[Odpolední zprávy] • Kubánská vláda chce uznat Bitcoin a kryptoměny pro platby • a další články

4.3
(3)
Michaela Nocarová
Michaela Nocarová
Už od mala mě táhla technika a sci-fi. Studium IT mě dotáhlo až do světa kryptoměn, kde se pohybuji od roku 2014. Od té doby jsem se toho naučila již mnoho. A stále se mám co učit. Nejvíc mě na nich fascinuje, že spojují tolik světů dohromady a možnost svobodné volby. Bez hranic.

Vítejte u dnešního přehledu kryptozpráv:

TRHY

Bitcoin se v posledních dnech propadl. V pondělí dosáhl několikaměsíčního maxima nad 50 000 USD a chvíli se pohyboval dokonce ještě výše. Medvědi však další růst nepřipustili. Právě naopak, vyvinuli tlak a BTC se začal poměrně rychle propadat. Během několika hodin ztratil hranici 50 000 USD a pokračoval v pádu až na denní minimum 46 300 USD.

Od té doby si vzal zpět část půdy pod nohama a hlavně ustál cenu kolem 47 000 USD a v současné době se obchoduje nad ní.

Altcoiny ztratily v posledních dnech značné hodnoty. Například Ethereum se propadlo z přibližně 3 360 USD na méně než 3 100 USD. K dnešnímu dni se mu podařilo získat zpět část své hodnoty a v současné době se pohybuje nad 3 100 USD. [1]

Technická analýza: Altcoin a Shitcoin Index – altcoiny čelí korekci se silným prodejním tlakem

Přehled trhu: Příprava na 50 000 USD selhala?!

Kryptoměny

Kubánská vláda chce uznat Bitcoin a kryptoměny pro platby

Poté, co se na začátku letošního roku zapsal do historie Salvador tím, že přijal Bitcoin jako zákonné platidlo, počet zemí, které plánují tento krok napodobit, stále roste. Nedávná zpráva ukázala, že kubánská centrální banka chce zavést pravidla umožňující národu legálně využívat digitální aktiva.

Letos v květnu kubánský prezident Miguel Díaz Canel ve spolupráci s dalšími orgány v zemi přezkoumával možné způsoby, jak přijmout kryptoměny, aby překonal finanční turbulence, které zesílily po COVID-19.

Již dříve, 27. srpna, místní Úřední věstník informoval, že země skutečně plánuje vstoupit do prostoru digitálních aktiv. Zpráva uváděla, že kubánská vláda chce společně s centrální bankou uznat a regulovat kryptoměny pro platby. Centrální bankovní orgán zavede pravidla a určí způsob udělování licencí poskytovatelům těchto služeb, kteří mohou působit na území ostrova. [2a]

Webové stránky si nyní mohou nechat zasílat ETH přímo na název domény

Každý, kdo vlastní webové stránky, může nyní přijímat krypto platby přímo na své doménové jméno, protože Ethereum Name Service oznamuje plnou integraci s centralizovaným webem. Na Twitteru v pátek ráno bylo oznámeno, že nová aktualizace přinese interoperabilitu mezi centralizovaným webem a systémem ENS založeným na blockchainu.

Internet v současné době používá systém doménových jmen (např. Google.com), takže lidé se mohou snadněji pohybovat po internetu tím, že tyto stránky spojí s IP adresami. ENS je decentralizovanou verzí tohoto systému, kde doménová jména končí na .eth a jsou uložena v blockchainu Etherea na rozdíl od centralizovaných serverů.  [2b]

Banky, burzy, firmy

Krypto platební brána ForgingBlock integruje Polygon

ForgingBlock, decentralizovaná platební brána pro kryptoměny, dnes oznámila, že začala integrovat Polygon, platformu pro škálování Etherea a vývoj infrastruktury.

Platební brána obsahuje pluginy pro elektronické obchodování, platební API, pokladní stránku a servery s vysokým zabezpečením a lze ji snadno integrovat jak pro obchodníky, tak pro komunitu vývojářů Polygonu.

Tento vývoj podporuje blockchainový ekosystém Polygon tím, že poskytuje bezpečnou a uživatelsky přívětivou platební bránu pro obchodníky a vývojáře, kteří chtějí ve svých decentralizovaných aplikacích používat platební funkce. [3a]

Čínská centrální banka tvrdí, že Bitcoin nemá žádnou skutečnou hodnotu

Čínská centrální banka není ochotna změnit svůj dlouhodobě jestřábí postoj ke kryptoměnám. Yin Youping, zástupce ředitele Úřadu pro ochranu práv finančních spotřebitelů, nedávno podle čínského vládního listu People’s Daily prohlásil, že digitální aktiva typu Bitcoin nejsou zákonným platidlem a nemají “skutečnou hodnotu”.

Banka rovněž odvedla velký kus práce, aby “rozhodně” potlačila nelegální shromažďování finančních prostředků v kryptoměnách, a to prostřednictvím spolupráce s Čínskou komisí pro regulaci bankovnictví a pojišťovnictví.

PBOC plánuje vytvořit pracovní mechanismus pro přísnější postup proti kryptoměnám. Zároveň vyzývá lidi, aby hlásili trestné činy související s kryptoměnami. [3b]

CBDC, Regulace

24 kryptografických burz v Koreji čelí regulačnímu umíráčku

Podle tiskového prohlášení, které vydala jihokorejská Komise pro finanční služby (FSC), by více než 20 krypto burz působících v této asijské zemi mohlo ukončit svou činnost, protože se blíží termín regulace kryptoměn, který byl stanoven na 24. září.

Regulátor poznamenal, že 24 z celkem 63 krypto burz v Koreji by mohlo ukončit činnost za méně než měsíc. Uvedený počet jsou ty burzy, které ještě nesplnily různé regulační požadavky, které na nich byly vynuceny před několika měsíci.

Před šesti měsíci FSC požadovala, aby kryptografické burzy v zemi splnily zákon prosazený na začátku roku. Tehdy dal regulátor těmto burzám ultimátum do 24. září, aby připravily zprávu pro Finanční zpravodajskou jednotku (FIU). [4a]

Indický pilotní projekt CBDC může být zahájen v prosinci, říká guvernér RBI

Indická centrální banka (Reserve Bank of India) by mohla do konce roku zahájit předběžné testy digitální měny centrální banky (CBDC).

Ve čtvrtečním rozhovoru pro televizi CNBC guvernér RBI Shaktikanta Das uvedl, že centrální banka je při nakládání s potenciální digitální rupií “velmi opatrná”, a to i přesto, že její protějšky ve světě zkoumají vlastní suverénní digitální měny.

Podle Dase se RBI zaměřuje na zkoumání potenciálního dopadu digitální rupie na indický finanční sektor, přičemž otázky jako kontrola měnové politiky jsou na pořadu dne. Po technické stránce guvernér RBI rovněž prozradil, že centrální banka zvažuje výhody využití centralizované nebo decentralizované účetní knihy pro navrhovaný CBDC. [4b]

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 4.3 / 5. Počet hlasujících 3

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
spot_img