Coinbase se chystá založit svou vlastní pojišťovnu

0
coinbase-preshranicni-transakce-usd

Kryptoburza Coinbase  plánuje založení své vlastní „captives – zajaté“ pojišťovny. V letošním roce začala spolupracovat s pojišťovací makléřskou společností Aon, jenž aktuálně zakládá ony zajaté společnosti na Kajmanských ostrovech a spolupracuje s hrstkou firem zabývající se šifrováním. Aon říká, že mohou firmám pomoci získat přístup k finančnímu pokrytí rizik za rozumnější ceny.

Pojištění kryptoměn zůstává doposud velmi vzácné. Velké burzy jako Kraken a Huobi se prý jednoduše jistí tím, že si nechávají tokeny stranou.

Kryptoměnová burza Coinbase nyní přišla s lepším nápadem. Tím má být založení své vlastní regulované pojišťovny s pomocí pojišťovací společnosti Aon.

Založení „dceřiných“ pojišťovacích společností, které jsou zcela vlastněny pojištěnou firmou, je pro kryptoburzy vhodnou cestou ke snížení nákladů a zlepšení přístupu na zajišťovacích trzích (forma pojištění zakoupená pojišťovnami za účelem snížení rizika).

Coinbase a Aon vidí tuto strukturu jako možnou odpověď na nedostatek pojištění v kryptosvětě.

V případě tohoto pojištění jsou fondy odděleny a drženy na regulovaném a kontrolovaném místě, což může firmě pomoci k dosažení většího krytí finančních prostředků. Aby bylo jasné: pojišťovny takto pojišťují svou mateřskou společnost, nikoli konkurenty. Je to vlastně regulovaná alternativa k samopojištění, která může nabídnout přímý přístup k zajištění a působit jako investiční nástroj.

Jak tuto novinku vidí ostatní burzy?

Problémem historicky bylo, že kryptopojištění je nepřiměřeně drahé, příliš omezené a ďábelsky složité, pokud jde o domáhání se vzniklých nároků. Proto se většina kryptoburz pojišťuje sama tak, že ukládá vlastní tokeny v tzv. chladírnách, kde jsou soukromé klíče odpojeny od internetu.

Burza Kraken má například „více než 100 milionů dolarů“ stranou, uvedl Jesse Powell, CEO burzy. Podobně je na tom i Huobi, která má 20 000 Bitcoinů v tzv. „bezpečnostní rezervě Huobi“, a navíc i „ochranný fond“, kam směřovalo 20 % transakčních poplatků ze zpětného odkupu tokenů.

Powell je otevřeným kritikem pojistných společností a jak sám uvedl, „neví, proč by tento typ pojištění měl být lepší než jejich samopojišťovací systém”.

Naproti tomu Josh Goodbody, generální poradce globálního institucionálního týmu společnosti Huobi, byl optimističtější a nazval plány za „mimořádně zajímavé a super pozitivní pro trh“.

Závěr

V minulém roce jsme zveřejnili článek o tom, že kryptofirmám chybí možnost pojištění,  jelikož se toho investoři bojí, a nezbývá tedy než počkat, až přijde s kryptopojišťovnou nějaký fundovaný hráč ze světa kryptoměn. Myslíte, že nyní přišla ta chvíle? O vývoji vás budeme určitě brzy informovat.

Co číst dál?

První pravý hackathon v Praze – Hackatoshi’s Flying Circuit!

Zdroj:
www.coindesk.com

Komentujte

avatar
  Subscribe  
Upozornit na