Komunita Shiba Inu a Huobi se zavázala pomoci burze BitMart vypořádat se s hackem

5
(5)

Dobrých zpráv není nikdy dost. Komunita Shiba Inu, Huobi se zavázala, že pomůže burze BitMart překonat hackerský útok, během kterého přišla burza o kryptoměny v hodnotě 196 milionů dolarů.

Sheldon Xia, generální ředitel společnosti Bitmart, které byly z její horké peněženky ukradeny kryptoměny v hodnotě 196 milionů dolarů, prozradil dnes na Twitteru, že kryptoměnová burza vrátí postiženým uživatelům peníze ze své kapsy.

“BitMart použije naše vlastní finanční prostředky na pokrytí incidentu a odškodnění postižených uživatelů”

Bitmart: Obnovení služeb v dohledu

Výkonný ředitel rovněž prozradil, že burza již dokončila počáteční vyšetřování narušení bezpečnosti. Z vyšetřování vyplynulo, že narušení bylo způsobeno odcizením soukromého klíče, které vedlo ke kompromitaci dvou horkých peněženek burzy. Dodává, že ostatní aktiva a peněženky burzy nebyly narušením ovlivněny.

Kromě odškodnění postižených uživatelů pracuje Bitmart také na tom, aby byla bezpečnost platformy opět bezchybná a neprůstřelná. Generální ředitel uvedl, že spolupracují s několika projektovými týmy, aby přišli s “nejrozumnějšími řešeními”, jak toho dosáhnout, a velmi by ocenili trpělivost a pochopení ze strany uživatelů, zatímco budou touto fází procházet.

Generální ředitel očekává, že se na burze brzy obnoví běžná obchodní činnost. V plánu je již ode dneška (7. prosince) postupné obnovení výběrů a vkladů.

Nabídka pomoci

Prosby a vysvětlení generálního ředitele byly členy kryptokomunity přijaty dobře. Jedna z pozoruhodných reakcí přišla z oficiálního twitterového účtu ekosystému SHIBA INU. Z tweetu vyplynulo, že komunita SHIB je odhodlána centralizované burze pomoci.

Podpora přichází navzdory skutečnosti, že SHIB nebyl jediným z aktiv postižených hackerským útokem. Mezi postiženými tokeny však byly meme mince včetně spin-offu Dogecoinu BabyDoge, FLOKI, MOONSHOT a SAFEMOON, přičemž SAFEMOON přišel o největší částku.

S nabídkou pomoci přišla také kryptoměnová burza Huobi, která nabídla společnosti Bitmart pomocnou ruku. Burza uvedla, že bude sledovat veškeré toky postižených aktiv, které na své burze zjistí.

Závěr

Je třeba říci, že ne všichni účastníci trhu jsou s aktuálním výsledkem spokojeni. Zejména proto, že Bitmart je považován za jednu z deseti největších burz na světě s více než 5,5 milionu registrovaných uživatelů a denním objemem obchodů v řádu miliard dolarů.

Hack také prohloubil obavy o bezpečnost kryptoměn na trhu, protože v poslední době narůstá počet případů narušení bezpečnosti. Navíc hack Bitmartu přichází krátce poté, co minulý týden přišla kvůli hackerskému útoku o miliony dolarů také platforma Badger DAO, která je součástí DeFi. Nezapomínejte, že opatrnosti není nikdy dost.

Máte-li jakýkoli dotaz týkající se kryptoměn, neváhejte se přidat do naší diskuzní skupiny na Facebooku. Svůj dotaz můžete položit také na našem oficiální discord serveru KRYPTOMAGAZIN CZ.

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 5 / 5. Počet hlasujících 5

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
spot_img