Jack Dorsey odstoupil z funkce CEO Twitteru

5
(2)
Michal Fortýn
Michal Fortýn
Jsem kryptoměnový nadšenec a redaktor, působící na portálu kryptomagazin.cz, rád pracuji s novými technologiemi. Jako gamer rád sleduji herní scénu a zajímám se o propojení herního světa s tím kryptoměnovým. #memelord

Jack Dorsey se rozhodl odstoupit z funkce generálního ředitele Twitteru. Po šesti letech tak odstupuje ze své pozice. Nahradit by jej měl dosavadní technologický ředitel a člen představenstva, Parag Agrawal.

Jack Dorsey odchází

Odchod Dorseyho z pozice generálního ředitele oznámil jako první CNBC. Jack Dorsey poté ve svém příspěvku na Twitteru svým téměř 6 milionům sledujícím potvrdil, že odstupuje z funkce generálního ředitele sociální sítě Twitter.

“Ahoj týme, po téměř 16 letech působení v naší společnosti, od spoluzakladatele přes výkonného ředitele, člena představenstva až po generálního ředitele, jsem se rozhodl, že je konečně čas, abych odešel. Proč?”

Jack Dorsey uvedl, že jeho rozhodnutí odstoupit bylo založeno na souhlasu představenstva. Nahradit by jej měl technologický ředitel Parag Agrawal. Dorsey uvedl:

“Věřím, že je opravdu důležité dát Paragovi prostor, který potřebuje k vedení. Je velmi důležité, aby společnost mohla stát sama o sobě, bez vlivu nebo vedení svého zakladatele.”

Jack Dorsey sloužil jako CEO Twitteru v letech 2006 až 2008 a později od roku 2015. Prozatím není jasné, zda Dorsey plánuje opustit sociální sítě, aby se soustředil na operace v platební společnosti Square a na vyvinutí decentralizované kryptoměnové burzy.

V době psaní článku se cena BTC pohybuje okolo 56 547 USD dle KMC.

Závěr

Zprávy o odstoupení Dorseyho jako CEO Twitteru vyvolaly prudký nárůst cen akcií společnosti. Vyvstalo také mnoho otázek ohledně toho, co se stane se vztahem mezi Twitterem a Bitcoinem. Celou zprávu CNBC o odchodu Jacka Dorsey z Twitteru si můžete přečíst pod přiloženým odkazem ZDE. [1]

Máte-li jakýkoli dotaz týkající se kryptoměn, neváhejte se přidat do naší diskuzní skupiny na Facebooku. Nezapomeňte se přidat také na náš oficiální discord server KRYPTOMAGAZIN CZ.

Zdroje:

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 5 / 5. Počet hlasujících 2

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
1 Komentář
nejstarší
Nejnovější S nejvíce hlasy
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
Patrik N
Hodnocení článku :
     

Hura!!!

spot_img