Komisařka SEC vidí schválení Bitcoin ETF nadějně

6
etf-sec-znovu

Komisařka americké federální agentury pro kontrolu cenných papírů Spojených států amerických, Hester Pierce, v krypto komunitě známá jako „CryptoMom“, nabídla svůj optimistický pohled na schválení Bitcoin ETF.

Stalo se tak během jejího projevu na universitě v Missouri. Její prohlášení přichází jen pár dní poté, co se v podobném duchu vyjádřil i její kolega, komisař SEC, Robert Jakcson , který v rozhovoru pro Roll Call uvedl, že nakonec bude ETF Bitcoin schváleno (O jeho prohlášení jsme vás již informovali v přehledu zpráv).

CryptoMom jako zastánkyně blockchainu a kryptoměn

Hester pravidelně vystupuje jako zastánkyně blockchainu a Bitcoinu a již několikrát prezentovala své názory na digitální aktiva a jakým způsobem mohou pomoci ekonomice a průmyslu.

„Jak jsem již několikrát v minulosti zmínila, obávám se, že náš přístup k těmto otázkám hraničí s regulací založenou na zásluhách, což znamená, že nahrazujeme úsudek potenciálních investorů svým vlastním úsudkem…. Dlužíme investorům možnost investovat tak, jak chtějí.“

Pierce se také domnívá, že regulace kryptoměnových burz by se měla stát důležitým aspektem agendy SEC. V letošním roce agentura vydala zprávu, že kryptoměny budou v roce 2019 jejich prioritou.

„S oblastí regulací také úzce souvisí často diskutována otázka, zda jsou tokeny cennými papíry a jak by měly být regulovány platformy, na kterých se se nimi obchoduje. Některé z těchto platforem se chtějí u nás zaregistrovat a já bych ráda v této oblasti pokročila kupředu. Jsou zde samozřejmě jisté rysy, kterými se platformy pro obchodování s kryptoměnami liší od tradičních burz nebo alternativních obchodních systémů určených pro tradiční cenné papíry. Abychom věděli, jak nastavit regulace, aby akceptovaly tyto rozdíly a vyhovovaly po všech stranách, budeme muset v první radě zlepšit naše chápání fungování těchto platforem.“

Tip redakce: Wall Street by se mohla začít zajímat o Bitcoin – tvrdí stragég JPMorgan

SEC se stále více zajímá o kryptoměny

Počínaje minulým rokem, již několik subjektů podalo své žádosti o Bitcoin ETF, ale dosud žádná nebyla schváleny. Kupříkladu návrh CBOE na vytvoření VanEck Bitcoin ETF byl burzou díky vládnímu shutdownu raději stažen a znovu podán. Stejně tak byla zamítnuta i žádost bratří Winklevossů. K této žádosti ale Hester dodala, že změna pravidel navržených právě dvojčaty, odpovídá normám stanoveným SEC.

Nutno ještě dodat, že předseda SEC, Jay Clayton, je také optimistou, co se týče digitálních aktiv, ale vůči Bitcoin ETF je zatím opatrný.

Závěr

Je vidět, že se regulační orgány poslední dobou stále více a více zaměřují na zkoumání krypto-prostoru. S jasnější vizí regulací a zvýšením pravděpodobnosti schválení ETF to vypadá, že se SEC zaměřuje i na vytvoření prostředí, kteté by umožňovalo další inovace. Rovněž stojí za vznikem nové vnitřní divize Finhub, která by měla podporovat právě kryptoměnový průmysl.

Co číst dále?

Chytají kryptoměny druhý dech?

Zdroj:
investinblockchain.com

6
Komentujte

avatar
2 Comment threads
4 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
3 Comment authors
SalamPetrVáclav Recent comment authors
  Subscribe  
nejnovější nejstarší nejlépe hodnocené
Upozornit na
Petr
Host
Petr

Mám takový dojem že etf jako první dostane xrp.

Salam
Host
Salam

To už by ztrácelo význam a mohli by rovnou zrobit americký Dolar ETF .Mně je sice Bitcoin u řitě a žádný nevlastní a ani ho vlastnit nechci to stejné platí i nesmyslu jako je XRP , pokud budu chtít investovat do firmy tak si lepší koupím akcie firmy než nějaký token XRP který ti nic nedá a nemáš u něj jistotu , jen dotuješ firmu Ripple prostřednictvím tokenu XRP a firma ti za to nic nedá .

Salam
Host
Salam

Navíc XRP je víc zmanipulovatelné než BTC pokud market kap dává správné údaje co se týče tržní kapitalizace podle vyšších hodnot (11 miliard se dá víc ovlivnit než 60 miliard to pochopí i mentálně zaostalý člověk ).

Václav
Host
Václav

Mám takový dojem, že revoluce začne v Japonsku…. 😉

Petr
Host
Petr

No vzhledem tomu že Japonci chtějí na své olympiádě oficiální platbu Xrp tedy pokud jim to olympijský výbor schválí je to více než možné. Hlavně by to xrp posunulo úplně na jinou úroveň.

Salam
Host
Salam

To by taky někdo musel snad podat žádost XRP na ETF (a vůbec se mě nezdá že by někdo takový návrh podal) to je první věc druhá věc je ta že BTC na rozdíl od XRP má pořád potenciální růst ke statisícovým částkám(podle některých odborníků což u XRP nikdy hrozit nebude) a taky proto dává smysl ETF fond na BTC než na XRP (ale někde jsem četl že nějaký jouda předpovídá že XRP jeden token bude stát 900 usd , to by musel XRP překonat tržní kapitalizaci Appleu a Amazonu dohromady .