Komise SEC podepsala dohodu o vyšetřování transakcí DeFi

4.5
(2)
Michaela Nocarová
Michaela Nocarová
Už od mala mě táhla technika a sci-fi. Studium IT mě dotáhlo až do světa kryptoměn, kde se pohybuji od roku 2014. Od té doby jsem se toho naučila již mnoho. A stále se mám co učit. Nejvíc mě na nich fascinuje, že spojují tolik světů dohromady a možnost svobodné volby. Bez hranic.

Blockchainová analytická firma AnChain.AI podepsala dohodu s americkou Komisí pro cenné papíry (SEC), která má podle mluvčího společnosti pomoci monitorovat a regulovat bouřlivý průmysl decentralizovaného financování (DeFi). Počáteční hodnota kontraktu činí 125 000 USD, s pěti samostatnými jednoletými opčními roky po 125 000 dolarech v celkové hodnotě 625 000 USD.

AnChain.AI

Podle generálního ředitele a spoluzakladatele Victora Fanga:

“Komise pro cenné papíry a burzy chce velmi dobře porozumět tomu, co se děje ve světě digitálních aktiv založených na chytrých smlouvách. Proto jim poskytujeme technologii pro analýzu a sledování chytrých smluv.”

AnChain.AI je startup se sídlem v San Jose, který se zabývá umělou inteligencí a strojovým učením v oblasti blockchainu a zaměřuje se na sledování nezákonných aktivit na kryptoburzách, v protokolech DeFi a v tradičních finančních institucích. Při odhalení smlouvy se SEC, která začala platit v květnu 2021, dnes společnost také oznámila, že získala kolo financování série A v hodnotě 10 milionů dolarů vedené přidruženou společností skupiny Susquehanna, SIG Asia Investments LLP, s nezveřejněným oceněním.

Zájem SEC o DeFi

Tato dohoda přichází v návaznosti na další zájem SEC o sektor DeFi, která rychle dozrává a zvětšuje se. Toto odvětví v současné době spravuje více než 82 miliard dolarů a největší decentralizovaná burza Uniswap za posledních 24 hodin zpracovala transakce v hodnotě více než 1,8 miliardy dolarů, z nichž mnohé zahrnovaly tokeny, které by SEC mohla označit za cenné papíry. Tyto platformy jsou navíc stále složitější. Fang poznamenal, že platforma Uniswap je ve skutečnosti spojením 30 000 samostatných chytrých kontraktů, které provádějí samotnou výměnu tokenů.

První významná akce SEC proti prostoru DeFi přišla v roce 2018, kdy uzavřela EtherDelta, burzu, kterou považovala za nelegálně fungující.

DeFi není imunní

V srpnovém rozhovoru pro The Wall Street Journal předseda SEC Gary Gensler varoval, že operace DeFi nejsou imunní vůči dohledu, přestože používají slovo decentralizované, a že stále existuje jádro lidí, kteří nejen píší software, jako je software s otevřeným zdrojovým kódem, ale často mají pod palce správu a poplatky. Uprostřed toho existuje určitá motivační struktura pro tyto propagátory a sponzory.

Komisařka SEC Hester Peirce tento názor zopakovala v březnovém rozhovoru pro časopis Forbes, ale (možná v uznání potenciálu v DeFi ) požádala tyto projekty, aby se přihlásily a byly aktivní vůči regulátorovi.

Závěr

SEC má opravdu velký zájem kryptoměny a prostor DeFi regulovat. Vypadá to až trochu moc šroubovaně.

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 4.5 / 5. Počet hlasujících 2

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
spot_img