Coinbase se chystá založit svou vlastní pojišťovnu

0
(0)

Zprávy a souhrny

[Večerní souhrn článků] • Poplatky za Bitcoin klesly o 54% • a další články

Pokud máte málo času a nestíháte si procházet naše články po jednom, zkuste naše večerní shrnutí. Vše důležité, co...

[Polední zprávy] • JP Morgan: Rostoucí ceny zlata odhalují vzrůstající nedůvěru v měny centrálních bank • a další novinky

Vítejte u našich pravidelných zpráv. Zde najdete přehled toho nejdůležitějšího, co se během uplynulého dne v kryptosvětě událo. TRHY Bitcoin prorazil...
Profilový obrázek
Denisa Ogurcakova
Kryptoměny mi přišly zajímavé, proto jsem se o nich chtěla dozvědět více a před skoro dvěma lety jsem se zapojila do týmu kryptomagazínu.

Kryptoburza Coinbase  plánuje založení své vlastní „captives – zajaté“ pojišťovny. V letošním roce začala spolupracovat s pojišťovací makléřskou společností Aon, jenž aktuálně zakládá ony zajaté společnosti na Kajmanských ostrovech a spolupracuje s hrstkou firem zabývající se šifrováním. Aon říká, že mohou firmám pomoci získat přístup k finančnímu pokrytí rizik za rozumnější ceny.

Pojištění kryptoměn zůstává doposud velmi vzácné. Velké burzy jako Kraken a Huobi se prý jednoduše jistí tím, že si nechávají tokeny stranou.

Kryptoměnová burza Coinbase nyní přišla s lepším nápadem. Tím má být založení své vlastní regulované pojišťovny s pomocí pojišťovací společnosti Aon.

Založení „dceřiných“ pojišťovacích společností, které jsou zcela vlastněny pojištěnou firmou, je pro kryptoburzy vhodnou cestou ke snížení nákladů a zlepšení přístupu na zajišťovacích trzích (forma pojištění zakoupená pojišťovnami za účelem snížení rizika).

Coinbase a Aon vidí tuto strukturu jako možnou odpověď na nedostatek pojištění v kryptosvětě.

V případě tohoto pojištění jsou fondy odděleny a drženy na regulovaném a kontrolovaném místě, což může firmě pomoci k dosažení většího krytí finančních prostředků. Aby bylo jasné: pojišťovny takto pojišťují svou mateřskou společnost, nikoli konkurenty. Je to vlastně regulovaná alternativa k samopojištění, která může nabídnout přímý přístup k zajištění a působit jako investiční nástroj.

Jak tuto novinku vidí ostatní burzy?

Problémem historicky bylo, že kryptopojištění je nepřiměřeně drahé, příliš omezené a ďábelsky složité, pokud jde o domáhání se vzniklých nároků. Proto se většina kryptoburz pojišťuje sama tak, že ukládá vlastní tokeny v tzv. chladírnách, kde jsou soukromé klíče odpojeny od internetu.

Burza Kraken má například „více než 100 milionů dolarů“ stranou, uvedl Jesse Powell, CEO burzy. Podobně je na tom i Huobi, která má 20 000 Bitcoinů v tzv. „bezpečnostní rezervě Huobi“, a navíc i „ochranný fond“, kam směřovalo 20 % transakčních poplatků ze zpětného odkupu tokenů.

Powell je otevřeným kritikem pojistných společností a jak sám uvedl, „neví, proč by tento typ pojištění měl být lepší než jejich samopojišťovací systém”.

Naproti tomu Josh Goodbody, generální poradce globálního institucionálního týmu společnosti Huobi, byl optimističtější a nazval plány za „mimořádně zajímavé a super pozitivní pro trh“.

Závěr

V minulém roce jsme zveřejnili článek o tom, že kryptofirmám chybí možnost pojištění,  jelikož se toho investoři bojí, a nezbývá tedy než počkat, až přijde s kryptopojišťovnou nějaký fundovaný hráč ze světa kryptoměn. Myslíte, že nyní přišla ta chvíle? O vývoji vás budeme určitě brzy informovat.

Co číst dál?

První pravý hackathon v Praze – Hackatoshi’s Flying Circuit!

Zdroj:
www.coindesk.com

Byl pro vás tento článek přínosný a dobře napsaný?

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hlasujících 0

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
Hodnocení článku
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře