Krypto firmám chybí možnost pojištění a investoři se bojí

0
pojisteni btc libra

Krypto firmy tvrdí, že získání pojištění je „téměř nemožné“ a to odstrašuje investory – uvedl auditor velké čtyřky, PricewaterhouseCoopers (PwC).

Henri Arslanian – šéf fintechu a krypto pro Asii zdůraznil, že na světových trzích se hromadí odmítavá nálada velkých investorů vůči krypto firmám a nezbývá než aby se s tím firmy popraly.

Většina institucionálně orientovaných krypto společností chce zaplatit za odpovídající pojištění a v mnoha případech je získání pojištění regulační nebo zákonnou povinností. Získání takového krytí je však téměř nemožné, navzdory snahám.

– řekl v publikaci.

Tento paradox nabírá na intenzitě jelikož investoři mají mají obrovskou chuť do trhu vstoupit – dodává Reuters, který se obrací na průzkum ze září, který tvrdí, že 72 procent institucionálních investorů má o tento trh zájem.

Po roce obrovských ztrát participantů i vydavatelů ICO, se opět krypto odvětví zaměřilo na investice a dlouhodobé cíle, což můžeme již nějakou dobu sledovat.

Zároveň ti, kteří se podílejí na financování krypto firem, jako je například komerční krypto banka Galaxy Digital, tvrdí, že vstup institucionálních investorů je zaručen a je důležitým krokem na cestě k legitimizaci krypto trhu.

Závěr

Celkem asi dává smysl, že pojišťovny, které jsou zvyklé na standardní klienty, mají problém pojistit nějakou krypto firmu. Je zde mnohem větší riziko a hlavně pojišťovny v těchto vodách opravdu nejsou doma. Možná by i chtěly, ale ne dříve, než tyto vody prozkoumají. Nezbývá tedy počkat, až tak učiní nebo nepřijde s krypto pojišťovnou nějaký fundovaný hráč ze světa kryptoměn.

Komentujte

avatar
  Subscribe  
Upozornit na