První pravý hackathon v Praze – Hackatoshi’s Flying Circuit!

0
HACKATOSHI

Paralelní Polis, která sídlí v pražských Holešovicích, plánuje otevřít dveře všem, kterým už v dnešní době chybí atmosféra pravých hackathonů. Ve dnech 19.- 21. července bude hostit Hackatoshi’s Flying Circuit.

Soutěžní týmy se během víkendu zaměří na nejnovější trendy v oblasti soukromí, individuální svobody nebo decentralizace. Týmy hackerů, vývojářů a nadšenců budou mít 48 hodin na prototypování kreativního řešení, které může lidem pomoci ochránit jejich digitální identitu nebo naopak k využití stávajících systémů, které byly primárně vytvořeny za účelem omezování osobní svobody.

Paralelní Polis je svého druhu jediná nezisková organizace, která propojuje umění, společenské vědy a moderní technologie. Posláním Paralelní Polis je hledat alternativy a vytvářet nástroje jako prevenci proti autoritářským tendencím v naší společnosti. Hackatoshi’s Flying Circuit je součástí Hackers Congress Paralelní Polis (HCPP), který již několik let úspěšně láká do Prahy velká jména z oblasti cypherpunku a kryptoanarchie. Hackathon si klade za cíl motivovat hackery, tvůrce a vývojáře, aby své nástroje a dovednosti dovedli využít i prakticky.

“Cílem Hackatoshi’s Flying Circuit je konečně vytvořit takové prostředí pro hackery a programátory, aby byli schopni zaměřit se na skutečný hacking bez nutnosti ohýbat své technické dovednosti pro prefabrikovaný obchodní cíl. Z hackathonů se postupně staly soutěže monetizovatelných nápadů, během nichž se programátoři mění ve vývojářské stroje,“ říká Josef Jelacic, zakladatel hackathonu. “The Flying Circuit je o samotných programátorech a open source nadšencích, kteří se chtějí soustředit na zajímavá témata, sdílet své znalosti a bavit se,“ dodává.

Hackatoshi’s Flying Circuit se skládá ze tří témat – soukromí, decentralizace a urban hacktivismu. Každé téma bude mít tři výherní týmy, kterým budou uděleny finanční odměny v kryptoměně od sponzorů hackathonu. Připojte se i Vy k pravému hackathonu!

Pro více informací kontaktujte Paralení Polis.

Komentujte

avatar
  Subscribe  
Upozornit na