Hack burzy Bitmart a 200 mln USD je pryč

5
(5)
Dariusz Matuszyński
Dariusz Matuszyński
Jsem zakladatelem portálu Kryptomagazin.cz, o kryptoměnách na české scéně nebylo prakticky nic, a tak jsem se rozhodl to napravit. Mám rád myšlenku decentralizace, trochu toho cypherpunku a kryptoanarchie. Krypto odvětví je můj svět, kde se denně pohybuji a pracuji, nemohu to tedy již nazvat koníčkem nebo zálibou. Rád vás na vašem kryptomagazínu vždy uvítám :)

Nejnovější hack na poli kryptoměn se týká burzy Bitmart a patří k dosud největším. Bitmartu se podařilo přijít 196 milionů dolarů v mixu různých kryptoměn.

První Tweet od firmy Peckshield, která provádí analýzy bezpečnosti zmínil možný hack v sobotu večer. Jedna z adres Bitmartu dokonce i nyní naznačuje neustálé odlivy posledních zůstatků tokenů (v desítkách mln USD) na adresu peněženky, která je označena jako „Bitmart Hacker“

Vypumpovali wallety na Binance Smart Chain a Ethereum

Zde můžete vidět, kolik jakých kryptoměn se povedlo hackerovi odcizit z walletů burzy Bitsmart na síti Binance Smart Chainu a Ethereum.

Jak hacker zahlazuje stopy po krádeži

Hacker se rozhodl použít agregátor decentralizovaných burz 1inch ke směně ukradených aktiv za ether (ETH) a pomocí jiné adresy přenáší ETH do mixeru Tornado Cash. Jak tušíte, tento proces významně ztěžuje nalezení ukradených prostředků.

packshield-bitmart

Prvotní zmatení burzy Bitmart či lži

V původním postu na Telegramu, burza tvrdila, že jde o běžné přesuny prostředků, a vylučovali napadení hackerem. V dalším Tweetu už však šli z pravdou ven a přiznali Hack.

twitter-bitsmart

Nyní jsou tyto zprávy již staženy a na jejich Twitteru najdeme pouze následující zprávy, vysvětlující, že o hack šlo, odcizení proběhlo na BSC a ETH síti, a vklady i výběry jsou pozastaveny.

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 5 / 5. Počet hlasujících 5

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
spot_img