výte co lidi, přispějte raději mě tady: http://moonbit.co.in
nebo tady https://freebitco.in/
Já se za nějaký rádobyčlánek schovávat nebudu a s klidným svědomím prohlašuji, že všechny vydělané peníze propiju na vaši počest 😀

Dariusz Matuszyński
Admin

Refferal linky autora byly viditelné a přiznané, nicméně jsme se je tentokrát rozhodli odstranit.

Hmm
Host
Hmm

OK, viditelné byly, ale většina lidí ani neví co ty čísla a písmena v odkazu znamenaj a proč tam jsou.